Komentáře k zápasům I.A třídy 7.kolo 21.9.2014 Valašský deník

23. 9. 2014

1. A třída: Hrachovec přerušil sérii debaklů, ale stejně zase prohrál

Fotbalisté Valašského Meziříčí B (modré dresy) doma prohráli s Vlachovicemi 1:4. Autor: Lucie Kostková

včera 18:10

Valašsko – Hrachovec přerušil sérii debaklů a nebyl daleko od bodů. V Podlesí se hrálo velmi kvalitní utkání. Juřince hrála v Nedašově smutně dechovka. V Zubří padly dvě červené karty.

1. A TŘÍDA

VAL. MEZIŘÍČÍ B – VLACHOVICE 1:4 (1:1)

„Dochází nám dech. Rychle vstřelená branka nám uškodila. Soupeř vyhrál zaslouženě, byl lepší," konstatoval po vysoké porážce trenér domácích Daniel Šulák. Po brzké brance Soukupa se domácí s vedením uspokojili. Vlachovice převzaly iniciativu. Po dvou neproměněných šancích přece jen po zásluze od poločasu vyrovnaly. Když v 50. minutě šli hosté do vedení krásnou brankou, upadli domácí do herní letargie. Po brejku vyrobili penaltový faul a bylo prakticky po zápase. Platonický tlak k ničemu nevedl a v závěru inkasovala domácí obrana ještě počtvrté.

BRANKA VAL. MEZIŘÍČÍ B: 11. Soukup.

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Příhoda – Švajda, Brachánek, Černým, Štys – Michal Kundrát, Ligas, Tomáš Kundrát, Baroň – Martin Výmola, Soukup. (Střídali: Jakub Výmola, Petr Václavík, Neuberger, Novák).

VAL. KLOBOUKY – HRACHOVEC 2:1 (1:0)

Sedmdesát minut vypadal Hrachovec, že si na půdě vedoucího celku tabulky připíše další debakl. Hosté inkasovali hned v 5. minutě branku a do poločasu byli pod tlakem. Snad jedinkrát zahrozili Ondruchem. Po přestávce si Brázdil nastřelil břevno vlastní branky a Kocanda chytil další dvě jasné šance domácích. Valašské Klobouky svůj hubený náskok nenavýšily a od 71. minuty, kdy po centru Martina Vajgla dotlačil míč do sítě Orság, se zápas diametrálně změnil. V 78. minutě nebyl hostům uznán gól po zásahu Ondrucha. V 88. minutě byl na hranici pokutového území faulován Ondruch, ale hlavní rozhodčí neodpískal pokutový kop, nýbrž hráči Hrachovce udělil výhodu ve hře. V 90. minutě nedal tutovku Jež a hosté si mohli rvát vlasy.

BRANKA HRACHOVCE: 71. Orság.

HRACHOVEC: Kocanda – Brázdil, Skalka, Varga, Volek – Hruška (40. Vaculín), Jež, Orság, Martin Vajgl – Ondruch, Šafář.

ZUBŘÍ – VIDČE 4:1 (2:0)

„Vyšly nám standardní situace. V prvním poločase jsme hráli dobře a využili slabší formy soupeře. Po přestávce to nebylo ono. Pokusili jsme se vystřídat, ale i střídající hráči zapadli do šedi průměru," hodnotil zápas domácí trenér Martin Nerád. „Vidče se porazilo samo. Dlouho jsem neviděl takové chyby našich hráčů. Zubří nás nepřehrávalo, všechny branky jsme jim darovali," stěžoval si sekretář hostů Petr Jurča. V 7. minutě si na gólový skluz počíhal Polách. V 30. minutě prodloužil dlouhý aut Jasoněk a Jiři Raždík zvyšoval na dvoubrankový rozdíl. Další nájezd nedal Drda a Jasoňovy nůžky byly více gymnastickým cvičením než přesným zakončením. Filgas řešil s Jasoňkem špatně přečíslení a po přestávce ožilo Vidče. Branku však dali zase domácí. Doklouzal k ní Krupa. To domácí uklidnilo. Navíc v 75. minutě boxoval Petružela míč mimo pokutové území a byl vyloučen. Do branky musel Marek Vala a chyboval po akci Drdy. V 80. minutě se prosadil Lukáš Vala. V 89. minutě se opět ukázal „zuberský Řepka" Tomáš Tichý, který byl za protesty vyloučen.

BRANKY: 7. Polách, 30. Jiří Raždík, 60. Krupa, 75. Drda – 80. Lukáš Vala.

ZUBŘÍ: Michal Barabáš – Majer, Tichý, Berka, Pavlíček – Libor Raždík, Jiří Raždík, Drda, Polách – Filgas, Jasoněk. (Střídali: Krupa, Kamil Barabáš, Pavlica).

VIDČE: Petružela – Telecký, Marák, Dalibor Nerad, Šichtář – Pavel Drda, Petr Mičkal, Petr Nerad, Křenek – Lukáš Vala, Maceček. (Střídali: Vaculín, Frňka, Kubját, Marek Vala).

PODLESÍ – VAL. PŘÍKAZY 2:2 (1:1)

NA PENALTY 5:3

Hosté se v Podlesí představili ve velmi dobrém světle a hlavně ofenzivní hráči v čele s Vaculkou dělali domácím velké problémy. Úvod zápasu patřil aktivním hostům a již ve 4. minutě se po centru prosazuje Juřica. Na druhé straně přišla odpověď v 11. minutě, Zetek posílá do uličky Bělockého, který dělá kličku brankáři a vyrovnává. Přesto ale v první půli hra domácích byla nepřesná, bez nasazení a do ideálu měla hodně daleko. V 18. a 26. minutě mají hosté ideální šance ke skórování – přímé kopy z osmnácti metrů. Jak Vaculka, tak Ptáček ale mířili hodně nepřesně. Domácím se povedla hezká akce ve 28. minutě, pas Křižana sklepává Bína na Vedrala, ten ale v gólové šanci zakončuje nad. Ve druhé půli se domácí tlačili více do útoku a také jdou do vedení, ve 49. minutě se po centru prosazuje Zetek. Hosté vyrovnávají v 61. minutě, po křídle se utekl Vaculka a šanci zakončil přesnou střelou na zadní tyč. V dalším průběhu domácí měli řadu rohů a standardních situací. V 65. a 70. minutě se neprosadil Bína, poprvé zakončuje nad, podruhé obránci hostí míč srazili na roh. Hosté čekali na rychlé brejky, ale několik nedotáhli do úspěšného konce. Při jednom z nich v 77. minutě Vedral fauluje Vaculku a dostává přímo červenou kartu. V 87. minutě pak střídající Košut nastřeluje břevno. Při penaltách se opět zaskvěl domácí Nosálek, který zlikvidoval dva pokusy hostí a bod navíc tak zůstal doma.

BRANKY: 11. Bělocký, 49. Zetek – 4. Juřica, 61. Vaculka.

PODLESÍ: Nosálek – Stolář, Petřvalský, Radim Blažek, Adámek – Vedral, Zetek, Křižan, Švec –Bělocký, Bína. (Střídali: Kozák, Pernický, Košut, Martin Blažek, Borák). VAL. PŘÍKAZY: Valčík – Polách, Ptáček, Havelka, Strnad – Karas, Vaculka, Číž, Vobořil -Juřica, Gargulák. (Střídali: Chovanec, Smolík).

NEDAŠOV – JUŘINKA 5:0 (3:0)

„Poté, co jsme nakopli minulý týden Podlesí, tak si na nás zvedl sebevědomí Nedašov. Dostali jsme do patnácté minuty tři góly a bylo po zápase," neskrýval rozčarování trenér hostů Václav Škařupa starší. Juřinka soupeře, který do té doby marně čekal, byť na první bod absolutně nestačila. „Špatný výkon bych přičetl i velkému podcenění," doplnil Škařupa.

JUŘINKA: Růčka – Türscherl, Lukáš, Šnajdr, Hromádka – Vaněk, Škařupa, Paťava, Vadel – Šindelek, Vavřík. (Střídali: Koleček, Chocholatý).

Další výsledky: Brumov B – Štítná n. Vl. 2:0, Slušovice – Podkop. Lhota 2:1.
1. Val. Klobouky 7 5 1 1 0 16:8 18
2. Slušovice 7 5 1 0 1 17:8 17
3. Brumov B 6 4 1 0 1 18:8 14
4. Štítná n. Vl. 7 4 0 1 2 11:6 13
5. Vlachovice 7 4 0 0 3 13:12 12
6. Podkop. Lhota 6 3 1 0 2 12:7 11