Skalice - Vlasatice 4:4 (3:1)

24. 9. 2018

G: M.Vyžrálek (L.Klim), V.Šabata (M.Křepela), M.Kratochvíl (M.Vyžrálek), M.Vyžrálek (R.Křepela) - T. Vu Khac 2, O.Matuška 2

Žluté karty: V.Šabata

Sestava domácích - L.Klim - L.Venhuda, M.Kratochvíl, R.Křepela, Mar.Kölbl, - M.Křepela, V.Šabata, L.Bartuněk (80.R.Venhuda), J.Jonák - J.Virgl (75.V.Křepela), M.Vyžrálek

Sestava hostů - R.Vozábal - P.Cvingráf, P.Němčík, P.Stejskal, P.Lakatoš - V.Skalák, T.Vu Khac, J.Mikula, A.Fellmann - O.Matuška

Z důvodu rekonstrukce hostujících kabin a výstavby víceúčelového hřiště v blízkosti hřiště jsme první domácí zápas v této sezóně odehráli až v 7.kole. Z důvodu posvícení v naší obci jsme netradičně v sobotu přivítali na našem hřišti tým Vlasatic. Stejně jako v minulém zápase jsme řešili problémy s obranou, kam se tentokrát musel zatáhnout R.Křepela. Hosté měli celkově problémy se sestavou, neboť k zápasu přijeli pouze v deseti hráčích. I přes tento svůj handicap se hosté ujali ve 4.minutě vedení po akci dvou jejich nejlepších hráčů, kdy hostující kapitán Matuška potáhl míč a přesným centrem našel Vu Khace, který hlavou rozvlnil síť naší branky. Po této inkasované brance jsme působili rozpačitým dojmem, ale v 18.minutě našel svým výkopem L.Klim M.Vyžrálka, který udržel na svých zádech hostujícího obránce a střelou podél brankáře srovnal stav zápasu. O čtyři minuty později se po autovém vhazování dostal míč od M.Křepely k V.Šabatovi, který bodlem překonal brankáře hostů podruhé. Poté mohli hosté srovnat, ale náš brankář ve vyložené šanci vychytal hostujícího záložníka. Na tuto šanci hostů jsme odpověděli křídelní akcí M.Vyžrálka, který přihrál míč před branku, ale J.Jonák o krok nedosáhl na míč a zakončujícímu M.Křepelovi byl odpískán ofsajd. Třetí branku jsme nakonec přidali v 35.minutě, kdy M.Vyžrálek poté, co obešel několik protihráčů, přihrál míč na penaltu osamocenému M.Kratochvílovi, jehož pokus doskákal přesně za tyč hostující branky. První poločas tak skončil našim vedením 3:1.

Na začátku druhé půle se nám nepodařilo dohrát několik nadějných možností, a tak mohlo udeřit na druhé straně, ale L.Klim vyrazil střelu jednoho z hostů i hlavičku Matušky po rohovém kopu. Hosté se kontaktní branky přece jen dočkali v 66.minutě, když se v pokutovém území uvolnil Matuška, který zamířil přesně do horního rohu naší branky. O dvě minuty později bylo srovnáno, a to když se zblokovaná střela Skaláka odrazila k Vu Khacovi, jehož střela z hranice vápna přeletěla našeho brankáře. Hosté posíleni těmito dvěma rychlými brankami mysleli v této části zápasu na dokonání obratu, ale v 76.minutě zastavil jejich útočnou akci R.Křepela, který svým odkopem nastartoval M.Vyžrálka, který se v pokutovém území zasekávačkou zbavil obránce a tvrdou střelou prostřelil hostujícího brankáře. Toto jednobrankové vedení se nám bohužel nepodařilo udržet až do konce zápasu, neboť v poslední minutě zápasu skončil centrovaný míč až na hlavě hostujícího Matušky, který překonal našeho brankáře počtvrté. Stejně jako v minulém roce jsme tak v sobotu o hodech přišli v poslední minutě o vítězství proti týmu hrajícímu o deseti hráčích. Před zápasem bychom bod brali všemi deseti, ale s ohledem na průběhu zápasu je velká škoda, že se nám nepodařilo zápas dotáhnout do vítězného konce. Příští neděli dopoledne sehrajeme opět na domácím hřišti derby proti sousedním Hostěradicím, které se v tabulce dělí o první místo tabulky.