Komentáře k zápasům I.A třídy 26.5.2013

28. 5. 2013

Hovězí vyhrálo důležitý zápas na Dolní Bečvě

V 1. A třídě fotbalisté Podlesí (žluté dresy) doma prohráli s Brumovem B 2:3.

V 1. A třídě fotbalisté Podlesí (žluté dresy) doma prohráli s Brumovem B 2:3. Autor: Tereza Zgabajová

dnes 17:00

Valašsko – Brumov potvrdil v Podlesí dominanci v soutěži. Hutisko hrálo v Nedašově dobře jen směrem dopředu. Zubří se doma trápilo v koncovce.

1. A TŘÍDA

PODLESÍ – BRUMOV B 2:3 (1:1)

První půle přinesla vyrovnaný fotbal, více šancí si ale vypracovali hosté. V 7. minutě hlavičkuje hostující hráč nad. Ve 13. minutě hostující útočník postupuje sám na Michuta, ten jeho střelu likviduje. O pár minut později hlavičkuje osamocený hráč hostí nad. Ve 20. minutě udeřili domácí, křižný pas Košuta si zpracoval Tydlačka a překonává brankáře hostí – 1:0. Ve 27. minutě mají domácí další velkou šanci, do šestnáctky se dostal Zetek, ale tváří v tvář hostujícímu brankáři zakončuje slabě do jeho náruče. V 35. minutě zachraňuje domácí Michut, když vyráží hlavičku nad. Vyrovnání se dočkali hosté ve 40. minutě, nejprve nastřelují břevno, ale z dorážky se prosazuje Trochta-1:1. V závěru půle pak neobsazený hostující hráč hlavičkuje po rohu nad. Hosté i ve druhé půli hráli rychlý, technický fotbal. Naopak domácí postupem času začali míče nakopávat. V 55. minutě střelu domácího Křižana vyráží brankář na roh. V 70. minutě hlavičkuje hostující hráč ve vyložené šanci nad. V 75. minutě jdou hosté do vedení, když na konci kombinace je Šindler – 1:2. Vyrovnat se domácím podařilo o minutu později, vyražený míč hostujícím brankářem si smolně posílá do sítě obránce – 2:2. Rozhodnutí přišlo v 80. minutě, na konci akce, která vedla středem, hřiště je Naňák překonává Michuta – 2:3. V 82. minutě podržel domácí opět Michut, když na něj postupuje z křídla hostující hráč. V 85. minutě jde střela Křižana těsně vedle a v nastaveném čase pak v zakončení podklouzl Borák. Hosté ale vyhráli zaslouženě, prezentovali se rychlým, technickým fotbalem a v zápase si vypracovali daleko více šancí.

BRANKY: 20. Tydlačka, 76. vlastní – 40. Trochta, 75. Šindler, 80. Naňák.

ZUBŘÍ – P. LHOTA 1:1 (1:1)

Domácí v tomto utkání pohořeli v koncovce, a tak brali pouze jeden bod. V 15. minutě se po rohu prosadil Viktor Frňka – 1:0. Ve 27. minutě chybovala domácí obrana a hosté srovnali krok. Po přestávce vystupňovali domácí svůj tlak. Jasoněk trefil břevno hostující branky. Sami na branku šli Jiří Raždík a opět Jasoněk, ale domácím nebylo přáno. Bod při jejich sestupových starostech je doma málo.

BRANKY: 15. Viktor Frňka – 27. Elšík.

ZUBŘÍ: Barabáš – Pavlica, Barka, Polách, Majer (88. Václav Frňka) – Pavlíček, Jiří Raždík, Blaško (75. Rada), Viktor Frňka – Jasoněk, Krupa.

D. BEČVA – HOVĚZÍ 0:2 (0:1)

Hovězí neskutečně bojovným výkonem oživilo naděje na záchranu. Domácím se nedařilo a do nemocnice míří další dva hráči základní sestavy – Petr Vojkůvka a Martin Paprskář. Ve 20. minutě přeloboval chytře z rohu pokutového území Einšpígla zkušený Zámečník – 0:1. V 57. minutě měl šanci na vyrovnání Jaroslav Šena, ale trefil z přímého kopu pouze tyč hostující branky. Nadšeně bojující hosté korunovali svůj výkon druhou brankou v 80. minutě, kdy hlavou zahrál krátkou malou domů Kozák a toho dokonale využil Šrámek a rozhodl o exportu všech bodů na stranu posledního celku tabulky – 0:2.

BRANKY: 20. Zámečník, 80. Šrámek.

D. BEČVA: Einšpígl – Petr Vojkůvka (10. Balán), Pavlík (60. Filka), Adamec. Kozák – Trna, Jaroslav Šena, Maléř, Stavinoha (81. Hajda) – Růčka, Paprskář.

HOVĚZÍ: Hučík – Kučera, Juřica, Kocurek, Štrbík – Zámečník, Hromada, Bláha, Berka – Šrámek, Kostka.

VIZOVICE – VAL. MEZIŘÍČÍ B 1:3 (0:1)

Hosté zvládli utkání dvou předních celků na jedničku. Ve 35. minutě sice kopl penaltu po ruce jednoho z domácích hráčů Vaculín vysoko nad, ale ve 43. minutě se po přesném centru Vajgla prosadil Michal Kundrát – 0:1. Po přestávce nešli hosté s kvalitním výkonem dolů. Naopak v 78. minutě se trefil hlavou přesně k tyči po dalším přesném centru Michala Kundráta Fröhlich – 0:2. V 81. minutě vybojoval u lajny míč Tirscher a Filip Novák dodal hostům definitivní klid – 0:3. Jen vydařená střela z přímého kopu z 84. minuty zhatila brankáři Hrdému čisté konto a stanovila konečný výsledek na 1:3.

BRANKY: 84. Laciga – 43. Michal Kundrát, 78. Fröhlich, 81. Novák.

VAL. MEZIŘÍČÍ B: Hrdý – Brachánek, Škorňa, Vaculín, Gromus – Leksa, Vančura, Fröhlich, Michal Kundrát – Vajgl, Václavík. (Střídal: Tirscher).

NEDAŠOV – HUTISKO 5:3 (2:1)

Hutisko bojovalo, ale vyrobilo proti důrazným domácím příliš mnoho chyb. V 15. minutě se po rohu Miroslava Baroše prosadil Macíček – 0:1. Ve 40. minutě si hostující obrana počínala nedůrazně – 1:1. Do poločasu domácí ještě skóre otočili, když faul na hranici pokutového území byl posouzen jako nedovolený zákrok vevnitř a Nedašov penaltu proměnil na 2:1. Po přestávce se hosté hlavně směrem dopředu zlepšili. V 55. minutě byl po závaru v pokutovém území faulován Macíček a Miroslav Baroš nařízenou penaltu proměnil na 2:2. V 57. minutě neviděl hlavní rozhodčí útočný faul na Porubu a domácí se hlavou prosadili potřetí – 3:2. V 75. minutě při otevřené hře hostí udeřili domácí počtvrté a hned po rozehrávce popáté. V 82. minutě stanovila konečný hokejový výsledek zápasu vlastní branka domácích – 5:3.

BRANKY: 40. a 43. Šuráň, 75. a 76. Fojtík, 87. Šenkeřík – 15. Macíček, 55. Baroš, 82. vlastní.

HUTISKO: Basel – Roman Křenek, Robin Křenek, Macíček, David Baroš – Vašek, Poruba, Miroslav Baroš, Jaroslav Koláček – Adamec, David Mikulenka.

V. KLOBOUKY – JUŘINKA 2:1 (0:0)

Domácí šli cílevědoměji za třemi body. Během prvních deseti minut měli dvě gólové hlavičky a jednou trefili tyč Pospěchovy branky. Pak se hra vyrovnala, ale Juřinka se do poločasu k ohrožení branky nedostala. Ve 49. minutě zahrávali domácí přímý kop a jeden z hostujících hráčů údajně zahrál ve zdi rukou. Domácí nařízenou penaltou nepohrdli – 1:0. Pak měl šanci Kocián, jeho střelu srazila ruka hostujícího hráče, ale ti se odpískaného pokutového kopu na druhé straně nedočkali. Neprosadil se gólovou střelou ani Vavřík. Mezitím Pospěch čaroval v nejméně třech případech a držel šance hostů na zisk bodu. V 72. minutě však byl krátký na perfektně zahraný přímý kop z hranice pokutového území – 2:0. Alespoň čestný úspěch zaznamenal v 81. minutě po pěkné akci Štěpána se Žilinským Vavřík – 2:1.

BRANKY: 49. Martinka, 72. Šimáček – 81. Vavřík.

JUŘINKA: Pospěch – Vaněk, Štěpán, Šindelek, Paťava – Kocián, Žilinský, Vadel, Koleček – Vavřík, Varga. (Střídali: Burda, Stolař).

ŠTÍTNÁ – VIDČE 0:1 (0:1)

Vidče nastoupilo na postu stopera s takřka padesátiletou legendou Daliborem Kubišem. Hosté hráli perfektně v obraně a nebezpečný domácí celek sice pouštěli do šancí, ale ty všechny pochytal skvěle chytající brankář Petružela. Zápas rozhodla 26. minuta, kdy se s pomocí odrazu od tyče trefil Petr Křenek. To, že stále oslabené Vidče poveze všechny tři body, čekal málokdo.

BRANKA: 26. Křenek.

Štítná: Vaculík Pavel-Liška František,Sloboda Petr,Kořenek Daniel,Machuča Petr-Hnaníček Michal,Hnaníček Tomáš(Zvonek Lukáš),Vaculík Tomáš,Chovančík Vít-Šenkeřík David(Liška Jaroslav),Struhař Martin ml.(Chovančík Tomáš)

Vidče: Petružela – Milan Drda, Vladimír Urban, Kubiš, Špurek – Dobeš, Nerad, Křenek, Lukáš Frňka – Kramoliš, Mičkal (Střídal: Martinát).

1. Brumov B 21 14 2 5 54:28 44
2. SK Vizovice 23 12 2 9 58:41 38
3. Podlesí 22 12 2 8 54:39 38
4. Val. Meziříčí B 22 11 5 6 54:53 38
5. Dol. Bečva 22 11 2 9 50:46 35