SK Petřín Plzeň - Sportovní škola Plzeň 11:0 (5:0)

8. 2. 2022

SK Petřín Plzeň - Sportovní škola Plzeň 11:0 (5:0)  Macháč 5, Šedivý 2, Frank, Hofman, Pleticha, Kacerovský

Prestižní přípravný zápas se sportovní školou jsme zvládli vítězně a síť branky hostů jsme rozvlnili celkem jedenáctkrát. Naše jednoznačné vítězství se však nerodilo lehce, protože prvních patnáct minut hry bylo z obou stran opatrné, hráči se dopouštěli hodně nepřesností a  kvalitě hry nepřidaly ani zhoršující se povětrnostní podmínky. Skóre jsme otevřeli v 16. minutě, kdy David Hrdina hezkou průnikovou přihrávkou středem hřiště vyslala do samostatného úniku Patrika Šedivého, který podél vyběhnutého brankáře školy nezaváhal. Ve 26. minutě to už bylo o dvě branky, kdy Patrik Šedivý na hranici pokutového území hostů hezky sklepl míč Filipovi Hofmanovi, který nechytatelnou tvrdou střelou na vzdálenější tyč skóroval. Poté následovala naše výtečná pětiminutovka, ve které jsme rozhodli zápas a zlomili definitivně hostující odpor. Nejprve se ve 28. minutě, na rohový kop rozehraný Vénou Koláříkem nejvýš vyšponoval do vzduchu Jan Pleticha a hlavičkou tzv. koníčkem překonal hostujícího brankáře.  O minutu později Véna Kolářík dlouhým míčem středem hřiště vysunul Davida Macháče, který nás díky početné marodce doplnil z U16, ten nabídnuté šance využil a odstartoval svojí brankovou show. Krátce po rozehrání se totiž míč dostal k Samu Kacerovskému, který přesným dlouhým míčem opět vysunul ještě nevydýchaného  Davida Macháče, který opět nezaváhal a tváří v tvář s brankářem hostů nezaváhal 5:0. Ve druhém poločase neuběhla ani minuta hry a bylo to o šest. David Macháč vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře  a s notnou dávkou štěstí zavěsil a uzavřel tak svůj zápasový hattrick. Na další gól jsme čekali až do 62. minuty, kdy se do pokutového území prodral Martin Frank, předložil míč na druhou stranu zcela volnému Patrikovi Šedivému, pro kterého dopravit míč do odkryté branky už nebyl problém. V této chvíli jsme na hřišti už dominovali, soupeř ze školy rezignoval a trest za jejich pasivitu přišel v podobě osmého gólu. Tentokrát se do role nahrávače pasoval Patrik Šedivý, kdy gólovou přihrávku oplatil Martinovi Frankovi a opět to bylo skoro do prázdné branky. V 80. minutě poslal do vápna hostů nepříjemný centr Jan Pleticha k odraženému míči se dostal Sam Kacerovský a odkrytou branku nešlo netrefit. Pět minut před koncem zápasu Sam Kacerovský zpětnou přihrávkou do malého vápna vybídl ke skórování zcela volného Davida Macháče, který nezaváhal a uzavřel pro hosty ze sportovní školy nepopulární desítku. Gólovou tečku za zápasem udělal pětigólový David Macháč, po hezké přihrávce Šimona Knoppa. Hosty ze sportovní školy jsme jasně přehráli, zaslouženě vyhráli a pomstili jsme tak soutěžní porážku našich mladších kolegů - U16, kdy jako správný "Zoro mstitel " se ukázal  právě David Macháč.

Branky: Macháč 5, Šedivý 2, Frank, Hofman, Pleticha, Kacerovský

Asistence: Šedivý 2, Kolářík 2, Kacerovský 2, Hrdina, Frank, Pleticha, Knopp

Sestava: všichni (absence Petr, Domanský, Gožo, Salák, Trojan)