Sport - Děti

Mladí hasiči se schází pravidelně 1x-2x týdně v prostorách hasičské zbrojnice, od jara do podzimu trénují i na fotbalovém hřišti v Radouni. Děti se věnují procvičování požárního útoku, i ostatním sportovním činnostem s hasičskou tématikou.
Učí se základům požární prevence, první pomoci, orientaci v terénu a v mapách, střelbě ze vzduchovky i tomu jak se chovat při mimořádných událostech.

Během roku se zúčastňují různých soutěží. Vše si zpříjemňují občasnými výlety, hrami či např. nocováním na hasičské zbrojnici.

Při soutěžích jsou rozděleni dle věku do následujících kategorií :

mladší žáci   6 - 11 let

starší žáci    11 - 15 let

dorost          15 - 18 let

Pokud by jsi se chtěl mezi nás přidat, tak neváhej a přijď v době schůzky nebo předem zavolej.

Termíny schůzek :      středa 16:00 – 17:00

sobota 14:00 – 15:30 (před závodem)

Místo schůzek :          Hasičská zbrojnice (ul.9.května 500)

Vedoucí :                    Marcela Beranová tel.733 380 830

ROK 2018

Poděkování

V letošním roce bylo díky Grantovému programu města Štětí a Dotaci MŠMT-OSH Litoměřice zakoupeno dětem a týmu žen, nové moderní vybavení a překážky. VELICE DĚKUJEME.

ZPV v Lukavci

Soutěžní sezonu zakončili mladší žáci v sobotu 20.října závodem ZPV v Lukavci, kde skončili na 14.místě.

Slavnostní vyhlášení PHL

V sobou 13.října se mladší žáci účastnili slavnostního vyhlášení Podřipské hasičské ligy v Hoštce.

Stimax Cup Krupka - finále

Finálového kola Stimax Cupu v Krupce se v sobotu 15. září účastnilo celkem 264 závodníků a závodnic. V celkovém, celoročním vyhodnocení soutěžního seriálu se děti umístily následovně: 4. místo Barunka Dz., 17. místo Barunka Kř., 23. místo Tobiáš Ch., 25. místo Lukáš Dz., 5. místo Vojta Č. Gratulujeme našim mladým hasičům k jejich výkonům a děkujeme za celoroční reprezentaci sboru.

Stimax Cup Lovosice

Po letní přestávce svou soutěžní sezonu zahájily děti 1.září na 3.kole Stimax Cupu v Lovosicích. Umístily se od 4. do 27.místa.

Mistrovství ČR hry Plamen Plzeň

Ve dnech 1.-3. července se v Plzni konalo Mistrovství České republiky hry Plamen, kterého se za Ústecký kraj účastnil i tým SDH Vědomice. Ten byl složený jak z domácích závodníků, tak mladých hasičů z Lhenic, Křešic a Štětí. Náš sbor reprezentoval Vojta Čecho, který se společně s celým týmem umístil na 13. místě. Současně se jako jednotlivec umístil na 22. místě z 68 závodníků (čas 13,52 s.), v běhu na 60m s překážkami.

Stimax Cup Lubenec

V 2. kole Stimax Cupu se mladým hasičům podařilo dosáhnout až na stupně vítězů. Kromě Barunky Dz., která vybojovala úžasné 3.místo se děti umístily od 4. do 22.místa.

Memoriál V.Linharta Křešice

V sobotu 2. června se mladší žáci účastnili křešické soutěže ve štafetě na 4x60m a požárním útoku, kde skončili na 6.místě.

Pohár starosty SDH Štětí + PHL

Domácí soutěž O pohár starosty SDH Štětí byla v letošním roce spojena s dospěláky a s 8.ročníkem Podřipské hasičské ligy. Mladší žáci vybojovali v sobotu 12. května krásné 3. a 4.místo.

Stimax Cup Lhenice

V sobotu 5. května se mladí hasiči účastnili 1.kola 5.ročníku soutěžního seriálu Stimax Cup v Lhenicích. Sbor reprezentovalo celkem 9 dětí, které se umístily od 4. do 49. místa.

Den Země

V pátek 20. dubna jsme se podruhé zapojili do projektu Den Země. V letošním roce jsme přivítali děti z mateřských a základních škol přímo v hasičské zbrojnici.

ZPV Vědomice

Dalšího branného závodu se mladí hasiči účastnili v sobotu 14. dubna, tentokrát ve Vědomicích. Tým mladších žáků ve složení Barča+Barča+Oliwka doplnil domácí soutěžící Honza, který holkám dopomohl k nádhernému 7. místu.

Vojta Č. na oplátku doplnil tým starších žáků SDH Vědomice, kterým se podařilo vybojovat bronzovou medaili.

Na start se Vojta postavil ještě jednou a to premiérově i v kategorii dorostenec-jednotlivec, kde skončil na 6. místě.

ZPV Klapý

V sobotu 7. dubna se v obci Klapý konal letošní první Závod požární všestrannosti. Tým mladších nám bohužel odpadl v den soutěže ze zdravotních důvodů. Na trať vyrazili alespoň Vojta Č. a Kuba Ch., kteří se připojili k týmu starších žáků z Vědomic. Umístili se na 7. místě z 18 soutěžních týmů.

Jablonecké šedesátkování

2. závod Českého halového poháru se konal 24. a 25. března. V sobotu soutěžili starší žáci a žákyně. Vojta Č. si i tentokrát zlepšil svůj osobní rekord na 14,91 s., s kterým se umístil na 69. místě ze 191 závodníků.

V neděli na start nastoupili mladší žáci a žákyně. Barunka D. se s časem 26,37 s. umístila na 94. místě ze 117. Jirka H. s časem 25,23 s. na 91. místě a Tomáš H. s časem 23,16 s. na 82. místě ze 107 soutěžících.

Ostravská hala 2018 - ČHP

Soutěžní sezonu 2018 jsme zahájili 17. 3. v Ostravě. 1. závodu Českého halového poháru v běhu na 60m s překážkami se za náš sbor účastnil v kategorii starších Vojta Č., který s časem 15:26 s. skončil na 53. místě ze 141 závodníků.

ROK 2017

Ukliďme svět – Ukliďme Česko

Sbírka plast. víček pro 10-letého Míšu z Ústí n.L. (50.000 ks)

STIMAX CUP Chomutov (celkem 186 závodníků) - 5. až 30. místo

Putovní pohár mládeže SDH Bechlín (štaf. 4x60m + PÚ) - 4. místo mladší žáci, 5. místo starší žáci

STIMAX CUP Děčín (celkem 241 závodníků) - 8. až 40. místo

ZPV Lukavec - 20. místo mladší žáci

XVI. Memoriál Marty Habadové Praha - ml.žáci 159. místo (z 209), straší žáci 111. a 238. místo (z 258)