SŠ Plzeň - TJ Přeštice (ml. dorost - 19.2.2012)

Mladší dorost Přeštic v prvním přípravném utkání nezaváhal

První přípravný zápas odehrál ml. dorost Přeštic až dne 19.2.2012 v Senco Cupu proti Střední škole z Plzně. Tento zápas byl součástí SENCO Cupu. Oba týmy se spolu dohodli, aby se spolu střetli mladší dorostenci, takže tým, který vyhrál, se počítaly body staršímu dorostu. Naposledy se spolu tyhle 2 týmy střetly v posledním zápase podzimní sezóny v Plzni, kde domácí vyhráli 2:1 na penalty, takže bylo co oplácet. Zápas se vyvíjel opravdu dobře pro nás. Hned v 2' kopal Marek Kastner standartní situaci těsně před vápnem, prostřelil zeď, střela mířila k tyči a hned jsme vedli. Po vstřeleném gólu jsme se opravdu cítili ve formě a soupeře jsme tlačili. Centry létali do pokutového území, převaha na hřišti také byla naše, až posledních 20' poločasu jsme hráli spíše na protiútoky. Z jednoho jsme mohli dát góla, Martin Jeslínek běžel směrem k bráně, měl proti sobě jen jednoho obránce, vedle byl volný Krajdl, ale přihrávka bohužel neprošla. Střední škola měla druhou polovinu prvního poločasu více míč na svých kopačkách, ale žádnou pořádnou šanci si neuměli vytvořit, proto první poločas skončil vítězstvím Přeštic 1-0. Protože nás bylo opravdu dost, do druhého poločasu šel tým Přeštic s obměněnou sestavou, vystřídalo se na každém postu. Přeštice vstoupili do druhého poločasu hůře, protože se stejně jako my, trefili ze standartní situace. Tak z 28 metrů propálil levonohý obránce Střední školy zeď a následně i gólmana. Od tohodle gólu jsme ale SŠ nenechali hrát, vytvářeli jsme si dobré gólové šance, gól mohl padnout opravdu z každé šance. Obrana byla stabilní, a tak jsme mohli útočit. Nejdřívě Vizingr prošel od půlky hřiště, následně zakončil, ale bohužel orazítkoval jen tyč. Poté Stavinoha uvolnil Kastnera, který se řítil sám na brankáře, jenž mu ale vystihl dráhu míče. A tak jsme si museli na další gól počkat až z rohového kopu. Odražený míč ze spousty hlaviček se odrazil ke Klasnovi, který zamířil prakticky do prázdné brány a znovu jsme vedli. Tentokrát jsme se ale po gólu nezatáhli a útočili dále. Z přímého kopu od Vizingra měl Klasna míč na dlouhou nohu, který ale doputoval k samotnému Urbanovi, jenž zazmatkoval, trefil míč patičkou a nedokázal míč nasměrovat do prázdné brány, protože gólman byl vyběhnutý. Naštěstí se to stalo minutu před koncem, proto se v zápase už nic nestalo, a tak si odvážíme zaslouženou výhru 2-1 se Střední Školou Plzeň. Na to, že to byl náš první test venku a oni už byli i na soustředění jsme odvedli opravdu kus práce, jen musíme pracovat ještě na fyzičce. Z tohodle zápasu je to vše.

Sestava: Ruth - Jeslínek L., Kubeš, Gruszka, Němeček - Stavinoha, Skála, Kastner, Klasna - Krajdl, Jeslínek M. - Tůša, Přibáň, Urban, Vizingr