TJ Přeštice - Postřekov (24.3.2012)

První mistrák staršího dorostu Přeštic dopadl fantasticky

TJ Přeštice - Postřekov 7-0 (1-0)

Pecka, Hajžman, Kastner, Bešta, Lecjaks, Krajdl, Čížek

Po ne zrovna úspěšné přípravě, kdy Přeštice vyhráli jen jeden zápas, už nás čekal první ostrý test. S novým trenérem jsme vstoupili do jarní části sezóny doma s posledním Postřekovem, se kterým jsme ale první zápas prohráli 3-2 !! Ale tenhle zápas byl úplně něco jiného. Také důležité zmínit, že jsme hráli systém, na který jsme byli zvyklý (4-4-2). Od první minuty to bylo úplně něco jiného, než v přípravě, tlačili jsme se do útoku, jen za prvních 20 minut jsme měli 3 čisté tutové šance, které se ale nepodařilo proměnit. A tak byl trenér nervózní, ale spadlo to z něj 3 minuty před poločasem. Zdeněk Pecka si ze vzduchu zpracoval míč a z první napálil míč pod břevno. První poločas tak skončil 1-0 v náš prospěch. Druhý poločas byl fotbalově daleko lepší. Hned 2 minuty po začátku druhého poločasu z nás mohla spadnout tréma. Dominik Hajžman po lajně prošel protihráče, čekali jsme všichni centr, ale ve vápně z úhlu Hajžman vystřelil pod břevno a bylo to 2-0. Nečekalo se dlouho, a bylo to 3-0, když střelou z vápna překonal gólmana Marek Kastner. Druhý poločas byl opravdu dosti vydařený, Bešta přešel na druhý poločas z pravé na levou zálohu a opravdu hru oživil. Procházel tam, dával míče do vápna, jednu z mnoha šancí měl třeba Čapek, ale přestřelil. A tak nezbývalo, když si Bešta ve vápně vystřelil a obstřelil gólmana sám sólo akcí, 4-0. Na 5-0 povedenou střelou zvyšoval Lecjaks, když se napřáhl za vápnem a střela mu opravdu sedla. Na posledních 10 minut přišel i mladší dorostenec Krajdl, který skóroval po půl minutě na hřišti. Po vynikajícím centru od Štolleho zavěsil hlavou od břevna a míč skončil za brankovou čarou, 6-0. Krajdl měl po skoro stejné akci, také od centru Štolleho další příležitost, ale odkrytou bránu netrefil. Poslední gól dal z malého vápna Čížek, který doslova gólmana prostřelil. Poslední šanci měl Ruth, který si ve vápně narazil s Krajdlem, ale tečovanou střelu mu gólman výborně vyrazil. Škoda, i jinak brankář mladšího dorostu si mohl dát góla. Tenhle zápas, zejména ve druhém poločase se opravdu podařil, snad jen jediná chyba se stala v obraně u Vizingra, který nechtěně nalil jejich útočníkovi, ale naštěstí ještě vzadu hasil Gruszka. Jinak nás ale trenér pochválil za předvedený výkon, ani sami hráči jsme nemohli věřit, když příprava byla doslova tragická!

Sestava: Schejbal - Hohlberger, Tykvart, Vizingr, Gruszka - Kastner, Čížek, Lecjaks, Bešta - Čapek, Pecka - Ruth, Štolle, Hajžman, Krajdl