*****HOKEJ, VÝKLADNÍ SKŘÍŇ MĚSTA ZLÍNA*****

Jaroslav Stuchlík st.: "Je pěkné, když má klub svou paměť a je na svou historii hrdý.“

1995-1996 Zlín - Pardubice 1:4

Po reprezentační přestávce vyplněné účastí A mužstva České republiky na Německém poháru se představili "berani" opět na domácím ledě. V sestavě tentokrát chyběla jedna z opor Roman Meluzín, který se zranil při plnění reprezentačních povinností. Již ve 2. minutě utkání zahákoval hostující Měsíček unikajícího Němčického a Zlín měl poprvé výhodu přesilové hry. Vzápětí následovala další, ale obě zůstaly nevyužity. V 7. minutě se dostaly poprvé ke slovu Pardubice, Pospíšil však Kameše nepřekonal. Naopak na druhé straně přestřelil v jasné pozici M. Okál a také Medřík se po Čajánkově přihrávce nedokázal prosadit. Od 12. minuty hráli domácí třetí přesilovou hru, žel opět bez úspěchu. Karta se začala obracet v 15. minutě, kdy byl vyloučen obránce Kowalczyk. Tuto výhodu ještě hosté nevyužili, ale následné vyloučení Tesaříka potrestal v 18. minutě Hejduk po vzorné spolupráci celého útoku. V závěrečné minutě první třetiny měl na hokejce vyrovnání Čajánek, Biegl byl však proti.

Druhou část hry poznamenalo časté vylučování na obou stranách, což vedlo ke kouskování hry. To, co se domácím útočníkům nepovedlo v předcházejících přesilových hrách, dokázal v oslabení Bruk, který zakončil střelou mezi Bieglovy betony utěšenou brejkovou akci druhého zlínského útoku. Po dalším vyloučení Tesaříka měl opět obrovskou šanci Bruk, ale tentokrát se neprosadil. O boxerskou vložku se postarali Štraub s Jančaříkem. Ve 29. minutě vyrobil jeden z domácích obránců chybu za vlastní brankou. K odraženému puku se dostal Weber a nedal Kamešovi žádnou šanci.

Tvrdý boj s množstvím osobních soubojů pokračoval i ve třetí třetině. Velké šance promarnili hned v úvodu Janků s Čajánkem. Ve 45. minutě netrefil odkrytou pardubickou branku Štraub. To již v brance Pardubic stál Salfický, který nahradil bolestivě zraněného Biegla. Známé pravidlo nedáš – dostaneš, se potvrdilo v 53. minutě po jedné z mála útočných akcí hostů se před domácí brankou ocitl zcela volný Lubina a zkušeně trefil. Zlín vrhl všechny síly do útoku. Po skrumáži v 55. minutě měli šance Janků s Brukem, ale skóre se měnilo na opačné straně. Překvapivé vítězství hostů z Pardubic korunoval v 57. minutě Němeček.

18. kolo: 7.listopadu 1995 AC ZPS Zlín - HC Pojišťovna IP Pardubice 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Vladimír Vůjtek (Zlín): „Hra nebyla tak špatná, přesto nejsem s výsledkem spokojen. Bohužel jsme dostali první branku a Pardubice byly na koni. Škoda mnoha neproměněných šancí v průběhu utkání.“

Josef Paleček (Pardubice): „Chtěl bych pochválit všechny naše hráče, především však oba brankáře. Nebylo to špatné utkání, možná trochu tvrdší, ale na užším kluzišti dochází ke střetům častěji."

Branky a nahrávky: 18. Hejduk (Lubina, Kudrna) -0:1, 26. Bruk (Tesařík, Němčický) - 1:1, 29. Weber (Jantovský) - 1:2, 53. Lubina (Kudrna) - 1:3 , 57. Němeček (Pospíšil, Kastner) - 1:4. Vyloučení: 10:7, navíc Sedlák 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Kolísek- Hauser, Charvát. Nejlepší hráči: Bruk - Biegel. Diváků: 4583.

AC ZPS Zlín: Kameš - Gureň, Javín (35. Marušák), Kowalczyk, Krajíček, Medřík, Tesařík - Janků, Štraub, Sedlák - Bruk, Hub, Němčický (58. Leška) - M. Okál, Čajánek, Z. Okál. Trenéři: Vladimír Vůjtek, ing. Zdeněk Čech.