SK Petřín Plzeň - Sportovní škola Plzeň U19 8:0 (6:0)

6. 6. 2022

SK Petřín Plzeň - Sportovní škola Plzeň U19 8:0 (6:0)  Šedivý 2, Kunesch 2, Pleticha, Šneberger, Frank, Řeřicha

V malém plzeňském derby se Sportovkou jsme brali tři body, ale náš výkon byl hodně za očekáváním. První půlhodinka zápasu byla z naší strany hodně vlažná, bez pohybu a kombinace. Sice jsme otevřeli skóre už v desáté minutě zásluhou  Honzy Pletichy, který nadvakrát zužitkoval rohový kop Honzy Kunesche. Pak jsme ale přežili dvě tutovky hostů, při kterých jsme měli velké fotbalové štěstí a být hráči Sportovky přesnější v koncovce, mohlo nám být hodně horko, nejen ze slunečného počasí. Ve 25. minutě nám menší klid na kopačky přinesl gól Patrika Šedivého, který kličkou brankáři zužitkoval průnikovou přihrávku od Filipa Hofmana. Když o pět minut později udělal neuvěřitelný kiks brankář hostí a doslovo nám tím daroval třetí branku v podání Pepy Šnebergera, bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Pro sportovku to byl velký šok, protože do té doby nebyla horším týmem. Další šok a definitivní rozhodnutí o vítězi se odehrál v posledních minutách první půle, kdy jsme do černého zacílili hned třikrát. Nejprve Patrik Šedivý využil svojí rychlost, prohnal se kolem svého strážce a jeho centr z naší pravé strany zužitkoval  střelou z první Honza Kunesch. Poté opět Patrik Šedivý po hezké souhře s Filipem Hofmanem vyslal do sóla Honzu Kunesche, který špičkou kopačky elegantně přehodil vyběhnutého brankáře hostů. Skoro se závěrečným hvizdem rozhodčího přišla šestá branka, kdy se na naší levé straně uvolnil Filip Hofman, přihrávkou před branku našel zcela volného Patrika Šedivého, který se zakončením do odkryté svatyně Sportovky neměl žádný problém. Pro hosty to byla velká rána, protože takový rozdíl ve skóre neodpovídal dění na hřišti. Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivněji, ale bohužel jsme navázali na náš laxní výkon z toho prvního a opět se nám nedařila hra, kterou jsme se chtěli prezentovat. Na další branku jsme čekali až do 66. minuty, kdy centr Honzy Kunesche zakončil z voleje Martin Frank. Poté se zápas ve velkém vedru spíše už jen dohrával. V 80. minutě si na rohový kop Honzy Kunesche naskočil Vašek Řeřicha a pěknou hlavičkou uzavřel střelecký účet vítězného zápasu, který se povedl výsledkově, ale herně už tak ne. V tabulce jsme se po zisku tři bodů přiblížili na dostřel třetího místa, které okupuje Lokomotiva České Budějovice a ve zbylých dvou zápasech uděláme maximum proto, aby jsme tuto sezónu zakončili pěkným teřtím místem. Bude k tomu, ale zapotřebí předvést daleko lepší výkon, než tomu bylo nyní se Sportovní školou.

Branky: Šedivý 2, Kunesch 2, Pleticha, Šneberger, Frank, Řeřicha

Asistence: Kunesch 3, Šedivý 2, Hofman 2

ŽK: 8´ Novák