rocni plán deti nevidomí
Leden:
1) Zimní radovánky – sáňkování, bruslení, koulování
2) Týdenní lyžařský kurz- Ostružná
3) Zimní soutěž- nejlepší socha ze sněhu
4) Přednáška s českou rychlobruslařkou Martinou Sáblíkovou
5) Pomoc při Tříkrálové sbírce
Únor:
1) Návštěva kina Retro – Madagaskar 2
2) Výroba masopustních masek a oslava Masopustu
3) Turnaj ve stolních hrách ( člověče nezlob se, piškvorky)
4) Soutěž ,, Zlatý slavík´´ v DD
5) Vepřové hody – zabíjačka
Březen:
1) Vítání jara, otevírání studánek
2) Výroba jarní výzdoby pro DD
3) Učíme se poznávat první jarní květiny
4) Návštěva muzea aut veteránů Olomouc
5) Jarní ,, Hry bez hranic´´ mezi DD
Duben:
1) Výroba soch čarodějnic na výstavu
2) Účast na akci ,, Pálení čarodějnic´´ Velké Losiny
3)Návštěvy krytého bazénu – učíme se plavat
4) Velikonoční tradice: pletení pomlázek, zdobení kraslic
5)Dubnový turnaj ve skládání puzzlí ( po dvojicích)
Květen:
1) Oslava 1. Máje, stavění májky
2) Májový turnaj v boccie
3) Pozorujeme přírodu, sbírání rostlin na výrobu Herbáře
4) Maňáskové divadlo – Sněhurka a sedm trpaslíků
5) Výroba květin z plastelíny
Červen:
1) Oslava dne dětí – diskotéka, soutěže, hledání pokladu
2) Výlet na Šerák
3) Návštěva řezbáře v Jiříkově – Pradědova galerie u Halouzků
4) Turnaj ve výrobě erbů měst DD z vršků
5) Soutěž Miss DD
Červenec:
1) Dětský tábor - Kosov u Zábřehu
2) Výlet do skanzenu – Rožnov pod Radhoštěm
3) Ozdravný pobyt – lázně Bludov
4) Sportovní odpoledne v DD ( kuželky , petanque, boccia, soutěže ve dvojicích)
5) Výroba váz z keramiky
Srpen:
1) Dětský tábor – Žďárský potok
2) Ozdravný pobyt – Chorvatsko-Vodice
3) Spaní pod širým nebem na zahradě DD
4) Kreslení na sklo, bílé hrnky
5) Ukončení prázdnin – soutěže, táborák, ohňostroj
Září:
1) Nákup školních pomůcek
2) Přednáška o sportech, které mohou provozovat nevidomí, lidé se zbytky zraku
3) Sbírání jablek na zahradě DD
4) Výroba zvířátek z kaštanů
5) Účast na akci ,,Pohádkový les´´ Římice
Říjen:
1) Skupinová koláž z listí
2) Výzdoba DD podzimními výrobky
3) Výroba papírových draků, pouštění draků
4) Návštěva výstavy v Zábřehu – Hurvínek a Spejbl
5) Turnaj ve floorbale
Listopad:
1) Uspávání broučků , lampionový průvod
2) Návštěva adventního koncertu – Šumperk
3) Výroba vonných svíček
4) Turnaj ve stolním tenise, schowdown
5) Večerní předčítání knihy – Mach a Šebestová ve škole
Prosinec:
1) Výroba vloček a sněhuláků z papíru na výzdobu DD
2) Vánoční výstava a besídka v DD
3) Pečení a zdobení perníčků na stromeček
4) Vánoční turnaj v kuželkách
5) Výroba vánočních svícnů