SK Petřín Plzeň - SK Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0)

28. 8. 2021

SK Petřín Plzeň - SK Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0)  Frank

Zápas proti Dynamu České Budějovice byl soubojem o první místo v ligové tabulce, což předvídalo dramatické utkání, kdy každá fotbalová chybička mohla rozhodovat o výsledku. Od první minuty se hrál svižný fotbal, kdy oba týmy sváděli boj o každý centimetr hřiště. K první vážnější šanci se propracovali hosté z Jihu, ale naše obrana v čele s Ondrou Petrem nadějnou příležitost zlikvidovala. První větší rozruch přinesla 28. minuta. Rohový kop rozehraný Filipem Hofmanem přistál po hlavičkovém souboji na ruce hostujícího obránce a hlavní arbitr písknul penaltu. K té se postavil David Hrdina, ale jeho polovysokou střelu k pravé tyči vystihl bravůrním zákrokem českobudějovický brankář. V prvním poločase žádná branka nepadla, takže se odcházelo na přestávku za nerozhodného stavu 0:0. V prvním dějství se hrál vyrovnaný fotbal, kdy jsme se soupeři vyrovnali ve všech fotbalových dovednostech, vypracovali si víc brankových příležitostí, ale bohužel se nám nepodařilo skórovat. Stejný průběh se dal předpokládat i ve druhém poločase. Tak tomu i nakonec bylo, opět se bojovalo o každou píď hrací plochy. V 60. minutě jsme střídali poprvé, kdy Oldu Šimla hrajícího pod hrozbou druhé žluté karty vystřídal Matěj Novák a Vénu Koláříka nahradil Martin Frank, který k zápasu přijel chvíli před jeho začátkem z "nedalekých" Klatov, kde vypomáhal naší U18. Hra se střídáním oživila a byli jsme to my, kdo začal mít na hřišti mírně navrch. V 70. minutě vystřídal vyšťaveného Lukáše Trojana, který sváděl neúnavné sprintové náběhy s obránci Budějovic, Honza Domanský, který si pomalu připisuje větší minutáž po vleklém zranění. Další střídání proběhlo v 80. minutě, kdy naše druhé hbité křídlo Filipa Hofmana nahradil Šimon Knopp. Když už se zdálo, že zápas skončí remízou, přihlásil se ke slovu Martin Frank. Po nepovedeném průniku do pokutového území hostů, kdy ztratil ledabyle míč máknul zpět, aby míč vzápětí vybojoval a dal si druhý pokus. Ten mu vyšel náramně, kdy po dvou kličkách do protipohybu obránců dynama si udělal místo ke střele a nádhernou dělovkou spustil euforii na stadionu Petřína. Nádhera !!! míč v síti Budějovic, burájející tribuna a kluci v obětí u rohového praporku pod světelnou tabulí, na kterou  v tom okamžiku skočila 90 minuta. Jenže jak praví přísloví, slavit se má až po závěrečném písknutí rozhodčího, se málem naplnilo. Hosté rozehráli, hráč Budějovic si vzal míč a nejkratší cestou si to namířil do našeho pokutového území. Svým nebojácným průnikem překvapil všechny přítomné, i naše ještě slavící hráče a z prostoru penalty k našemu štěstí minul pravou tyč  snad jen o pár centimetrů. Závěrečné minuty nastavení přinesly ještě hodně napětí, jak u našich fanoušků, tak i na střídačce, protože Dynamo se stále hnalo za vyrovnáním a dostalo nás pod tlak. Nápor jsme přečkali, jednobrankové vítězství uhájili a připsali si další tři body do ligové tabulky, které nás vynesli do čela soutěže před takové tým jako Viktoria Plzeň a Slavia Praha. Velkou pochvalu zaslouží i naši fanoušci, protože svým povzbuzováním vybičovali kluky k velmi kvalitnímu výkonu. Obzvlášť "kýblo-buben" ze Žinkov byl hodně slyšet a hostům z jižních Čech musel ještě hodně dlouho při cestě domů znít v uších.

Branky: Frank

Asistence:  bez asistence