Komentáře k zápasům 13.kola A-mužstvo-Zlínský deník

3. 11. 2011
SKUPINA A

SLAVIČÍN B – BRUMOV B 2:1 (2:0)

Slavičínští nastoupili k poslednímu zápasu na domácí půdě s odhodláním zvítězit, ale mladý tým Brumova byl do 20. minuty rovnocenným soupeřem. Poté se však během deseti minut dvakrát posadil Macek, posadil míč na hlavu Křížovi, který se nemýlil. Po přestávce domácí neproměnili i ty nejvyloženější šance, které měli Kříž, Macek, Šála. Brumov trestal v 82. minutě z ojedinělé šance Trnavským. Domácí hubené vítězství nakonec udrželi. Brumov se svými některými i šestnáctiletými mladíky domácí zkušený tým notně potrápil a podle domácích si zaslouží pochvalu.

Branky: Kříž 2 – Trnavský. Rozhodčí: Malota – Daněk, Mikulášek, 100 diváků. Slavičín B: Talčík – Fojtík, Lukáš, Švach, Kříž, Tománek, Neuman, Kulíšek, Both, Macek, Šebák. Trenér: Dorúšek. Brumov B: Vypušťák – Vobořil, Kiačik, Kolínek, Vaněk – Šindler, Filo, Zvoníček, Pagač, Trnavský, Vlček. Střídal: Janáč. Trenér: M. Vaněk.

LUKOV – VALAŠSKÉ KLOBOUKY 0:1 (0:1)

Hned ve 2. minutě si Lukovští dovolili pořádný luxus, když dokázali přistoupit ke střelci a z hranice šestnáctky Nikolén zajistil hostům snadné vedení. Domácí odpověděli aktivitou, dvěma rohy a šancí Maloty, ale jeho hlavičku zastavil brankář. Ve 13. minutě se blýskl individuální akcí Drábek, ale jeho ukvapená střela skončila jen na boční síti. Poté byl k vidění oboustranně nepřesný fotbal a oči fotbalového diváka musely slzet. Za zmínku snad stojí jen závar před brankou Lukova ve 40. minutě po standardní situaci hostů. Čtyři střelecké pokusy stačili domácí zablokovat, pátý pak skončil u brankáře Konečného. V úvodu druhé půle si Lukov vytvořil platonický tlak. První šanci změnit skóre si však vytvořili až v 67. minutě hosté, ale brejk čtyři na dva skončil střelou z malého vápna nad brankou Konečného. O minutu později vystrašili domácího brankáře Kloboučtí dalekonosnou střelou. Hosté hráli podle Lukovských tvrdě a nedisciplinovaně, proto od 69. minuty museli hrát o deseti. Ale ani převaha jednoho muže v poli pro domácí ovoce nepřinesla. Naopak v 71. minutě zahrozili hosté další nebezpečnou akcí. O čtyři minuty později vytáhl Konečný trestný kop mířící do šibenice. Hned z protiútoku se mohlo potvrdit fotbalové pravidlo „nedáš – dostaneš“, ale Šumšal osamocený ztroskotal na úspěšném zákroku brankáře soupeře. Závěr zápasu Lukov naprosto nezvládl, i když se nakonec nastavovalo šest minut a hosté dohrávali od 89. minuty o devíti.

Branky: Nikolén. Rozhodčí: Zubek – Mičkal, Holub, 60 diváků. Lukov: Konečný – Vitovský, Velikovský, Šimčík, Sedláček, Macík, M. Teplý, Šumšal, J. Drábek, T. Teplý, Malota. Trenér: Richtr. Valašské Klobouky: Kovařík, Častulík, Nikolén, Nahodil, Novák, Sáblík, Kachlík, Kocúrek, Kováč, Smolka, Habanec, Šuchma, Trojáček, Nedavaška.

SK VIZOVICE – VLACHOVICE 3:2 (1:0)

Domácí hráli důležitý zápas o možnost odpoutání se ze dna tabulky. Vyrovnané utkání probíhalo bez využití několika šancí na obou stranách. Do poločasu se přece jen prosadily Vizovice, když krásnou střelou otevřel skóre Kudrnáč. V nástupu do druhé půle využili domácí hrubé chyby Vlachovic a dostali se do vedení 2:0. Hosté po druhé inkasované brance zatlačili domácí do obrany a výsledkem bylo snížení na 2:1 po rohovém kopu. Deset minut před koncem se Vlachovicím povedlo dokonce skóre vyrovnat. Hosté se hnali za otočením zápasu, ale fotbalisté Vizovic po rychlém brejku překvapili hostující obranu a ta jen za cenu faulu zastavila hrozící nebezpečí. Z následné penalty se Vizovice opět dostaly do vedení, na které už Vlachovice nedokázaly odpovědět.

Branky: 40. a 87. Kudrnáč, 47. Velev – 68. Vavrys, 80. Míča. Rozhodčí: Stodůlka – Žniva, Chlevišťan. SK Vizovice: Pavelka – Valenta, Novák, Polách, Studeník – Sviečka (89. Drga), Dvořák, Kolařík, Velev – Kudrnáč, Hlava (69. Haboň). Trenér: Cahyna. Vlachovice – Bodlák – Horáček J., Kolouch, Hodulík, Milch (63. Horáček D.), Šuráň, Hlavica, Míča, Šimoník (67. Hovězák), Vavrys, Faldík. Trenér: Charvát.

ZUBŘÍ – ŠTÍTNÁ N. VL. 1:3 (0:2)

Zubří i v posledním svém podzimním vystoupení předvedlo směrem dopředu pestrý a snaživý výkon, ale hrubky jednotlivců je srazily do kolen. Do sestavy se vrátil Robert Jurajda, ale k bodům to domácím nepomohlo. Ve 20. minutě potrestali hosté trpělivě čekající na chybu první omyl Šustáčka Šuráněm – 0:1. Ve 25. minutě mohl vyrovnat Libor Raždík, ale trefil pouze břevno hostující branky. Po půlhodině hry po pěkné křídelní akci Pavlíčka nedopravil míč do sítě skluzem Drda. Ve 40. minutě se brankář Barabáš špatně dohodl se svými obránci u centrovaného míče přímo z rohu a Vaculík zvýšil. Zubří po přestávce svou hru zrychlilo. Jurajda se řítil z boku sám na brankáře, ale hosté i s pomocí neodpískaného faulu tuto šanci přežili. Střely bratrů Libora a Jiřího Raždíkových také neměly daleko k úspěchu. Jenže v 65. minutě zbytečně dozadu přihrával Jaroslav Mičkal, jeho chybu hasil ve vápně Šustáček a Zvoníček se z penalty nemýlil – 0:3. V 75. minutě byla branka Jurajdy po akci Drdy pouze labutí písní Zubří.

Branky: 75. Jurajda – 20. Šuráň, 40. Vaculík, 65. Zvoníček. Rozhodčí: Bělunek – Mičkal, Nohavica. Štítná nad Vláří: Vaculík P. – Sloboda, Babulík (25. Krajíček), Kořenek, Machuča – Šuráň, Zvoníček, Soja, Chovančík – Vaculík T., Holba (80. Hnaníček).

JUŘINKA – P. LHOTA 0:1 (0:1)

Juřinka zakončila podzim ve smutném duchu. Její krizovou pozici pro jaro umocnila další domácí porážka po velmi slabém výkonu. Rozhodující branku vstřelil v 17. minutě Holeňák, který z křídla prostřelil Holáně – 0:1. Juřinka se připomněla v prvním poločase pouze jedinou vážnou situací. Ve 44. minutě vykopávali hostující obránci hlavičku Šindelka z brankové čáry. Po přestávce se ve 48. minutě neprosadil hlavičkující Kocián. Naopak Podkopná Lhota podnikala do domácí obrany nebezpečné útoky, při kterých se v 75. a 80. minutě zapotil Holáň a dal ještě naději svému celku alespoň na remízu. Jenže Juřinka si v závěru žádnou šanci nevypracovala a odešla ze hřiště se sklopenou hlavou.

Branka: 17. Holeňák. Rozhodčí: Filgas – Bělunek, Beneš.

ZBÝVAJÍCÍ ZÁPASY:

Vidče – Hutisko 0:3 Koláček, Petr, Blaževič, Dol. Bečva – Hovězí 3:2 Všek, Porubský, Vojkůvka J. – Hromada, Šrámek.

1. Hutisko 13 9 2 2 29:13 29
2. Vidče 13 9 1 3 23:11 28
3. Štítná n. Vl. 13 7 2 4 24:21 23
4. Hovězí 13 7 1 5 30:20 22
5. Dol. Bečva 13 7 0 6 29:29 21
6. Val. Klobouky 13 6 3 4 18:19 21
7. Vlachovice 13 6 2 5 22:19 20
8. Podkop. Lhota 13 5 3 5 21:21 18