SK Petřín Plzeň U19 - AC Sparta Praha U18 1:3 (1:2)

26. 10. 2023

SK Petřín Plzeň U19 - AC Sparta Praha U18 1:3 (1:2) Šedivý

Po výsledkově nepovedeném zápase minulý týden na Slavii jsme v neděli nastoupili proti dalšímu "S" pražské Spartě a chtěli bodovat a dotáhnout se tak na čelo tabulky. Bohužel jsme absolutně zaspali začátek zápasu a ve 14. minutě prohrávali už 2:0 po dvou nešťastně tečovaných střelách. Obdržené branky nás ale nezlomili a od 20. minuty jsme začali být aktivnější, zbytečný respekt jsme hodili za hlavu a dění na hřišti přinejmenším vyrovnali. Za naší aktivitu jsme byli odměněni v podobě snižující branky, kdy se pěkne z otočky trefil k tyči sparťanské svytyně Patrik Šedivý po přiťuknutí míče Martinem Olachem. Do poločasu jsme byli víc než vyrovnaným soupeřem sparťanů, ale vyrovnat se nám nepodařilo.  Do druhého poločasu jsme vstoupili stejně aktivně, jak jsme končili ten první, snaha o vyrovnání a získání alespoň jednoho bodu byla znát. Vytvořili jsme si několik příležitostí, ale buď nám chyběla přesnost, důraz, kvalita zakončení nebo jako v případě střely Matyáše Holmika z 55. minuty do břevna i trochu štěstí. Hosté dvě minuty před koncem  po vystižení naší riskantní přihrávky přidali teřtí gól a rozhodli tak, že tři body poputují do Prahy. Na hřišti jsme mohli v sestavě Sparty vidět reprezentanty ČR U18, či hráče kteří už pomalu sbírají minuty ve druhé Fortuna národní lize. Z tohoto je vidět, že soupěř neponechal nic náhodě, což svědčí o respektu k aktuálnímu rozpoložení  petřínské devatenáctky.  Do konce podzimní části soutěže nám zbývají ještě tri těžké zápasy, které rozhodnou jestli bude fakt dobrá ( to už je teď, kdy máme stejně bodů jako v loni po konci podzimu) nebo uhrajeme ještě tři  body a bude výborná, nebo vyhrajeme dva zápasy a se ziskem 35 bodů, by byla fakt super.

Branky: Šedivý

Asistence: Olach

ŽK: 62´ Kaňák Jan, 82´ Olach, 90´ Salák