FC Písek - SK Petřín Plzeň 5:2 (3:1)

7. 10. 2019

FC Písek - SK Petřín Plzeň 5:2 (3:1)  Hönig, Kacerovský

Do Písku jsme jeli zlomit dvě černé série, a to čtyř prohraných zápasů v řadě a dále vzájemných utkání s Pískem, který se nám v soutěžních klání ještě nepodařilo porazit. Do naší sestavy se vrátili uzdravený Kuba Hönig a na lavičce připravený Sam Kacerovský. Jak už to ale u nás letos na podzim bývá pravidlem, když se někdo uzdraví, tak zase někdo onemocní, tentokrát to postihlo náš pilíř obrany Honzu Pletichu. Do utkání jsme nastoupili plni odhodlání zlomit nepříznivé série a vůle byla na klucích vidět už před zápasem. Úvodní tlak domácích jsme eliminovali, ale ráz utkání a později jako rozhodující pro konečný stav se ukázala dvouminutovka v rozmezí šesté a sedmé minuty. V 6. minutě jsme nedokázali ubránit rychlý útok Písku po naší pravé straně, kdy Tadeáš Sieber prohrál běžecký souboj s domácím záložníkem, který si navedl míč do našeho pokutového území a přesnou přihrávkou do prostoru malého vápna našel zcela volného útočníka, pro kterého nebyl problém do odkryté branky zavěsit. Neuběhla ani minuta od obdržené branky a po téměř identické situaci opět přes naší pravou stranu utekl domácí záložník, narýsoval přihrávku na domácího útočníka, který z notnou dávkou štěstí překonal tečí na přední tyč Ondru Petra. Za tři minuty mohlo být ještě hůř, kdy stejný rychlonohý záložník z předchozích gólových okamžiků opět ukázal záda Tadeášovi Sieberovi, ale tentokrát jsme rychlý brejk dokázali před dotírajícím útočníkem Písku ubránit. My jsme se postupně dostávali do hry, ale skóre se bohužel k naší smůle měnilo potřetí. Na naší pravé straně dostal dostatek času domácí šikula, který si na rohu našeho  velkého vápna udělal prostor, nikým neatakován se s míčem otočil čelem k naší brance a pěknou lobovanou střelou přehodil Ondru Petra a míč zapadl těsně k tyči. Průběžný stav 3:0 byl pro nás krutý, ale my jsme se nevzdávali a chtěli se zápasem ještě něco udělat. Kluci se po třech održených brankách vzchopili, začali být ve středu hřiště důraznější a domácí postupně začali přehrávat. Domácí hráli jednduchý fotbal, kdy dávali dlouhé nákopy za naší obranu, na které si nabíhali hodně rychlý hráči Písku. Za naší zvýšenou aktivitu jsme byli po zásluze odměněni snížující brankou na 3:1. Ve 27. minutě se na levé straně hezky uvolnil Filip Hofman, hodil si míč mezi dvěma obráncemi do pokutového území Písku, kde ho zadáci zastavili nedovoleným zákrokem a zcela jasně se pískala penalta. K té se postavil Kuba Hönig a dělovkou o tyč snížil. Kluci po vstřeleném gólu ožili, dokázali si, že to přes zvýšenou aktivitu může jít a domácí zatlačili. Do konce prvního poločasu jsme si vypracovali nadějné situace, ale vždy jsme selhali v předfinální fázi. Nicméně obraz hry se změnil a Písek začal více propadat ve sředu hřiiště a závěr poločasu patřil nám. Bohužel jsme se už do jeho konce nedokázali prosadit a tak se na přestávku odcházelo za stavu 3:1. V té jsme provedli změnu v sestavě, kdy nevýrazného Tadeáše Siebera nahradil zmíněný navrátilec do sestavy Sam Kacerovský. Nástup do druhého poločasu nám vyšel na jedničku. Hned v první minutě odcentroval do pokutového území  z levé strany Filip Hofman, centr se šťastně odrazil od nabíhajícího Martina Franka k volnému Kacerovskému, který ho s přehledem uklidil střelou k pravé tyči písecké svatyně. Vstřelený gól nás nastartoval ještě k lepšímu výkonu, kdy se kluci začali hecovat a bylo na nich vidět, že je v jejich silách zápas otočit a v Písku po dlouhé době bodovat. Ve 46. minutě mohlo být srovnáno. Sam Kacerovský průnikovou přihrávkou vyslal do gólové šance Martina Franka, který k naší smůle tváří v tvář s píseckým golmanem selhal. Běžela 49. minuta a my jsme pohrdli další gólovkou. David Hrdina se dostal k propadlému míči v prostoru malého vápna, ale sám před brankářem nedokázal míč poslat do branky, kdy nastřelil vyběhnutého strážce písecké svatyně. A tak opět zafungovalo pravdilo "nedáš, dostaneš" Z ojedinělého brejku, opět po dlouhém nakopnutém míči utekl domácí rychlík našim obráncům a s velkou dávkou štěstí zvýšil na 4:2 a završil k naší smůle svůj hattrick. Další smolný okamžik jsme si vybrali o dvě minuty později. Náš nadějný útok zlikvidoval výborně chytající gólman Písku, dlouhým nákopem oslovil rychlého třígólového domácího borce a díky špatné komunikaci mezi našemi stopery se dostal do zakončení, kdy svůj samostatný nájezd s přehledem proměnil. Nutno podotknout, že tomu předcházela chyba Kuby Höniga, který mohl dlouhý nakopnutý míč zahrát brankáři, nebo si ho nechat, ale místo toho zvolil těžší variantu, kdy chtěl míč odkopnout přes hlavu, ale do jeho úmyslu vlétl domácí borec, míč mu z kopačky "ukradl" a hodil si ho do samostatného nájezdu. Průběžný stav 5:2 byl zcela neodpovídající dění na hřišti, protože i přes obdržené branky, jsme byli fotbalovější a hráli převážně na písecké polovině hřiště. I samotní trenéři Písku kroutili hlavou, jak je to vůči nám smůlovité utkání, kdy my hráli, vytvářeli si šance a domácí dávali góly. My jsme však nerezignovali a nadále pokračovali v nastoleném tempu hry a v zahazování gólových šancích. V 67. minutě se aktivní a důrazný Sam Kacerovský dostal do situace, kdy sám postupoval na brankáře, ale opět nedal a pouze nastřelil vyběhnutého brankáře. O dvě minuty opět únik Sama Kacerovskýho, který se řítil sám na brankáře, kdy ho před hranicí velkého vápna zastavili obránci Písku pouze za cenu nedovoleného zákroku, který zaváněl vyloučením domácího borce. Z následného přímého volného kopu Kuba Hönig přestřelil. Do hry se postupně dostali všichni hráči z naší lavičky, kdy dobře hrajícího Martina Franka nahradil Vena Kolářík, Martina Olacha vystřídal Dan Křemenák a Filipa Hofmana Matěj Novák. Do konce zápasu už branka nepadla, takže černé série se nám nepodařio protrhnout ani v Písku. V zápase jsme nebyli horším týmem, ba naopak, ale domácí nám ukázali svojí efektivitu v zakončení a ne nadarmo mají v soutěži nejlepší útok, kdy v sedmi zápasech nastříleli úctyhodných 34 branek a udrželi si průměr skoro 5 golů na zápas. Nám nezbývá nic jiného, než v dalším kole na domácí půdě bodovat s Českými Budějovicemi a ukončit sérii čtyř zápasů bez bodu.

Branky: Hönig, Kacerovský

Asistence: Hofman