SK Petřín Plzeň - FK Slavoj Vyšehrad 7:2 (4:0)

16. 10. 2018

SK Petřín Plzeň - FK Slavoj Vyšehrad  7:2 (4:0)  Kobes 3, Gožo 2, Hofman, Hönig

V 7. kole jsme se utkali s Vyšehradem, který jsme tentokát hostili v našem azylu v Ledcích. Vyšehrad byl v tabulce před zápasem hned za námi s odstupem tři bodů, takže jeho případná výhra by nás bodově srovnala. Od začátku zápasu se hrál velmi rychlý útočný fotbal, tzv. nahoru dolů. První kdo se gólově prosadil jsme ale byli k naší radosti my. Ve třetí minutě Kuba Hönig elegantně uvolnil na levé straně pokutového území Filipa Hofmana, jehož střelu brankář vyrazil k Matyášovi Kobesovi, který si s uklizením míče do svatyně Vyšehradu věděl rady - 1:0.  Ve 13. minutě nám zatrnulo, kdy Ondra Petr špatně rozehrál, míče se zmocnil útočník hostů a střelou z dálky otřásl naší konstrukcí brány. My jsme hned z protiútoku přispěchali s rychlou odpovědí, kdy na hranici velkého vápna po ťukesu Matyáše Kobese a Kuby Höniga, prvně jmenovaný střelou k pravé tyči rozvlnil hostující síť podruhé a tím potvrdil pravidlo "nedáš, dostaneš", tentokrá v náš prospěch - 2:0. V 16. minutě jsme tentokrát orazítkovali konstrukci brány my, po pěkné střele Kuby Höniga. Ve 29. minutě jsme si mohli zakřičet gól potřetí. Matyáš Kobes doběhl na pravé straně dlouhý míč, na hranici velkého vápna udělal kličku netakticky vyběhnutému brankáři Vyšehradu a milimetrovým centrem našel v pokutovém území Filipa Hofmana, který z voleje trefil odkrytou branku. V tu dobu naše vedení 3:0 bylo pro hosty hodně kruté, protože do této doby zahodili minimálně tři gólové šance a předvedenou hrou se nám vyrovnali a přispěli k rychlému útočnému fotbalu. Tečku za prvním poločasem udělal Matyáš Kobes, který zároveň zkompletoval svůj hattrick po přihrávce Kuby Höniga, který svým dobrým presingem vystihl rozehrávku Vyšehradu. Z rozehráním hostujících hráčů rozhodčí odpískal konec prvního poločasu. O přestávce došlo ke změně v naší sestavě, kdy Dana Křemenáka nahradil Vena Kolářík a Martina Olacha uzdravený Martin Frank. Do druhé poločasu jsme nevstoupili dobře a hosté nás zatlačili a začali pořádně zlobit. My jsme se nemohli dostat do kombinace, vázla nám přihrávka a jen ztěží jsme odolávali aktivní hře Vyšehradu. Ve 47. minutě jsme střídali potřetí, kdy Filipa Hofmana nahradil Adam Hrdlička a střelce třech našich golů Matyáše Kobese další sniper Fanda Gožo. Ani tato změna nás moc nenakopla a hosté byli v této části zápasu lepším týmem. V 50. minutě jsme už nápor hostů nevydrželi a kapitulovali poprvé, kdy Ondra Petr jen z velkou námahou vyrazil střelu Vyšehradu ale na dorážku dobíhajícího hráče už byl krátký. Vstřelený gól Vyšehrad hodně povzbudil a na hřišti to bylo pro naše kluky hodně fyzicky náročné. Čtyřbrankové vedení nám v 56. minutě střelou z dobrých dvaceti metrů vrátil dobře hrající Kuba Hönig, kdy si sám vybojoval míč důrazem v osobním souboji. Kubovo gól nám vlil čerstvou krev do žil, ale byli to opět hosté kdo se v  59. minutě gólově prosadil. Tečovaná střela zapadla do naší branky, za záda v té době bezmocného Ondry Petra. Po dvou minutách ukázal svojí fotbalovost a týmovost Kuba Hönig, který si po uvolnění na středu hřiště připravil míč ke střele na hranici velkého vápna, ale k údivu všech místo svého pověstného projektilu vykouzlil ze své kopačky přihrávku, které měla oči na nabíhajícího Fandu Goža, který si s nabídnutou šancí poradil a podél vyběhnutého brankáře zvýšil na 6:2. Po vstřelené brance jsme střídali naposledy, kdy Tadeáše Siebera vystřídal Honza Pleticha. V 65. minutě prokázal svojí orientaci ve vápně, pohotovost a pověst střelce Fanda Gožo a byla to fotbalová lahůdka. Sraženou střelu Martina Franka si zády k brance zpracoval na prsa a z otočky míč z voleje napálil přímo k  levé tyči branky hostů a z brankáře Vyšehradu udělal pouze diváka. Tímto hezkým fotbalovým momentem uzvařel střelecký účet utkání a stanovil konečný stav na 7:2. Výkony obou mužstev se přihlížejícím divákům musel líbit, protože se hrál opravdu rychlý fotbal, plný šancí a hezkých fotbalových momentů. Za týden nás čeká zápas se Střešovicemi a v případě výhry si to potom doma na SK rozdáme s Táborskem o průběžné třetí místo.  Ale to předbíháme, nejprve musíme vítězne zvládnout Střešovice, tak doufám, že nás naše "fotbalové mámy"  a fans přijedou v hojném počtu povzbudit.

Branky:  Kobes 3, Gožo 2, Hofman, Hönig

Asistence:  Hönig 3, Hofman, Kobes, Frank

ŽK:  bez karet