*****HOKEJ, VÝKLADNÍ SKŘÍŇ MĚSTA ZLÍNA*****

Jaroslav Stuchlík st.: "Je pěkné, když má klub svou paměť a je na svou historii hrdý.“

1981/1982 Zetor Brno - TJ Gottwaldov 4:1

Na brněnský led přijeli gottwaldovští hokejisté ve stejně sestavě, která si tak úspěšně vedla v nástupu do nového roku, A přijeli i se stejnými zbraněmi - rychlostí, bojovností a touhou po vítězství v souboji s krajským rivalem. I Začátek zápasu jim vyšel skvěle a na dlouhé minuty zatlačili soupeře do jeho obranného pásma. Hosté hráli ve velkém stylu, důsledně forčekovali po celé ploše a už ve 2. minutě se ujali Mezkem vedení - 1:0. Branka padla z přesilovky a byla pro Gottwaldov signálem k dalšímu náporu a odstřelování Langovy klece. Poměr střel na branky po prvních dvaceti minutách zněl 17:3 pro družstvo TJG (!) a tato bilance nepotřebuje již žádný další komentář. Domácí vstřelili šťastný gól po drobné chybě gottwaldovské obrany ve 12. minutě, jinak s ovšem stáhli před svou branku a aktivita byla jasně na holích je jich soupeře. Měli i hodně štěstí při řadě šanci hostujícího družstva a nebýt skvělého výkonu Langa, rozhodlo by se o výsledku utkání dřív.

I v další části byl Gottwaldov iniciativnějším celkem, přestože se hra poněkud vyrovnala. Vyložené gólové příležitosti si vypracovali Kocián, Mezek a Vlach, Lang ovšem znovu všechno pochytal, a v závěru střetnutí došlo na starou hokejovou pravdu, vyjádřenou heslem: Nedáš, dostaneš! Hosté, kteří dvě třetiny udávali tempo hry i vývoj utkání, se dopustili další chyby v obraně, Brno jí využilo, a než se celek TIG stačil vzpamatovat, dostal ještě další dvě branky. V krajském derby zůstaly tedy hody na domácím lodě, a to i přesto, že průběh a vývoj střetnutí konečnému výsledku nijak nenaznačovaly. Gottwaldovští byli ovšem nepřesni při střelbě, při zakončování akcí postrádali více klidu a v závěru jim nevyšla ani obranná hra. Stoprocentní výkon odvedl jenom Vlach, a to bylo i přes snahu a bojovnost ostatních trochu málo. Nic se však neděje, hraje se dál. Už dnes hostí Gottwaldov celek Vítkovic a jistě se vynasnaží o to, aby dokázal, že na své letošní formě vůbec nic neztratil. Vždyť ve třetí části ligy získal už 10 bodů, patří k velikým překvapením soutěže a dokáže-li zopakovat poslední dobré výkony, nebude hlediště určitě šetřit potleskem. Chlapci si jej ale budou muset znovu zasloužit…

29. ledna 1982, 31. kolo: Zetor Brno - TJ Gottwaldov 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Branky: Oslizlo, Balabán, Vajčner, Kunc – Mezek.