Dolní Cerekev - Pelhřimov
Letní čundr 2010
Výchozí bod: Dolní Cerekev
Konečný bod: Pelhřimov
Den první:
Do Dolní Cerekve jsme přijeli ve čtvrtek dopoledne. Zašli jsme do obchodu nakoupit nějaké zásoby a sedli si do jediné otevřené hospody. Točili gambáč, což byla naprostá katastrofa. Po jednom pivu nám bylo tak blbě, že jsme raději vypadli na vzduch. Počkali jsme na autobus a přesunuli se do Nového Rychnova. Tam jsme se v místní restauraci najedli výborných hotovek a dali pár piv. Odtud jsme se vyškrábali na vrch Křemešník. Tam jsme sedli do hotelu Křemešník. Pivo žádná sláva a jídlo celkem drahý. Něco jsme tedy vypili a jídlo poladili z vlastních zásob. Večer jsme se pak se vydali do lesa spát.
Den druhý:
K ránu začalo brutálně pršet a tak jsme se probudili celý mokří i přesto, že jsme na sobě měli nepromokavé plachty. Nějak jsme zbalili mokrý věci a vydali se na pochod. Dopoledne pomalu přestalo pršet a my jsme došli do vesnice Dobrá Voda, kde jsme chtěli jet vlakem do Pelhřimova. Bohužel nejbližší vlak jel asi za 2 hodiny, a proto jsme se rozhodli že nejdřív zajedeme do Horní Cerekve, kde se najíme.
Šli jsme proto do centra a našli hospodu U Suchánků (odkaz ?). Tam jsme se najedli a dali si Kozla. Jídlo ani pivo žádná sláva. Protože jsme měli čas a vlaky jezdili každou chvíli tak jsme se vrátili na nádraží a sedli do Nádražní restaurace. Dali jsme desítku Poutníka, ale nějak to nechutnalo. Zkusili jsme tedy dvanáctku a to byla změna. Tak dobrý pivo jsme už dlouho nepili. A cena ? 17 kč. To jsme nechápali. Zase začalo pršet a tak jsme přehodnotili naše cíle a domluvili jsme si ubytování v Pelhřimově (odkaz). K večeru jsme tam dojeli vlakem a šli se ubytovat. Pokoj byl v pohodě, cena kolem 300 na osobu. Dole v penzionu byla restaurace s výborným poutníkem 12 a skvělým jídlem. Steaky stály kolem 90 kč a byly opravdu vynikající. Dnešní den jsme tedy zakončili zde.
Den třetí:
Opět prší. A vypadá to že jen tak nepřestane. Rozhodli jsme se proto zůstat až do neděle v penzionu. Ráno jsme se najedli a vyrazili na průzkum Pelhřimova. Narazili jsme na hospodu s Bernardem, ale nějak nám nechutnalo. Na náměstí točili Budvar (odkaz), tak jsme dali 3 kousky a najedli se tam. Odpoledne jsme se váleli a večer zašli opět na steaky a poutníka dolů do restaurace v penzionu. Takže celkem zbytečnej den, ale z hlediska toho že neustále pršelo, tak se toho moc dělat nedalo.
Den čtvrtý:
Dopoledne jsme to zabalili a vyrazili vlakem směr Brno. Vystoupili jsme v Třebíči abychom se najedli. Sedli jsme do restaurace Černý dům a dali si oběd. No žádá sláva a celkem drahota. Po cestě zpět na vlak jsme ovšem dostali žízeň a tak jsem zapadli do první hospody. Byla to tak čtyřka bez větráku, točili Ježka, který se opravdu dal pít. Vůbec se nám pak nechtělo odejít, ale nakonec jsme se k tomu dokopali a sedli na vlak do Brna a frčeli domů.
Odkazy:
http://cyklohospody.webnode.cz/news/restaurace-u-suchanku
http://www.restnanamesti.w1.cz
Trasa naší cesty: