Komentáře k zápasům I.Atřídy 21.4.2013 Val.deník

24. 4. 2013

1. A třída: derby v Meziříčí přineslo kvalitní fotbal a remízu

Derby mezi Valašským Meziříčím B (žluté dresy) a Juřinkou skončilo remízou.

Derby mezi Valašským Meziříčím B (žluté dresy) a Juřinkou skončilo remízou. Autor: Lucie Kostková

22.4.2013 19:40

Valašsko – Brumov B uniká na čele hodně neúplné tabulky a jasně přehrál Hutisko. Zubří nastartovala ke třem bodům proměněná penalta Roberta Jurajdy.

1. A TŘÍDA

BRUMOV B – HUTISKO 5:0 (3:0)

Domácí celek zcela jednoznačně potvrdil roli favorita. Hutisko prošlo v zimní přestávce velkou obrodou a představilo nového brankáře Basela z 1. Valašského FC. Tlaku domácích odolávali hosté do 21. minuty, kdy poprvé inkasovali. Brumov vedoucí branka uklidnila a do poločasu si vytvořil pohodlný tříbrankový náskok. Po přestávce se několika střelami a centry osmělili také hosté, ale k opravdové šanci se dostali až za stavu 5:0, kdy nedal samostatný únik Adamec a David Mikulenka následně neuspěl z dorážky. Hutisko si tak odvezlo debakl, ale důležitější záchranářské duely ho teprve čekají.

BRANKY: 21. Smolík, 32. Svorada, 43. Naňák, 59. Macháč, 80. Šindler. HUTISKO: Basel – Vašek, Poruba, Macíček, David Baroš – Roman Křenek (75. Fiurášek), Miroslav Baroš, Jaroslav Koláček, Josef Koláček mladší (70. Jakub Mikulenka) – David Mikulenka, Adamec.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ B – JUŘINKA 1:1 (0:1)

Derby zápas tentokrát na přírodním travnatém povrchu přinesl rozdílné poločasy. V tom prvním byli nebezpečnější hosté, kteří nastřelili tyč Vavříkem, šli sami na branku v podání Žilinského a po akci Škařupy šli Vavříkem také ve 14. minutě do zaslouženého vedení – 0:1. Domácí se rozjížděli pomalu a zahrozili také nastřelenou tyčí v podání Jana Vajgla. Po přestávce byli domácí jasně lepším celkem. Dvě šance včetně nastřelené tyče zahodil Martin Výmola, který ale konečně v 80. minutě po rohu protrhl střeleckou smůlu – 1:1. Zápas mohl rozhodnout v 88. minutě Macíček, ale nakonec se body dělily.

BRANKY: 80. Výmola – 14. Vavřík. VAL. MEZIŘÍČÍ B: Hrdý – Tirscher (46. Brachánek), Tomáš Kundrát, Capil (46. Vaculín) – Navrátil, Výmola, Fröhlich, Václavík – Vajgl, Baroš, Macíček. JUŘINKA: Pospěch – Vaněk, Štěpán, Martin Šindelek, Paťava – Kocián, Vadel, Škařupa, Vilém – Vavřík, Žilinský. (Střídali: Burda, Adam Koleček).

HOVĚZÍ – VIDČE 0:1 (0:1)

V důležitém souboji o sestup získalo všechny body Vidče díky úniku Kramoliše z 18. minuty. Vidče poté zápas takticky zvládlo a domácí k ničemu velkému nepustilo. Naopak mohl v závěru poločasu vedení ještě zvýšit záložník hostů, který nebezpečně hlavičkoval po přímém kopu, Hučík jeho střelu ale chytil. Druhý poločas se domácí odhodlali k bezzubému tlaku. Střel na Petruželovu branku bylo jako šafránu a těch nebezpečných ještě míň. Výjimkou byla Šrámkova narážečka s Berkou, Petružela však oporu Hověžanů vychytal. V závěru mohl alespoň bod zachránit Zdeněk Kostka, střelu z úhlu brankář hostů vychytal.

BRANKA: 18. Kramoliš. Hovězí: Hučík – Kocurek, Juřica, Kučera M., Kostka Z. – Kostka R. – Hromada D.(Loučka), Hromada M., Berka – Kučera R., Šrámek. Vidče: Petružela – Křenek, Drda Milan, Vladimír Urban, Marák – Špůrek, Drda Pavel, Mičkal, Nerad – Kramoliš, Petr Urban (Střídali: Nerad, Martinát).

PODLESÍ – VALAŠSKÉ KLOBOUKY 4:0 (3:0)

Domácí si vytvořili od prvních minut mírnou územní převahu. Skóre otevírají v 15. minutě, centr Křižana posílá hlavou do sítě Borák – 1:0. Ve 20. minutě má velkou šanci Zetek, ale prováhal zakončení a šanci likviduje brankář hostí. Ve 25. minutě centr Košuta posílá do sítě hlavičkou Tydlačka, když nejdříve jde míč do břevna, poté do brankáře a pak do sítě – 2:0. V 38. minutě se domácím povedla nejhezčí akce zápasu, Pavel Blažek posílá do úniku Tydlačku, jeho přihrávku pod sebe pak uklízí do sítě Košut – 3:0. Hosté měli největší šanci ve 40. minutě, v dobré pozici hlavičkuje hráč nad. Pojistku výsledku pak dali domácí v 52. minutě, střílený centr tečuje na bližší tyči do sítě Křižan – 4:0. Poté hra upadla a zápas se dohrával. V 60. minutě má gólovku hostující Beňo, jde sám na Michuta, ten jeho střelu likviduje. Na druhé straně má velkou šanci Tydlačka, hosty podržel brankář, a ten se také vyznamenal při přímém kopu Pavla Blažka. V 82. minutě pak při přečíslení nevyšla finální přihrávka domácímu Bínovi. Poslední šanci zápasu pak mají hosté po hrubce domácí obrany, hráč zakončuje vedle. Před 200 diváky utkání s přehledem řídila trojice Bělunek, Stodůlka, Mičkal.

BRANKY: 15. Borák, 25. Tydlačka, 38. Košut, 52. Křižan.

ZUBŘÍ – NEDAŠOV 3:1 (1:0)

V tvrdě hraném utkání se spoustou karet šli Zubřané za životně důležitými třemi body. V 5. minutě sice po standardní situaci tutovku ještě neproměnili, ale v 8. minutě po faulu na Pavlíčka proměnil s přehledem pokutový kop Jurajda – 1:0. Do konce poločasu měli domácí převahu a trefili ještě po rohu břevno a tyčku. Po přestávce se na hřišti ještě více přiostřilo. V 58. minutě usměrnil levou nohou přesně do branky centr Pavlíčka Pavlica – 2:0. V 70. minutě se zdálo být definitivně rozhodnuto po individuální akci Krupy – 3:0. V 85. minutě ale fauloval v pokutovém území Jiří Raždík a byť první střelu z pokutového kopu Barabáš vyrazil, na dorážku Petra Nováka byl krátký – 3:1. Nedašov ještě bojoval, dal i branku na 3:2, ale ta neplatila pro ofsajd.

BRANKY: 8. Jurajda, 58. Pavlica, 70. Krupa – 85. Petr Novák.

ZUBŘÍ: Barabáš – Berka, Tichý, Polách, Václav Frňka – Pavlíček, Jiří Raždík, Jurajda, Pavlíček – Krupa (88. Jasoněk), Viktor Frňka (70. Blaško).

DOLNÍ BEČVA – VIZOVICE 1:2 (1:0)

Byl to slabý fotbal na Dolní Bečvě. Domácí bez útočníka Paprskáře zkolabovali v závěrečné desetiminutovce. Dolní Bečva jako by po úspěšných výsledcích usnula na vavřínech. Přesto po rohu z 45. minuty vedla po podběhnutí brankáře a vlastní brance jednoho z hostujících obránců. Po přestávce drželi domácí zuby nehty jednobrankové vedení, ale od 80. minuty se Vizovicím vyplatila hra na maximální riziko. V 86. minutě si jeden z hostujících hráčů v pokutovém území položil pět obránců a srovnal na 1:1. V 88. minutě nedokázala domácí obrana ani na třikrát zpacifikovat odražený míč a hosté vstřelili rozhodující branku na 1:2.

BRANKY: 45. vlastní – 86. a 88. Krejčí.

D. BEČVA: Einšpígl – Petr Vojkůvka, Adamec, Skalík, Jurečka – Balán (50. Kozák), Adam Růčka (65. Filka), Jaroslav Šena, Vladislav Šena (60. Trna) – Radek Růčka, Josef Vojkůvka.

1. Brumov B 17 12 1 4 44:23 37
2. SK Vizovice 16 9 2 5 45:26 29
3. Podlesí 15 9 2 4 38:21 29
4. Podkop. Lhota 14 9 1 4 23:15 28
5. Val. Meziříčí B 16 8 4 4 37:39 28
6. Nedašov 16 8 0 8 34:31 24