SK Petřín Plzeň - SK Aritma Praha 2:5

30. 4. 2018

SK Petřín Plzeň - SK Aritma Praha  2:5  (Šiml, Vetengl)

V 17. kole jsme na domácím hřišti přivítali tým SK Aritma Praha, který byl v průběžné tabulce o jeden bod za námi. Postavení v tabulce nám velelo zvítězit, aby jsme si udrželi solidní 8. příčku. Opačný výsledek by nás v případě výhry Táborska odsunul až na 10. místo. Kluci vědomi důležitosti tohoto utkání vstoupili do hry aktivně, ale od úvodních minut se potvrdilo, že i když je soupeř  v tabulce za námi, nebude nás čekat nic lehkého. Hrál se vyrovnaný zápas, kdy nás soupeř hodně zlobil svou silovou hrou. Dělali nám velké problémy nakopávané míče soupeře, o které se sváděl neúprosný boj, kde jsme většinou propadali. Střelecký účet zápasu jsme otevřeli my, kdy ve 26. minutě byl Olda Šiml před brankou Aritmy důrazný a hlavou zužitkoval rohový kop zahraný Danem Křemenákem. A to bylo na hodně dlouho z naší strany v podobě gólové radosti vše. O tři minuty později soupeř po nenápadné akci středem hřiště vyrovnal a na přestávku se odcházelo za stavu 1:1. Druhá třetina probíhala ve stejném duchu jako ta první, kdy se nám nedařila kombinační hra, chyběl nám důraz v osobních soubojích a když jsme se dostali do slibné šance, nedokázali jsme jí proměnit. Chyběl nám pohyb bez míče, kombinovat se klukům za hodně slunečného letního počasí asi moc nechtělo, kdy jsme se raději  pouštěli do osobních soubojů 1:1,  tahali a zbytečně přidržovali balony. Tento styl hry na soupeře vůbec neplatil, urostlí zadáci si s tímto hravě poradili. I přes opakované pokyny od trenérů ke změně stylu hry na to kluci nedokázali reagovat. V 54. minutě jsme za nehezký výkon byli po zásluze potrestáni, kdy opět středem hřiště soupeř podnikl rychlý útok, který přetavil ve druhou branku - 1:2. Druhá třetina tedy skončila stavem 1:2 a přihlížejícím pětřínským divákům se náš výkon nemohl líbit. Do třetí třetiny jsme šli s vědomím, že musíme zabrat a zkusit výsledek otočit, protože jednobrankové vedení není nic tragického. Naš stíhací záměr dostal v 64. minutě trhlinu, kdy jsme si nepohlídali rohový kop hostů, kdy v osobním souboji nebyl dost důrazný Olda Šiml (i přes tento prohraný souboj, jeden z mála, který dokázal během zápasu vyhrávat osobní souboje) a hráč Aritmy hlavou tak mohl nekompromisně zavěsit - 1:3. Obdržený gól nás psychicky srazil, opět nám vázla kombinace, soupeře jsme ničím nepřekvapili a šanci jsme si vytvářeli méně. Hosté nám zatápěli z rychlých brejků, ale dobrými zákroky Kuby Martínka  jsme se drželi naděje s výsledkem ještě něco udělat. V 74. minutě nám soupeř utekl už na rozdíl třech gólů. Předcházela tomu chybná rozehrávka Dana Křemenáka při zakládání naší útočné akce, kdy soupeř nabídnuté šance bleskově využil tvrdou střelou na přední tyč. Víc než nepovedená přihrávka, která se během zápasu nepovedla více hráčům mrzí to, že Dan úplně vypustil následný obranný souboj a dovolil tak soupeři si připravit míč na gólovou střelu. O deset minut později bylo ještě hůř, kdy jsme si v 84. minutě nepohlídali opět střed hřiště !!!, nezachytili rychlý brejk, a bylo to 1:5. Pátý gól hostů nás zřejmě probudil a posledních šest minut jsme začali předvádět fotbal, kterým jsme se chtěli prezentovat od začátku. Nic méně na zvrat v utkání to už bylo pozdě. Odměnou nám byl náš druhý gól, kdy se Filip Vetengl uvolnil na pravé straně a tečovanou střelou o obránce hostů upravil skóre zápasu na konečných 2:5. Závěrem lze napsat jen to, že se klukům zápas jako týmu hodně nepovedl, z předchozích výborných výkonu na hřištích Bohemky a Příbrami jsme nepředvedli skoro nic, a tak to nemohlo s Aritmou dopadnout jinak. Na domácím zápase lze pozitivně hodnotit pouze fanoušky, kteří klukům fandili až do konce zápasu, krásné letní počasí a dobře připravený trávník domácího hřiště. V úterý 1.5.2018 cestujeme do Prahy, do areálu suverénního lídra tabulky Sparty a při podání stejného výkonu, nás nebude v tréninkovém centru na Strahově čekat asi nic příjemného v podobě konečného výsledku.

Branky:  Šiml, Vetengl

Asistence:  Křemenák