FC Táborsko - SK Petřín Plzeň 1:7 (1:6)

18. 10. 2021

FC Táborsko - SK Petřín Plzeň 1:7 (1:6) Frank 3, Šedivý 2, Kolářík, Hofman

Po dvou porážkách bez vstřelené branky jsme chtěli tuhle sérii ukončit na horké půdě Táborska. Nečekalo nás však nic jednoduchého, protože soupeř vyhrál z posledních čtyř zápasů tři, kdy prohrál pouze ze Slávií. Od první minuty jsme na domácí vlétli, presovali je v rozehrávce a tím je nutili k chybám. V 7. minutě si posunul mezi obránce Táborska míč  do pokutového území Patrik Šedivý, svým důrazem si tam dělal prostor, přičemž byl následně faulován a pískala se penalta. K té se postavil Martin Frank a nekompromisně zavěsil. Za svoji aktivitu a neustále presování soupeře jsme byli odměněni ve 14. minutě. Filip Hofman se na polovině hřiště zbavil elegantně protihráče, nastartoval svoje turbo, prohnal se po levé straně kolem dvou hráčů domácích, aby poté poslal přesnou přihrávku před branku na osamoceného Martina Franka, pro kterého dopravit míč do branky Táborska byla lahůdka. V 18. minutě jsme se dopustili první menší chybičky a byli z ní potrestání v podobě snižující branky na 1:2. Po nedůrazu v našem pokutovém území se míč dostal k domácímu hráči, kterého v tutovce ještě vychytal bravurním zákrokem Ondra Petr, ale na dorážku z druhé strany našeho pokutového  území už byl krátký. My jsme však na obdržený gól zareagovali tím nejlepším možným způsobem.  Neuběhly ani dvě minuty, na naší levé straně se Filip Hofman po hezké individuální akci dostal do pokutového území Táborska, kdy opět přízemní přihrávkou do malého vápna našel volného Martina Franka, který pohotově s ledovým klidem završil svůj další zápasový hattrick !!!!. V tuto chvíli jsme na hřiště jasně dominovali, domácí přehrávali. Ve 28. minutě jsme vedli už o tři branky. Tentokrát si Filip Hofman vyměnil role s Martinem Frankem, který mu vrátil předchozí asistence neméně lahůdkovou přihrávku do vyložené šance, kterou prvně jmenovaný s přehledem proměnil. Nutno poznamenat, že to bylo opět po neúnavném vysokém napadání celého týmu v zárodku rozehrávky Táborska. O tři minuty bylo ještě veseleji. Filip Hofman si po převzetí míče na naší levé straně jedním dotykem obhodil protihráče, poté přihrávkou kolem stopera vyslal do samostatného úniku Patrika Šedivýho, který krásnou střelou na zadní tyč nedal domácímu brankáři šanci reagovat. Tečku za prvním poločasem a naším velmi kvalitním výkonem udělal ve 43. minutě Véna Kolářík. Opět v tom měl prsty  Filip Hofman, který si  navedl z levé strany míč do středu hřiště, aby poté poslal mezi obránce průnikovou přihrávku na rozběhnutého Vénu Koláříka, který si míč převzal do pohybu, vnikl do pokutového území a tváří v tvář s brankářem Táborska křížnou technickou střelou na zadní tyč  zavěsil.  První poločas jsme zcela po zásluze vyhráli, kdy jsme se prezentovali velmi kvalitní nátlakovou hrou, plnou pohybu, sprintových náběhů,  která dělala domácím velké problémy. Do druhého poločasu domácí provedli změny v sestavě, první minuty nás mírně zatlačili, ale jejich sympatický pokus jsme hned v zárodku utnuli. V 50. minutě Lukáš Salák svým neúnavným napadáním na naší pravé straně donutil domácího hráče k malé domů, kterou vystihl Patrik Šedivý, který nás přesnou střelou na delší tyč poslal do šestibrankového vedení.  I za nepříznivého stavu 1:7 domácí hrozili, ale naše pevná defenziva a výborné zákroky Ondry Petra držely naše šestibrankové vedení. Rovněž i my jsme si vypracovali spoustu slibných šancí, ale bohužel už jsme se v koncovce neprosadili, kdy jsme ve finální fázi už hodně vymýšleli. Obzvlášť hlavička Honzy Pletichy po hezkém centru Honzy Domanského volala po gólu. Stav 1:7 se do závěrečného hvizdu rozhodčího nezměnil, takže si z horké půdy Táborska za velmi povedený výkon v prvním poločase odvážíme cenné tři body. Za týden nás čeká doma Viktorka Žižkov, se kterou to bude přímý boj o čtvrtou příčku v soutěži.

Branky: Frank 3, Šedivý 2, Kolářík, Hofman

Asistence: Hofman 4, Frank