změny autobusů od 1.9.2010
Pro zlepšení dopravní obsluhy východní části Prahy a rozšíření návaznosti na železnici je od 1.září 2010 linka 269 prodloužena do zastávky Nádraží Uhříněves.Linka nově spojujě oblasti Čakovice,Kbely,Satalice,Horní Počernice,Běchovice,Koloděje a Uhříněves.Nová trasa linky 269 nabízí kratší alternativu spojení bez nutnosti zajíždět do centra města a zároven možnosti přestupů na vlaky linek S2 a linek S9 a S29.Linka 269 také zlepšuje dostupnost oblasti Stavební zony Horní Počernice a Vú Běchovice s jihovýchodním částí Prahy a přilehlého regionu.V severní části trasy je linka 269 vedena ulicí Tupolelova a obsluhuje tak lépe přilehlé sídliště a obchodní centrum.Z důvodu zefektivnění provozu je úsek Obchodní centrum Čakovice-Třeboratice-Teplárna Třeboratice nově obsluhován celotýdenně výhradně spoji linky 110.Další linka je 293.V souvislosti s rozvojem nízkokapacitných autobusových linek v rámci Pražské integrované dopravy,jejíchž účelem je především zlepšení dopravnídostupnosti zdravotnických a nemocničných zařízení,dochází od středy 1.září 2010 k prodloužení trasy midibusové linky 293 přes Nemocnici Krč do zastávky Poliklinika Budělovická.Linka 293,na kterou jsou nasazovány výhradně nízkopodlažní vozidla,vedle zajištění místní obsluhy oblastí Jížního Města a Kunratic,nově nabídne přímé spojení těchto oblastí se zdravotnickými zařízeními IKEM,Nemocnice Krč a Poliklinika Budějovická.Ve směru k Poliklinice Budějovická bude linka zastavovat v zastávce,,Nemocnice Krč " přímo před vchodem do areálu,čímž výrazně zlepší dostupnost tohoto důležitého nemocničního komplexu zejména pro osoby se sníženou schopností pohybu.Tato linka rovněž nabídne nové rychlé přímé spojení oblasti Ryšanka se zdravotnickým zařízeními na Vídenské ulici(Nemocnice Krč,Ústav mateřství,IKEM).Linka 293 je v provozu v pracovních dnech od cca 5:30 do cca 22:00 a je spolufinancována Městskou částí Praha 11.Nová trasa linky 293:HÁJE-Modrá škola-Hněvkovského-Mikulova-Bachova-Litochlebské náměstí-Chodovská tvrz-Pod Chodovem-Petýrkova-U Kunratického lesa-Šeberák-Kunratice-Kunratická škola-U Třísvatých-Zelené domky-Ústav Akademie věd (T) -V lískách (T) -IKEM-Ústav mateřství-Klárův ústav-Nemocnice Krč-Nad Havlem-Nádraží Krč-Na Staré cestě-Ryšanka (T) -Krčská (T) -Budějovická (T) -Antala Staška (T) -POLIKLINIKA BUDĚJOVICKÁ.Nová linka 125-V rámci zkvalitnování námi nabýzených služeb v komplexu Pražské integrované dopravy vám od řijna nabízíme,díky otevření jížní části Pražského okruhu,nový typ rychlého spojení Jížního Města s levobřežní částí Prahy (konkrétně Smíchovem).Autobusová linka číslo 125 bude jezdit denne ve špičkách v intervalu 8 - 10 minut,mimo špičky v intervalu okolo 15 minut a budou na ni nasazovány přednostně nové nízkopodlažní vozy.Jízdí doba je 23 minut.Trasa linky 125:Smíchovské nádraží-Lihovar-Chodovec-Chodovská tvrz-Litochlebské náměstí-Bachova-Mikulova-Hněvkovského-Modrá škola-Háje-Horčičkova-Jížní Město.Ciklisté v pid:Nabízíme Vám aktualní informace o přepravě jízdních kol v prostředcích Pražské integrované dopravy.Možnosti přepravy kol se v posledních letech výrazně rozšířil.Kombinace kola a veřejné dopravy je významnou součástí městu přívětivé mobility a umožnuje překonat větší vzdálenosti,nepříjemné stoupání,vodní toky,nepřízen počasí,nepojízdnost kola nebo jen únavu.Právě vhodnou kombinací jízdního kola a veřejné dopravy lze dosáhnout velmi pohodlného,rychlého,ekologického a svobodného způsobu přemistování.Kvalitní sít Pražské integrované dopravy spolu s poměrně širokými možnostmi přepravy jízdních kol v jednotlivých prostředcích PID a také možnost bezplatné úschovy kola na parkovištích B+R(,,bike and ride") vytváří podmínky pro atraktivní variantu individuální automobilové dopravě, kterou je město velmi trápeno.Změny autobusových linek: 102 -v úseku Nádraží Holešovice-kobylisy v provozu celodenně a celotýdně 110 -část spojů je prodloužena o úsek Obchodní centrum Čakovice-Třeboratice(-Teplárna Třeboradice) 129 -v pracovní den ráno posílení provozu (převedením spojů z linky 243) 151 -úprava provozu v souvislosti se změnou linky 158 -v úseku Poliklinika Prosek-Třeboratice v provozu pouze v pracovní dny cca 6:00 do 18:00 v intervalu 30 minut. 158 -ve špičkách pracovních jsou zavedeny vložené spoje v úseku Letnany-Obchodní centrum Čakovice. 220 -zkrácené spoje v ranní špičce pracovních dnů prodlouženy až do zastávky Františka Veselého. 269 -linka je nově vedena v trase:Obchodní centrum Čakovice-Tupolevova-Letnany-Kbely-Satalice-Nádraží Horní Počernice-Ve Žlíbku-VÚ Běchovice-Pod oborou-Hájek-Nádraží Uhříněves(provoz pouze v pracovní dny do cca 20:00). 293-linka je nově prodloužena o úsek IKEM-Nemocnice Krč-Nádraží Krč-Poliklinika Budějovická(rozsah provozu cca 5:30 - 22:00). 385,428,469 a 494 -úprava spojů v raní špičce pro obsluhu nové ZŠ u Říčanského lesa v Říčanech. 448- nově zaveden vybraný spoj pro spojení ze Stříbrné Lhoty do školy v Mníšku pod Brdy. 489 -vybrané spoje zajíždí do zastávky Mukařov,škola. 609 -nová noční linka v trase Háje-Křeslice-Nové Pitkovice-Uhříněves-Říčany,prům. areál Černokostelecká-Říčany,Rychta-Mukařov-Vyžlovka-Kostelec nad Černými lesy,nám.(v úseku Říčany,prům.areál Černokostelecká-Kostelec nad Černými lesy,nám.je linka v provozu pouze v nocích z pátku na sobotu a ze soboty na neděli). 560 -zřizuje se zastávka Petřiny. 561 -zřizuje se zastávka Škola Radotín.V oblasti Jihozápadního města a Prahy 6 dochází k většímu rozsahu úprav jízdního řádu z důvodu zlepšení vzájemné koordinace a návazností mezi autobusovými linkami.Změny v zastávkách:Kavalírka-ve směru z centra se přemístuje proti směru jízdy na úroven tramvajových zastávek(pro linky 123 a 723 jako další v tomto směru jízdy). Toto je vše o změnách městkých i příměstkých autobusů k datu 1. září 2010.