SK Petřín Plzeň - FK Tatran Prachatice 12:1 Frank 3, Vaňourek 2, Klein, Hrdlička, Hofman, Gožo, Olach, Vetengl, Žemlička

24. 9. 2017

V sedmém kole jsme na domácím trávníku přívítali hosty z Prachatic. Do utkání jsme vstupovali s tím, že budeme chtít navázat na dobrý výkon z Aritmy a hned od úvodních minut ukázat hostům, kdo je na hřišti doma a kde zůstanou tři body. To se nám podařilo a v prvních 15 minutách jsme soupeře nepustili skoro do žádné vážnější šance. Dlouho jsme se ale trápili v zakončení, kdy jsme i ve vyložených šancích nechali viniknout brankáře hostů. Rozvlnit hostující síť se nám podařilo až v 15 minutě, kdy na půlce hřiště získal Hrdlička svojí aktivitou míč, obešel dva protihráče a výstavní nechytatelnou střelou z dobrých 18 metrů mohl slavit se spoluhráči první gól zápasu. Aby toho nebylo málo, tak minutu poté aktivně hrající Hrdlička prostrčil balon k Frankovi, který si v šanci s míčem věděl rady a zvýšil na 2:0, kdy tímto stavem skončila  první třetina. Je však nutné podotknout, že jen díky naší špatné koncovce a velmi dobrému výkonu brankáře hostů nebylo skóre první třetiny výraznější. Do druhé třetiny jsme vstoupili stejně aktivně, s pokynem  zlepšit koncovku, tempo hry zkusit ještě víc vystupňovat a soupeře nenechat hrát. Třetí zásah jsme opět po několika nadějných šancích přidali až ve 39 minutě, kdy Haas vyvezl míč z obrany přes dva hostující hráče, nahrál volnému Kleinovi, který pohotovou tvrdou ránou přinutil hostujícího brankáře míč vyrazit směrem k volnému Gožovi, který si se zakončením věděl rady  a "rybičkou" hostům otevřel účet druhé třetiny. Ze čtvrtého gólu jsme se radovali ve 48 minutě, kdy se po pravé straně uvolnil výborně hrající Vaňourek, zpětnou přihrávkou před bránu oslovil Franka, který s velkým přehledem skóroval a potvrdil tak svojí střeleckou formu. Po necelých dvou minutách se naše gólová akce v podání Vaňourka a Franka opakovala, nyní ale po levé straně, kdy Vaňourek zapnul svoje "turbo", utekl obráncům, předložil zpětnou přihrávku Frankovi, který završil svůj dnešní hattrick, střelou do odkryté branky. Šestou branku utkání si připsal Klein, který v 57 minutě zužitkoval přihrávku od Haase, který před tím vyvezl míč z naší obrany přes tři protihráče, ze kterých si udělal "tréninkové kuželky". Ve druhém dějství hry, to bylo z naší strany vše a na světelné tabuli svítil stav 6:0. Naší kanonádu ve třetí třetině odstartoval  v 65 minutě Vaňourek, kterému předložil míč před odkrytou bránu Vetengl, který se zbavil hostujících obránců dlouhým sprintem z poloviny hřiště. V 66 minutě byl aktivně hrající Vetengl odměněn vstřeleným gólem s pořadovým číslem osm, kdy po přihrávce Franka poslal míč pod padajícím brankářem do branky hostů. V 71 minutě jsme se dočkali pěkného fotbalového okamžiku, jehož autorem byl Olach. Ten po přiťuknutí míče Gožem vykouzlil ze své kopačky nádhernou nechytatelnou střelu z 15 metrů do "šibenice" hostující branky. Minutu na to, jsme se radovali po desáté, kdy se trefil Hofman, kterému se  po závaru před brankou hostů podařilo míč protlačit do sítě. Hosté z Prachatic se dočkali čestného úspěchu až v 79 minutě, kdy využili rychlého brejku po nesmyslné ztrátě míče uprostřed hřiště a propadnutí našich obránců. Radost hostů ze vstřeleného gólu však netrvala dlouho. Po necelé minutě, si Žemlička naběhl na zpětnou přihrávku Vaňourka a pohotovou střelou vrátil rozdíl skóre opět na deset gólů. Střelecký účet zápasu uzavřel v 87 minutě Vaňourek, který po přihrávce Vetengla rozvlnil síť hostující branky po dvanácté. Po celou dobu utkání jsme byli jasně lepším týmem a jen díky dobrému výkonu hostujícího brankáře a naší místy nekvalitní koncovce, skončil stav dnešního zápasu 12:1. V příštím kole nás čeká v domácím utkání Táborsko, tak doufejme že tři body zůstanou doma i tentokrát.

Góly:   Frank 3, Vaňourek 2, Vetengl, Hofman, Olach, Žemlička, Klein,