Komentáře k zápasům I.A třídy Valašský deník 18.8.2013

19. 8. 2013

Juřince zmizeli v poločase tři hráči na svatbu

Ve druhém kole 1. A třídy Kelč (žluté dresy) prohrála se Vsetínem 1:2.

Ve druhém kole 1. A třídy Kelč (žluté dresy) prohrála se Vsetínem 1:2. Autor: Pavel Hrdlička

dnes 16:55

Valašsko – Juřinka se musela po poločase obejít ve Vlachovicích bez tří svatebčanů. Vidče vítězí i bez branek Michala Kramoliše. Dolní Bečva s okleštěným kádrem bere každý bod.

1. A TŘÍDA

KELČ – VSETÍN 1:2 (0:2)

V souboji nováčka se sestupujícím z krajského přeboru byli hosté favoritem, a to nakonec i potvrdili. První půlhodinu byl Vsetín lepším celkem. Již v 7. minutě se prosadil Fojtík – 0:1. V 18. minutě opět Třasoň ideálně uvolnil Surovce, který postupoval zcela sám na branku Kelče.

Na okraji velkého čtverce jej však na samé hranici regulérnosti zastavil domácí obránce Novák, píšťalka rozhodčího Mičkala ale zůstala němá. Tlak vyvrcholil přesně po 30. minutách, kdy to s domácími kanárky nevypadalo dobře po trefě Kocurka. Tomu předcházel odpískaný nepřímý volný kop po úmyslné malé domů ze strany Kelče – 0:2. Domácí se dostali do zápasu v 38. minutě. Po dlouhém odkopu jednoho z obránců Kelče situaci těžce podcenil vsetínský Sedlák v brance, který vyběhl zcela zbytečně ze své svatyně až na hranici velkého vápna a pro domácího Kulicha nebylo žádným problémem jej přehodit – 1:2. Do druhé půle nastoupili Vsetínští se změnou v brance, kde zraněného Sedláka vyměnil jeho bratr Ondra a nutno říct, že se svého úkolu zhostil na jedničku. Domácí změnili rozestavení na tři útočníky. V 52. minutě mířil kelčský Minář do tyče. Měli další šance na vyrovnání, ale Vsetín dobrý výkon hlavně z prvního poločasu nakonec přetavil v konečný tříbodový zisk.

BRANKY: 38. Kulich – 7. Fojtík, 30. Kocurek.

KELČ: Sobek – Novák, Radim Pastrnek, Radim Minář, Škařupa – Pivovarčík, Jaroslav Machač, Lukáš Machač, Kulich – Tomáš Hlavica, Martin Pastrnek. (Střídali: Hegar, Chrástecký, Pitrun, Petr Minář, Jan Hlavica).

VSETÍN: Sedlák – N. Němec, Kocurek, Zetek, Kundera – Surovec, Třasoň, Starec, Fojtík – Mucha, Hořelica. (Střídali: Zimek, Pavlinec, O. Sedlák, Doležel, Lukáč).

VIDČE – NEDAŠOV 4:1 (2:1)

První branku sice vstřelili hosté z Nedašova, ale jinak tahali výrazně za kratší konec. Po dorážce od zdi se trefil po předchozím přímém kopu Cícha – 0:1. Pak si vzal osud utkání do svých rukou Pavel Drda. Nejprve se krásně přes zeď trefil z přímého kopu do šibenice – 1:1. Pak zaúřadovalo ostré slunce, když hostující brankář nezareagoval na jeho trestný kop z boku a míč skončil v brance – 2:1. Plány na zvrat zhatilo hostům vyloučení ve druhém poločase za opakovaný faul. A tak Vidče mířilo v přesilovce za prvními třemi body. Na 3:1 zvyšoval Petr Nerad a domů poslal Nedašov s nezaslouženým debaklem Petr Mičkal – 4:1. V závěru se ještě hledal střelecky v několika šancích Michal Kramoliš, ale zatím na svoji první branku v sezoně čeká.

BRANKY: 17. a 26. Pavel Drda, 66. Petr Nerad, 71. Petr Mičkal – 10. Cícha.

VIDČE: Petružela – Vaculín, Petr Urban, Vladimír Urban, Špurek – Petr Nerad, Dalibor Nerad, Pavel Drda, Petr Mičkal – Kramoliš, Čech. (Střídali: Křenek, Cáb, Olejník).

VLACHOVICE – JUŘINKA 1:0 (1:0)

Zápas ovlivnila hned 3. minuta, kdy se Pospěch špatně popasoval se sluncem, a domácí vedli. Jejich tlak byl místy velký, ale končil u pokutového území. O poločase musel hostující trenér Škařupa vystřídat tři hráče, protože ty čekaly povinnosti svatebních hostů. Od 70. minuty začali hrát hosté a vytušili možnost zisku bodu. Pod hroty dobře dirigoval hru Žilinský. Ještě předtím v 58. minutě centroval Šnajdr a střídající Stolař hlavičkou těsně minul. V 70. minutě šel středem do dobré pozice střelec Vavřík, ale byl v poslední chvíli zblokován. Poslední šanci na zisk bodu měla Juřinka v 81. minutě, kdy se opět do šance dral Vavřík, ale oproti prvnímu kolu a zápasu doma s Podlesím mu nebylo střelecky přáno. Hosté na druhý poločas představili čerstvou posilu, záložníka Hromádku z Hodslavic.

JUŘINKA: Pospěch – Petr Koleček, Polách, Vadel, Šnajdr – Kocián (46. Hromádka), Škařupa, Žilinský, Paťava (46. Roman Koleček) – Vavřík, Kopřiva (70. Chocholatý).

DOLNÍ BEČVA – PODKOPNÁ LHOTA 2:2 (1:1)

Nepříjemný fotbal hostí plný nákopů slavil v Dolní Bečvě úspěch. V 16. minutě po faulu Adamce proměnil penaltu Čunek – 0:1. Ve 20. minutě po akci Křivy minul osamocený Josef Vojkůvka z jedenácti metrů branku. Ve 25. minutě nedal po akci Josefa Vojkůvky šanci Jaroslav Šena. Ve 37. minutě se z pěti metrů po rohu netrefil Roman Maléř. Ve 42. minutě dostali výhodu pokutového kopu po faulu na Maléře i domácí a Jaroslav Šena srovnal na 1:1. Po přestávce v 64. minutě vybojoval míč Kuběna a Josef Vojkůvka hlavou upravil na 2:1. Hosté si ale odvezli bod, vysoký míč podběhl Einšpígl a Minařík srovnal na konečnou dělbu bodů – 2:2. Nakonec mohla hostující Lhota brát i všechny body, ale v 90. minutě nepotrestala další hrubku domácích v defenzívě.

BRANKY: 42. Jaroslav Šena, 64. Josef Vojkůvka – 16. Čunek, 79. Minařík. D. BEČVA: Einšpígl – Hajda, Adamec, Stavinoha, Jaroslav Růčka (46. Trna) – Kuběna (74. Vyvíjal), Maléř, Jaroslav Šena, Vladislav Šena – Křiva (70. Kozák), Josef Vojkůvka.

ZUBŘÍ – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ B 3:2 (2:0)

Domácím se v úvodu sezony daří, i tentokrát byli lepší než soupeř. Hned v 5. minutě fauloval v pokutovém území Mézl Frňku a Jurajda si s pokutovými kopy ví rady – 1:0. Ve 35. minutě vysunul Jurajda Krupu – 2:0. Hosté sice byli silnější na míči, ale chyběla jim větší bojovnost a touha se zápasem něco udělat. Přesto v 55. minutě snížil Horák na 2:1. Po brejku vrátil domácím tříbrankové vedení Drda – 3:1. Neubergerovo snížení přišlo pozdě, hosté tahali za kratší konec.

BRANKY: 5. Jurajda, 35. Krupa, 69. Drda – 50. Horák, 80. Neuberger.

ZUBŘÍ: Barabáš – Berka, Tichý, Jiří Raždík, Jurajda – Pavlíček, Libor Raždík (40. Roman), Drda, Pavlica – Krupa (90. Jasoněk), Frňka (85. Rada).

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Hrdý – Lasovský, Mézl, Fröhlich, Capil – Drápela, Kováč, Vančura, Neuberger – Baroš, Horák. (Střídali: Türscherl, Gajdůšek, Podzemný, Václavík).

PODLESÍ – BRUMOV B 4:2 (2:2)

Domácí jdou do vedení v 7. minutě, u nakopnutého míče je první Bína a přehazuje brankáře hostí – 1:0. V 9. minutě nastřelují hosté tyč z přímého kopu. Vyrovnání přišlo v 11. minutě, centr do vlastní sítě si smolně sráží jeden z domácích hráčů – 1:1. Poté hra byla vyrovnaná, na obou stranách byly největší šance hlavičky z rohů. V 35. minutě střela Košuta z přímého kopu jde do břevna a dorážku uklízí do sítě Nosálek – 2:1. Hosté vyrovnávají ve 42. minutě, míč do běhu dostává Svorada a z křídla překonává Michuta – 2:2. Ve druhé půli se domácí snažili strhnout vítězství na svou stranu, ale obrana hostí pracovala velmi dobře. V 65. minutě v dobré šanci zakončuje Tydlačka nad. Tentýž hráč pak v 72. minutě prováhal moment k zakončení a bylo po šanci. V 75. minutě hostující hráč z přímého kopu z 18 metrů zakončuje vysoko nad. Domácí se dočkali v 76. minutě, po rohu se hlavičkou prosazuje Zetek – 3:2. V 80. minutě přibrzdilo hosty vyloučení jejich hráče po druhé žluté kartě. V 85. minutě hlavičku Pavla Bělového vytahuje brankář na břevno. Pojistka přišla v 88. minutě, kdy Zetek tečuje střelu spoluhráče – 4:2. Hezký moment přišel v nastaveném čase, Svorada nakopává míč ze 40 metrů přímo do brány, ale dobíhající Michut míč vyráží

BRANKY: 7. Bína, 35. Nosálek, 76. a 88. Zetek – 11. vlastní, 42. Svorada.

PODLESÍ: Michut- Petřvalský, Borák, Košut, Adámek – Švec, Zetek, Pavel Blažek, Nosálek – Bína, Tydlačka. (Střídali: Petr Pernický, Pavel Bělocký, Tomáš Holčák).

1. Zubří 2 2 0 0 5:2 6
2. FK Vsetín 2 1 1 0 5:4 4
3. Štítná n. Vl . 2 1 1 0 4:3 4
4. Vlachovice 2 1 1 0 3:2 4
5. Vidče 2 1 0 1 5:4 3
6. Nedašov 2 1 0 1 5:4 3