7. ročník 15.1.2011
http://mkseitl.rajce.idnes.cz/2011-01-15_Maraton_memorial_Dubnicky/
Dobré počasí přilákalo na Maraton a půlmaraton J.Dubničky a Zimní Třebovickou pětku neuvěřitelných 103 běhuchtivých lidí.
Na maratonské trati nedal nikomu šanci Daniel Orálek. Trať zvládl za velmi slušných 2:34:29. V hospodě na vyhlášení pak prohlásil Tomáš Mrajca, náš majordomus, že Dan vlastně vytvořil světový rekord v tréninkovém maratonu :-) Tomáš toho nikdy moc nenamluví, ale když náhodou promluví, tak je to vždycky nějaká pecka :-) Na druhém místě skončil Roman Baláž a na třetím Miroslav Kadlec od Kyjova. V ženské kategorii zvítězila Adélka Esentierová (BET Ostrava) ve velmi slušném čase 3:15:40. Je však otázkou, jak se její tělo vyrovná s obrovskou závodní zátěží, kterou v poslední době podstupuje. Vždyť během tří lednových týdnů absolvuje tři maratony a 4 krátké závody. Ještě jí není ani třiadvacet.
Na druhém místě skončila naše Petra Pastorová a na třetím polská závodnice Alicja Banasiak.
V půlmaratonu bylo pořadí v mužích: Navrátil, Karkoška, Škapa a v ženách: Kociánová, Škrdová (OR), Jerglíková.
Třebovická zimní pětka: Grycman (POL), Najvert, Jeziorski - Zbořilová, Pokorová, Pszczólka (POL)
poř. | příjmení | jméno | narození | oddíl | 42195 m | kategorie |
01. | ORÁLEK | Daniel | 29.03.1970 | AC Moravská Slávia Brno | 2:34:29 | 1. /do 44/ |
02. | BALÁŽ | Roman | 07.06.1965 | Baláž Extrém Team Ostrava | 2:50:55 | 1. /45-54/ |
03. | KADLEC | Miroslav | 26.07.1962 | Sokol Hovorany u Kyjova | 2:56:22 | 2. /45-54/ |
04. | JASEK | Tadeusz | 31.10.1951 | Radziechowy /Polsko/ | 2:57:36 | 1. /55-64/ |
05. | BOROVEC | Alexandr | 20.01.1976 | Choceň | 2:58:37 | 2. /do 44/ |
06. | PETRÁŠ | Rostislav | 30.08.1965 | Novojický Kotuč | 3:07:06 | 3. /45-54/ |
07. | MOCZEK | Andrzej | 21.09.1960 | Start Domena Bialsko Biala /Polsko/ | 3:09:48 | 4. /45-54/ |
08. | SLOWIOCZEK | Roman | 28.02.1959 | Maraton Klub Seitl OSTRAVA | 3:15:34 | 5. /45-54/ |
09. | ESENTIEROVÁ | Adéla | 28.04.1988 | Baláž Extrém Team Ostrava | 3:15:40 | 1. ženy |
10. | HRABUŠKA | Jaroslav | 15.07.1957 | Maraton Klub Seitl OSTRAVA | 3:18:56 | 6. /45-54/ |
11. | WALA | Petr | 25.10.1971 | BK SaK Ložiska Karviná | 3:23:16 | 3. /do 44/ |
12. | HORÁK | Pavel | 08.08.1962 | Barnex sport Brno | 3:24:27 | 7. /45-54/ |
13. | PASTOROVÁ | Petra | 06.01.1977 | Maraton Klub Seitl OSTRAVA | 3:25:42 | 2.ženy |
14. | DVORSKÝ | Ladislav | 16.02.1965 | Maraton Klub Seitl OSTRAVA | 3:25:42 | 8. /45-54/ |
15. | SISORA | Stefan | 14.10.1949 | Beskydek Bialsko Biala /Polsko/ | 3:31:30 | 2. /55-64/ |
16. | SMOLA | Josef | 09.02.1951 | Maraton Klub Seitl OSTRAVA | 3:35:09 | 3. /55-64/ |
17. | SVOZIL | Libor | 05.10.1971 | Maraton Klub Seitl OSTRAVA | 3:43:27 | 4. /do 44/ |
18. | HRČEK | Petr | 04.06.1961 | Brandýs nad Labem | 3:44:16 | 9. /45-54/ |
19. | BEDNÁR | Jaroslav | 09.10.1970 | Sušice u Uherského Hradiště | 3:44:37 | 5. /do 44/ |
20. | FLATANOVSKÝ | Zdeněk | 04.09.1961 | Budišov nad Budišovkou | 3:45:28 | 10. /45-54/ |
21. | BANASIAK | Alicja | 20.09.1952 | Beskydek Bialsko Biala /Polsko/ | 3:46:48 | 3.ženy |
22. | PACHTOVÁ | Iva | 26.09.1970 | Maraton Klub Seitl OSTRAVA | 3:47:11 | 4.ženy |
23. | BUDÍK | Karel | 04.07.1956 | TJ Sokol Miškovice | 3:51:05 | 11. /45-54/ |
24. | HOSTAŠA | Karel | 05.10.1971 | Karlík 1971 Přerov | 3:51:26 | 6. /do 44/ |
25. | WOJACZEK | Jacek | 27.09.1964 | FORMA Wodzislaw /POLSKO/ | 3:55:19 | 12. /45-54/ |
26. | KOLÁŘ | Pavel | 07.02.1962 | Liga 100 Olomouc | 3:56:07 | 13. /45-54/ |
27. | BOROJA | Drago | 04.11.1953 | Klub 100 maratona /SRBSKO/ | 4:00:07 | 4. /55-64/ |
28. | GEREC | Jaroslav | 11.07.1974 | BK O5 Furča Košice | 4:01:17 | 7. /do 44/ |
29. | SADÍLEK | Václav | 30.06.1950 | Albrechtice | 4:07:03 | 5. /55-64/ |
30. | VOSTRÝ | Miroslav | 19.06.1977 | MK Kladno | 4:10:07 | 8. /do 44/ |
31. | ZEJDA | Ivo | 23.07.1956 | Moravská Slávia Brno | 4:12:14 | 14. /45-54/ |
32. | ĆURULIC | Vojislav | 10.02.1953 | Achiles /SRBSKO/ | 4:23:07 | 6. /55-64/ |
33. | ORŠOVÝ | Zdeněk | 12.10.1961 | SBK WIKY Kyjov | 4:35:26 | 15. /45-54/ |
34. | MÁČALA | Jaroslav | 16.08.1984 | Vážany u Uherského Hradiště | 4:52:46 | 9. /do 44/ |
35. | MACZÓ | András | 08.09.1949 | Futa Pest /MAĎARSKO/ | 4:56:59 | 7. /55-64/ |
36. | ČERVENKA | Dalibor | 18.07.1970 | TT Ostrava | 5:04:22 | 10. /do 44/ |
37. | ZIKEŠ | František | 25.03.1928 | TJ Slezan Frýdek-Místek | 5:25:15 | 1. /nad 65/ |
ŠINDELEK | Daniel | 04.05.1965 | Atletika Frýdek-Místek | NF | /45-54/ | |
MACZÓ a ZIKEŠ startovali v 9:00 hodin. | ||||||
počasí: trať čistá, bez sněhu, místy malé kaluže, teplota 7-9°C , zataženo, místy déšť a vítr, ke konci slunečno. | ||||||
poř. | příjmení | jméno | narození | oddíl | 42195 m | kategorie |
21100 m | ||||||
01. | NAVRÁTIL | Boris | 18.03.1992 | AOP Opava | 1:20:09 | 1. /do 44/ |
02. | KARKOŠKA | Petr | 12.04.1973 | BK SAK Ložiska Karviná | 1:23:16 | 2. /do 44/ |
03. | ŠKAPA | Marek | 06.09.1971 | X-AIR Ostrava | 1:23:44 | 3. /do 44/ |
04. | ŠKRDLA | Jan | 09.06.1982 | TJ Sokol Velká | 1:24:01 | 4. /do 44/ |
05. | KOCIÁNOVÁ | Jiřina | 18.11.1981 | AHA Vyškov | 1:24:58 | 1. ženy |
06. | PAVELKA | Libor | 25.02.1977 | Ostrava | 1:25:28 | 5. /do 44/ |
07. | FOUSEK | Jan | 11.01.1991 | Ostrava | 1:25:35 | 6. /do 44/ |
08. | MYNÁŘ | Jiří | 09.05.1965 | MTB Ondřejník | 1:27:16 | 1. /45-54/ |
09. | PERKNOVSKÝ | Radim | 12.02.1982 | SK Prostějov | 1:27:32 | 7. /do 44/ |
10. | HELEŠ | Igor | 12.12.1961 | BK SAK Ložiska Karviná | 1:28:34 | 2. /45-54/ |
11. | JUŘICA | Pavel | 26.05.1979 | Maraton klub Seitl OSTRAVA | 1:30:14 | 8. /do 44/ |
12. | MIKLOŠ | Libor | 23.06.1960 | Raškovice | 1:34:47 | 3. /45-54/ |
13. | STOSZEK | Jan | 07.07.1976 | Vodní záchranná služba Ostrava | 1:35:12 | 9. /do 44/ |
14. | KABAJA | Jiří | 31.07.1974 | Opava | 1:35:27 | 10. /do 44/ |
15. | JORNÍČEK | Petr | 06.11.1965 | Maraton klub Seitl OSTRAVA | 1:36:32 | 4. /45-54/ |
16. | LIPTÁK | Radim | 12.10.1979 | Pepa Team Frýdek-Místek | 1:37:18 | 11. /do 44/ |
17. | KREJZL | Henrich | 27.09.1966 | BK SAK Ložiska Karviná | 1:37:56 | 5. /45-54/ |
18. | SOKOL | Karel | 27.10.1972 | Maraton klub Seitl OSTRAVA | 1:38:32 | 12. /do 44/ |
19. | KOUDELKA | David | 14.02.1973 | Vodní záchranná služba Ostrava | 1:39:24 | 13. /do 44/ |
20. | ŠKRDOVÁ | Danuše | 29.07.1965 | Maraton klub Seitl OSTRAVA | 1:39:41 | 2. ženy |
21. | WOJTYLA | Jaromír | 19.07.1970 | Vodní záchranná služba Ostrava | 1:40:20 | 14. /do 44/ |
22. | RUDICKÝ | Radovan | 16.08.1969 | Maraton klub Seitl OSTRAVA | 1:40:20 | 15. /do 44/ |
23. | JERGLÍKOVÁ | Veronika | 03.04.1978 | AO Kobeřice | 1:40:20 | 3. ženy |
24. | KOVALUK | Miroslav | 19.04.1977 | TT Ostrava | 1:41:30 | 16. /do 44/ |
25. | MACKŮ | Jaroslav | 19.11.1963 | Slezská Ostrava | 1:42:04 | 6. /45-54/ |
26. | CHUDOMEL | Ondřej | 06.04.1979 | Brušperk | 1:43:15 | 17. /do 44/ |
27. | MRAJCA | Tomáš | 31.10.1972 | Maraton klub Seitl OSTRAVA | 1:43:21 | 18. /do 44/ |
28. | SKÁLA | Jaroslav | 20.11.1994 | Ostrava | 1:44:42 | 19. /do 44/ |
29. | VAŠICA | Adam | 11.06.1994 | TJ Sokol Vlkoš | 1:44:56 | 20. /do 44/ |
30. | RECHTENBERG | Karel | 22.12.1947 | PJR Frenštát pod Radhoštěm | 1:45:10 | 1. /55-64/ |
31. | HLAVSA | Tomáš | 15.02.1983 | Adamov | 1:46:01 | 21. /do 44/ |
32. | KRUCZYŃSKI | Marian | 23.10.1953 | Źywiec /POLSKO/ | 1:46:03 | 2. /55-64/ |
33. | KOTEK | Martin | 24.11.1968 | Vodní záchranná služba Ostrava | 1:46:50 | 22. /do 44/ |
34. | DĚDEK | Beskydský | 14.12.1945 | Klub důchodců Orlová | 1:47:15 | 1. /nad 65/ |
35. | BEREMLIJSKI | Petr | 09.05.1976 | Vodní záchranná služba Ostrava | 1:47:20 | 23. /do 44/ |
36. | JAVORSKÁ | Karin | 14.04.1973 | BK SAK Ložiska Karviná | 1:47:24 | 4. ženy |
37. | PODMELOVÁ | Vilma | 02.07.1962 | AC Moravská Slavia Brno | 1:50:12 | 5. ženy |
38. | SCHWARZOVÁ | Petra | 16.03.1968 | Fryčovice | 1:50:22 | 6. ženy |
39. | ŠVRČEK | Jiří | 18.01.1953 | Ostrava | 1:52:46 | 3. /55-64/ |
40. | KUCHAŘOVÁ | Libuše | 28.06.1962 | Maraton klub Seitl OSTRAVA | 1:53:53 | 7. ženy |
41. | ZABLOUDIL | Jan | 11.05.1976 | Přerov | 1:53:53 | 24. /do 44/ |
42. | JURČÍK | Ladislav | 30.09.1975 | Ostrava | 1:53:55 | 25. /do 44/ |
43. | JERAKAS | Jorgos | 20.08.1940 | BK SAK Ložiska Karviná | 1:56:28 | 2. /nad 65/ |
44. | VERNARSKÝ | Jaroslav | 22.04.1967 | OFS KR Frýdek-Místek | 1:59:11 | 26. /do 44/ |
45. | BOŽOVÁ | Věra | 10.11.1966 | Maraton klub Seitl OSTRAVA | 2:01:55 | 8. ženy |
46. | KRČKOVÁ | Šárka | 20.05.1988 | Liga 100 Olomouc | 2:02:42 | 9. ženy |
15825 m | TPO | |||||
STEFANIAK | Zbygniew | 14.01.1974 | POLSKO | 3:18:39 | 1. /do 45/ | |
5275 m | ||||||
01. | GRYCMAN | Kazimierz | 21.05.1972 | Ciechowice /POLSKO/ | 0:19:28 | |
02. | NAJVERT | Stanislav | 31.10.1972 | Fialové kobry | 0:19:48 | |
03. | JEZIORSKI | Piotr | 03.04.1978 | Píšť | 0:20:59 | |
04. | SCHWARZBACHER | Jan | 19.04.1962 | Maraton klub Seitl Ostrava | 0:21:48 | |
05. | ZBOŘILOVÁ | Ivana | 07.10.1982 | Baláž Extreme Team Ostrava | 0:22:27 | |
06. | ŽÍDEK | Roman | 22.11.1977 | Baláž Extreme Team Ostrava | 0:22:38 | |
07. | BAŽANOWSKI | Rostislav | 03.07.1965 | Maraton klub Seitl Ostrava | 0:22:40 | |
08. | POKOROVÁ | Jaroslava | 22.10.1972 | SC Maraton Plzeň | 0:23:12 | |
09. | PSZCZÓLKA | Natalia | 01.01.1986 | Maraton klub Seitl Ostrava /POLSKO/ | 0:24:19 | |
10. | BACHRONÍKOVÁ | Renata | 05.01.1982 | TT Ostrava | 0:25:08 | |
11. | HRADECKÁ | Helena | 02.06.1980 | Brno | 0:25:36 | |
12. | BROŽ | Jiří | 05.06.1954 | Maraton klub Seitl Ostrava | 0:26:11 | |
13. | KUBAČÁK | Jiří | 31.03.1983 | TT Ostrava | 0:27:20 | |
14. | STUCHLÍK | Karel | 21.09.1937 | BK Kravaře | 0:28:15 | |
15. | FEJGL | Zdeněk | 01.03.1942 | BK Vratimov | 0:28:50 | |
16. | HUFOVÁ | Daniela | 03.04.1990 | Baláž Extreme Team Ostrava | 0:28:53 | |
17. | STANO | Jozef | 09.11.1943 | Ostrava | 0:29:30 | |
18. | BOŽA | Václav | 04.03.1996 | Baláž Extreme Team Ostrava | 0:31:05 |