Kácov doma opět naděloval

Kácov - Zbýšov          6:1 (2:0)

Po minulém utkání, kdy AFK Kácov porazil Vrdy 8:0, byla kácovská střelnice otevřena i dnes. Do Kácova zavítal tým ze Zbýšova.Utkání začalo svižně. Hned v první minutě si hosté vytvořili dvě šance. Z té druhé stříleli těsně nad Vernerovu branku. A potvrdilo se známé rčení "nedáš - dostaneš". Hned ve 2. minutě domácí hráči podnikli svůj první útok v utkání, který hned zakončili brankou. Š. Štorch našel na malém vápně Vojtěcha Štorcha, který v bezprostřední blízkosti vstřelil úvodní branku a načal tak svůj střelecký účet. V dalších minutách si oba týmy vypracovali šance, které ale nebyly gólové. Až přišla 31. minuta. T. Hrabánek šťastně, ale geniálně vysunul Vojtěcha Štorcha, který šel sám na brankáře a mezi nohama ho prostřelil podruhé. Ve 43. minutě šli kácovští dva na jednoho. M. Zeman místo střely přihrával na osamoceného V. Štorcha, ale přihrávka šla na paty a tak V. Štorch nedokázal zakončit přesně. V 45. minutě byl v další šanci V. Štorch, ale hattrick mu nebyl souzen. Do druhého poločasu nastoupili obě mužstva beze změn. V 51. minutě vybojoval uprostřed hřiště míč Pivoňka, přihrál Výbornému, ten zatáhl po lajně a poslal přízemní centru před branku, pro který si došel Štěpán Štorch a přidal třetí branku. V 61. minutě Vojtěch Štorch zvýšil na 4:0 a dokonal tak svůj hattrick. Přišla 75. minuta a Kácov přidal pátou branku.  K míči se dostal Artur Pana, vystřelil a po přispění domácího brankáře, který střelu hodně podcenil, se mohli domácí hráči opět radovat. Závěr zápasu přinesl ještě dvě branky. V 88. minutě kácovská obrana vybojoval balón, k míči se dostal A. Pana a z hranice vápna vystřelil, brankář jeho střelu pouze vyrazil před sebe a střelec Vojtěch Štorch zvýšil na 6:0. V 90. minutě se dočkali i hosté a vsítili tak alespoň čestný úspěch. Balón se dostal za obranu a Vrána prostřelil Vernera, kterému tak zazil radost z čistého konta. Rozhočí Ivan Fencl poté nenechal ani rozehrát a ukončil utkání ve kterém AFK Kácov porazil Zbýšov vysoko 6:1.

Hodnocení trenéra Miroslava Jelínka „Zápas jsme začali velice dobře, dali jsme brzy první gól, to nám hodně pomohlo. Chtěli jsme hrát fotbal a tím jsme soupeře jasně přehráli, akorát nám dělaly problémy vysoké nakopávané balony hostů, ale i s tím jsme se vypořádali, celá obrana, i když jsme byli podstatně menší. Vojta Štorch vstřelil čtyři góly, to je pan střelec, každý zápas má pět – šest šancí, dnes čtyři proměnil, dvě ještě nedal. Má kolem sebe výborné hráče, kteří mu to připravují.“

Vojtěch Štorch, autor čtyř branek, měl po utkání radost: „Co bych k tomu řekl, parádní zápas. Přišlo hodně lidí, rekordní účast, jeden hezčí gól, jak druhý (smích na vedle sedícího Artura Panu, dvorního nahrávače), ale dneska jsem to jenom doklepával, ale i takové branky platí.“

Branky:  2., 31., 61., 88. V. Štorch, 51. Š. Štorch, 75. Pana - 90. Vrána

Rozhodčí: ing. Ivan Fencl