Baník Souš - FKN 2:5 (1:2)

28. 4. 2013

V neděli jsme zabalili svačiny a cestovní pasy a vyrazili za hranice našeho okresu až do Mostu. Na podzim nás Baník Souš na našem políčku porazil a jistě jsme chtěli potvrdit jarní zlepšení (až na zápas s Oldřichovem). S sebou jsme vzali mladší žáky a z přípravky jen Ondru Korba. Ostatní určitě cestovní pasy mají, ale svými výkony si tento výlet nevybojovali. Do brány se postavil Dan a předvedl výborný výkon, suveréně chytil i pokutový kop, jen jeden z jeho výletů skončil brankou v naší prázdné brance. Určitě byl ale oporou. Po počátečním rozkoukávání a výše zmíněném gólu jsme se otřepali a začali dobývat domácí branku. Soupeř nastoupil se dvěma kompletními sedmičkami a také se snažil. Při jednom našem průniku před branku Souše byla chycena Nikola brankářem za obě nohy a složena na zem. Odpískanou penaltu Roman v pohodě proměnil. Do přestávky přidal ještě jednu branku po samostatné akci.

V první půlce jsme trefovali více síť za brankou, do druhé nastoupil na hrotu Srna a hned po rozehrávce poslal Romana do šance ajeho střela skončila na tyči. Dan poté chytil penaltu. Naši se uklidnili a po dalším faulu na našeho útočníka Roman z penalty zvyšuje. Naši závodníci se zklidňují a perfektně likvidují útoky domácích, Roman přidává zase tyč a v další příležitosti mu balón utíká mimo branbku. Domácím se přece jen podařilo snížit, ale jejich naděje na zvrat utne Srna, který si zpracuje odkopnutý míč soupeře a přízemní střelu posílá k tyči. Za chvíli dlouhý zápas končí a radost ze hry překonává únavu. Byli jsme poučeni o pravidle, že mladší žáci můžou hrát 2x35 minut. No cizina je cizina. Domácích bylo hodně, ale v závěru už nestřídali a i na ně to bylo dlouhé. Možná to chtělo pravidelně střídat.