Komentáře k zápasům 18.kola -I.A třída sk.A - Valašský deník

18. 4. 2012

Vidče vyhrálo těžké utkání na Dolní Bečvě

Fotbalisté Juřinky (červené dresy) chtěli v domácím prostředí potvrdit tři cenné body z Hutiska. V zápase nakonec branka nepadla. Autor: DENÍK/Vladimír Štěpán

včera 20:48

Valašsko – Fotbalisté Hovězí připomínali ve Štítné nad Vláří fotbalový lazaret. Zranění přibývají také na Dolní Bečvě. Hutisko se herně otřepalo z minulé domácí porážky, ale stačilo to pouze na zisk jednoho bodu. Také Zubří se střelecky trápí.

1. A TŘÍDA

JUŘINKA – V. KLOBOUKY 0:0

Domácí po senzačním vítězství v minulém kole v Hutisku začali aktivně a již ve 4. minutě pálil po brejku Šindelek nad. Třináctá minuta byla pro Juřinku smolnou, neboť odmítla jít do vedení. Kocián sebral míč zkušenému Kozubíkovi a přihrávkou pod sebe namazal Šindelkovi. Ten se mohl brankáře zeptat: Kam to chceš? Jenže mířil nad branku. Podobná situace přišla ve 20. minutě, po rohu střílel v dobré šanci do nebe Škařupa. O minutu později hostům vyšel brejk a Novák namazal na malé vápno mladému Pechancovi. Ten ale neuvěřitelně promáchl. Záhy se vyznamenal domácí gólman Pospěch, když u tyče vyrazil gólovou hlavičku Smolky. Po půlhodině z úhlu pálil Burda, trefil jen boční síť. Druhý poločas nabídl podobný obrázek, Juřinka si jasnou šanci nevypracovala. V 58. minutě nadějně pronikl Kocián, ale jeho přihrávku pod sebe obránci uklidili do bezpečí. Neujala se ani střela Šnajdra z trestného kopu v 72. minutě. Po rohu naopak zahrozili hosté, ale Pospěch byl připravený. Závěrečný nápor domácích přinesl pouze závar před brankou, který hosté vyřešili odkopem na roh. Bod je pro Juřinku málo, byl to zápas o jedné brance, která ale nepadla.

JUŘINKA: Pospěch – Vaněk, Bartoň, Paťava, Šnajdr – Kocián, Vadel, Škařupa, Burda – J. Šindelek, Vilém (43. Žilinský).

VAL. KLOBOUKY: Kovařík – Častulík, Kozubík, Kováč, Martínek – Novák, Nikolén, Kocourek, Graclík – Smolka, Pechanec.

ŠTÍTNÁ N. VL. – HOVĚZÍ 4:1 (2:0)

Fotbalisté Hovězí mohli při absenci pěti hráčů základní sestavy jenom překvapit. Nejvíce v zápase chyběli zkušení Zámečník se Štrbíkem. Na počet šancí to byl vyrovnaný zápas, diametrální rozdíl byl v jejich proměňování. Za stavu 2:0 se neprosadil dravý Šrámek. Za stavu 3:0 domácí ubrali nohu z plynu. Obránce na brankové čáře neprostřelil Kostka. Brankové konstrukce zabránili radosti Kocurkovi s Valíčkem, Zádilský šel sám na brankáře. Právě Valíček byl povolán po dvou letech do týmu při velké marodce. Jediný úspěch si však hosté zasloužili. Šrámek úspěšně zakončoval za stavu 4:0 pěknou individuální akci.

BRANKY: 23. a 42. Vaculík, 51. Hnaníček, 88. Šuráň – 75. Šrámek.

HOVĚZÍ: Koňařík – Daniel Hromada, Kocurek, Juřica, Radek Kučera (70. Valíček), Blaha, Martin Hromada, Šrámek, Kostka – Kovář (49. Karel Štrbík mladší), Zádislký.

P. LHOTA – HUTISKO 1:1 (0:0)

Tradiční problém všech soupeřů v Trnavě u Slušovic. Malé hrbolaté hřiště a silný vítr. Hosté se v prvním poločase pokoušeli o střelbu, ale bez úspěchu. V 51. minutě zaváhal ve skrumáži na malém vápně Horák a míč skončil přímo na kopačce jednoho z domácích hráčů, který ho uklidil k tyči – 1:0. V 57. minutě centroval Blaževič a Robin Křenek nezištně přeloboval brankáře – 1:1. V 63. minutě mohl vedení na hostující stranu strhnout Blaževič, ale podobně jako o deset minut později David Mikulenka minul z výhodné pozice branku.

BRANKY: 51. Minařík – 57. Robin Křenek.

HUTISKO: Horák – Vašek, Macíček, Petr, Roman Křenek – Jaroslav Koláček, Robin Křenek, Abík – Blaževič, Škopek, David Mikulenka.

ZUBŘÍ – SLAVIČÍN B 1:1 (1:1)

Zubří ztratilo dva body. Smolařem utkání byl Ivo Roman, který sice jednu branku dal, ale další možnosti nevyužil. Domácí postrádali z pracovních důvodů útočníka Jasoňka a po patnácti minutách se jim zranil pravý obránce Berka. Ve 21. minutě se perfektně Ivo Roman uvolnil a nadvakrát dostal Zubří do vedení – 1:0. Další dvě obří šance po chybách hostující obrany neproměnil. Z úhlu mu chyběla při trefení odkryté branky nejen přesnost, ale také klid. Ve 40. minutě se po standardní situaci prosadili také hosté, když uklidili do sítě brankářem Barabášem vyražený míč. Hned po přestávce ve 47. minutě pokazil Pavlíček výhodné přečíslení s Ivo Romanem ne jediného stopera hostí. V 60. minutě Ivo Roman prováhal výhodné zakončení a tím domácí definitivně urazili paní štěstěnu v tomto utkání.

BRANKY: 21. Ivo Roman – 40. Frolo.

ZUBŘÍ: Barabáš – Berka (15. Šustáček), Tichý, Jiří Raždík, Václav Frňka – Jan Pavlica, Mičkal, Libor Raždík, Pavlíček – Ivo Roman, Krupa.

D. BEČVA – VIDČE 1:2 (0:2)

Vidče velice úsporným a efektivním výkonem bralo všechny body. V prvním poločase zaujaly pokusy Josefa Vojkůvka na straně domácí a Michala Kramoliše na straně hostující o to, vykoledovat si na rozhodčím poutový kop. Oba byli odměněni žlutou kartou. V 15. minutě chyběly centimetry krásné střele Skalíka. Domácím vázla při absencích Vaška a Vladislava Šeny hra záložní řady a tápali v koncovce. Vidče ze dvou šancí vyhrálo zápas. Ve 35. minutě si na centr z přímého kopu naběhl Valdimír Urban a hlavou trefil šibenici Jurajdovy branky – 0:1. Druhý úder přišel záhy. Ve 38. minutě si na uličku seběhl Vašut a rozesmutnil domácí podruhé – 0:2. Po přestávce se domácí hnali za vyrovnáním. Jenže Adamec s Petrem Vojkůvkou na Petruželu nevyzráli. Podařilo se to až v 72. minutě Josefu Vojkůvkovi, který se trefil po průniku z křídla. Byl však dohrán Špurkem a zápas pro něho díky těžkému zranění nohy skončil. Závěr si Vidče pohlídalo destrukcí a perfektní obranou, přes kterou se domácí k vyrovnání nedostali.

BRANKY: 72. Josef Vojkůvka – 35. Vladimír Urban, 38. Vašut.

D. BEČVA: Jurajda – Martinát, Skalík, Radek Maléř (70. Radek Růčka), Filka – Josef Vojkůvka (73. Jurečka), Adam Růčka, Adamec, Stavinoha – paprskář, Petr Vojkůvka.

VIDČE: Petružela – Milan Drda, Marák, Vladimír Urban, Špurek – Křenek (66. Lukáš Frňka), Dobeš, Vašut (84. Jurča), Petr Urban – Kramoliš, Vala.

Další výsledky: Brumov B – Vlachovice 3:3, Vizovice – Lukov 0:0.
1. Vidče 17 13 1 3 36:13 40
2. Hutisko 17 11 3 3 37:17 36
3. Štítná n. Vl. 17 9 2 6 34:30 29
4. Vlachovice 17 8 4 5 32:26 28