Sportovní klub Libuš - SK Petřín Plzeň 0:13 (0:7)

30. 9. 2018

Sportovní klub Libuš - SK Petřín Plzeň  0:13  (0:7)  Hönig 3, Kobes 2, Křemenák 2, Hrdlička, Gožo, Žemlička, Domanský, Pleticha, Petr

Čtvrtý soutěžmí zápas jsme odehráli v Praze, ve sportovním areálu SK Libuš, kde náš hostil poslední tým tabulky. Postavení domácích nám velelo jediné, a to bodovat naplno a odvést si z Prahy všechny tři body. Do zápasu jsme vstupili aktivně a už v 6. minutě otevřeli skóre. Kuba Hönig z vlastní poloviny poslal dlouhým pasem do sólového nájezdu na domácí branku Adama Hrdličku, který si se zakončením věděl rady. O tři minuty bylo veseleji, kdy si nepovedený odkop domácích hráčů  po rohovém kopu našel na hranici velkého vápna Dan Křemenák a povedenou střelou k levé tyči nedal domácímu brankáři šanci zakročit. Domácí na to reagovali postavením ještě většího obranného valu a nám se nedařilo se přes něj dostat a vedení navýšit. Třetího zásahu jsme se dočkali až v 17. minutě a opět v tom měl prsty Dan Křemenák, který opět zachytil svým presinkem špatně odkopnutý míč domácího obránce a ze vzdálenosti 18 metrů vyslal téměř z kroku na svatyni domácích střelu, která k údivu všech za velkého přičinění domácího brankáře skončila v síti 0:3. Ve 21. minutě se nám povedl rozehrát rohový kop na krátko, kdy Tadeáš Sieber přihrávkou oslovil Kubu Höniga, který si navedl míč do vápna  a pěknou křížnou střelou zvýšil na rozdíl čtyř gólů. Za dalších pět minut to bylo už 0:5, autorem branky byl opět Kuba Hönig a byla to oku lahodící akce. Kuba se po dvou narážečkách s Danem Křemenákem dostal přes obranný val domácích a z malého vápna s přehledem zakončil. Ve 29. minutě Kuba Hönig vyslal z prostoru velkého vápna svůj projektil, který byl sražen jedním z obranců k Fandovi Gožovi, který pohotově ve skluzu rozvlnil síť domácí svatyně po šesté. Tečku za 1. poločasem udělal čtyři minuty před jeho koncem Radek Žemlička, který si naběhl na hranici penalty na zpětnou přihrávku aktivního Kuby Höniga a pohotovou umístěnou střelou zvýšil na 0:7. Tímto výsledkem skončil první poločas a dá se říct, že zcela po zásluze, protože domácí nic nepředvedli a našeho brankáře téměř neprověřili. Do druhého poločasu byli kluci nabádáni, aby hráli dále aktivně, kombinačně, dále se soustředili na týmový výkon a snažili se přidat další branky. Ve 45. minutě jsme poprvé provedli změnu v sestavě, kdy Adama Hrdličku střídal Matyáš Kobes.  V 54. minutě jsme střídali po druhé, kdy se na hřiště po dlouhé zdravotní pauze dostal Filip Hofman, kdy nahradil Matěje Nováka. Další gólové radosti jsme se dočkali až v 58. minutě a jeho autorem byl Matyáš Kobes, kterému nabil zpětnou chytrou narážečkou Honza Pleticha. Do této doby jsme se nemohli prosadit, protože naše hra nebyla dobrá, nedařila se nám kombinace. Po vstřelené brance jsme střídali po třetí, kdy Fandu Goža nahradil Ondřej Petr, pro kterého  to byl netradiční post. A byl to právě on, který rozhíbal svojí aktivitou domácí obranu, což přineslo gólové zásahy v domácí svatyni. Nejprve Honza Domanský vystihl špatnou rozehrávku domácích, navedl si míč ke střele na hranici velkého vápna, vystřelil  a s přispěním zad domácího obrance zvýšil na 0:9. Gól byl ale nakonec v zápisu zápasu uveden jako vlastní, ale všichni víme že největší podíl na něm měl právě Honza Domanský. Hned po minutě vymyslel průnikovou přihrávku ze středu pole David Hrdina, oslovil k úniku Matyáše Kobese, který se v takových situacích málokdy mýlí a pověstná desítka byla na světě 0:10. V 64. minutě svým hattrickem podtrhl svůj velmi povedený výkon Kuba Hönig, který využil adresný centr od Honzy Pletichy. V 67. minutě se přes dva obránce uvolnil Ondra Petr, kdy byl v gólové pozici faulován a rozhodčí nařídil jednoznačně pokutový kop. K němu se postavil Honza Pleticha a s ledovým klidem střelou k pravé tyči zvýšil na 0:12. Skóre zápasu uzavřel aktivní Ondra Petr, který tvrdě a přesně zakončil zpětnou přihrávku od Honzy Pletichy, který se v zápase blýskl hodně povedeným výkonem.

Už v úterý (za dva dny) přivítáme na "domácím" hřišti v Ledcích tým z Písku a půjde o hodně. Vítěz zápasu se posune na první příčku soutěže !!!!. Náročný týden zakončíme v sobotu zápasem proti Motorletu Praha, kdy by jsme se  měli poprvé v sezóně představit doma na Petříně.

Branky:  Hönig 3, Kobes 2, Křemenák 2, Hrdlička, Gožo, Žemlička, Domanský, Pleticha, Petr

Asistence: Hönig 3, Pleticha 3, Křemenák, Sieber, Hrdina

ŽK: bez žlutých karet