FK Baník Sokolov - SK Petřín Plzeň 1:7 (0:3)

24. 1. 2022

FK Baník Sokolov - SK Petřín Plzeň 1:7 (0:3) Kolářík 3, Hofman 2, Pleticha, Šiml

Nepočítaje zápasu  s dorostem Sušice odehraného v rámci zimního soustředění jsme v prvním přípravném utkání změřili síly s Baníkem Sokolov. Díky poměrně velké marodce, karanténám jsme nastoupili pouze s jedním hráčem na střídání. Prvních dvacet minut hry bylo z obou stran upracované, docházelo k častým laciným ztrátám míče, prostě takový první zápas s kvalitním týmem po dlouhé zimní pauze. Byli jsme to ale my, kdo si vytvořil jako první stoprocentní gólovou šanci, kdy se po hezké rychlé akci míč dostal do prostoru malého vápna ke kopačkám Patrika Šedivýho, ketrý z těsné blízskosti přestřelil. V 18. minutě jsme se dočkali. Sam Kacerosvký dlouhým míčem oslovil do pokutového území naběhnutého Honzu Pletichu, který svým důrazem vyhrál tvrdý souboj s brakářem a obráncem domácích, kdy následně mohl chladnokrevně zavěsit do opuštěné branky Sokolova a poslat nás tím do jednobrankového vedení. Po třech minutách to bylo už o dva góly, kdy pronikající Filip Hofman byl v pokutovém území zastaven jen za pomoci nedovoleného zákroku. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Vena Kolářík. Aby toho nebylo pro baníkovce málo, tak ve 25. minutě Patrik Šedivý chytře prostrčil míč mezi obráncemi na naběhnutého Filipa Hofmana, který tvrdou přízemní střelou na zadní tyč rozvlnil síť sokolovské branky potřetí. Tvrdý direkt domácí dlouho rozdýchávali, náš nápor zastavili a do konce prvního poločasu naše výpady ubránili. Druhý poločas jsme nezačali dobře a po pěti minutách hry, jsme dovolili domácím snížit. Při rychlém brejku středem hřiště jsme následně propadli v obranné činnosti na naší levé straně a zcela volný hráč naservíroval míč do prostoru před naší branku a dílo zkázy bylo dokonáno. Z obdržené branky jsme se rychle oklepali a v 58. minutě to bylo zase o tři. Patrik Šedivý pěknou přihrávkou na hranici velkého vápna Baníku vybídl ke skórování Venu Koláříka, který si elegantním zpracováním připravil míč a technickou střelou k tyči nedal domácímu brankáři šanci. Tříbrankové vedení, lepší pohyb, fotbalovost byla na naší straně, což domácí frustrovalo. Ty se uchýlili k nefotbalovým věcem, kdy některé jejich zákroky byly hodně za hranou. My jsme ale odpověděli na jejich hru nejlepším způsobem, kdy jsme v rozmezí dvou minut přidali další dvě branky. Nejprve si v 74. minutě dlouhým náběhem po pravé straně řekl o míč Olda Šiml, David Hrdina jej přesnou dvacetimetrovou přihrávkou našel, kdy poté tváří v tvář se sokolovským brankářem prvně jmenovaný nezaváhal. O minutu později  Sam Kacerovský vyvezl míč z pozice stopera téměř až na hranici pokutového území domácích, kde průnikovou přihrávkou namazal Venovi Koláříkovi, který střelou k tyči zvýšil na 1:6. Dva rychlé góly baníkovce úplně rozložili a ty se začali na hřišti projevovat jinými než fotbalovými věcmi. Vrcholem jejich frustrace byl faul za již rozhodutého stavu v 88. minutě na Filip Hofman, který byl při samostatném úniku na brankáře složen k zemi herním prvkem patřícím spíše do ragby, "skládkou". K následnému přímému kopu se postavil sám postižený a krásnou střelou do levé šibenice udělal tečku za prvním přípravným zápasem.

Branky: 21´, 58´a 75´ Kolářík, 25´a 88´Hofman, 18´ Pleticha, 74´ Šiml

Asistence: Kacerovský 2, Šedivý 2, Hrdina

Sestava:  všichni (absence Vytisk, Novák, Trojan, Frank, Salák, Knopp)