SK Petřín Plzeň - FC Slavia Karlovy Vary 3:2 (1:0)

8. 3. 2020

SK Petřín Plzeň - FC Slavia Karlovy Vary  3:2 (1:0)  Frank, Novák, Hofman

V předposledním přípravném zápase jsme se utkali se Slávií Karlovy Vary. Začátek utkání nám vyšel na výbornou, hosty jsme přehrávali, ale postupem času se hostující Slávie dostávala do tempa, hru vyrovnala a ke konci prvního poločasu byla o malinký kousek lepším týmem. V nadějných situacích vychytal slávisty pěknými zákroky Jarda Vytisk. Byli jsme to ale my, kdo se v zápase první gólově prosadil. Po přihrávce Martina Franka se v pokutovém území dobře zorientoval Matěj Novák a pohotovou střelou nás poslal do jednobrankového vedení, kterým skončil první poločas. Ve druhém poločase jsme začali opět lépe my a odměnou nám byl druhý gól. Sprintovým náběhem po naší pravé straně se blýskl Radek Žemlička, navedl si míč do pokutového území a zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování Martina Franka. Ten, jak je mu v pokuotévm území soupeře v posledních zápasech vlastní,  zachoval klidnou hlavou a pohotovou střelou zvýšil na 2:0 a gólově zakončil velmi rychlou a pohlednou fotbalovou akci. Slávisty to ale nepoložilo a po naší chybné rozehrávce ve středu hřiště, snížili na rozdíl jednoho gólu a dá se říct, že zaslouženě. Z obou stran se hrál  vyrovnaný, fyzicky náročný rychlý fotbal, kdy si nadějné šance ke skórování vytvářely oba týmy. V závěru zápasu nám vedení o dva góly vrátil Filip Hofman, který si naběhl na přihrávku Martina Franka a technickou střelou k levé tyči zavěsil. Tečku za zápasem udělali, ale hosté z Varů, kteří po zachycení míče ve středu hřiště rychlým protiútokem snížili na konečných 3:2.

Branky: Frank, Novák Hofman

Asistence: Frank 2, Žemlička