Výsledek: 1: 4 ( 1: 1)

___________________________________________

Trenér: Jan PEŠEK

SŽ SK Libuš B - FK Čechie Dubeč 1 - 4 (1 - 1)

Pokračovat ve zlepšeném výkonu jsme vyrazili netradičně uprostřed týdne už na 16.hod do Libuše, jejíž šikovní byť vesměs mladší kluci se aktuálně nacházeli v čele soutěže. Už na podzim doma jsme si k tomuto soupeři získali respekt, což se projevilo i v prvních minutách dnešního utkání. Opět jsme měnili složení obrany a na pravém kraji nastoupil Míša. U jeho nepřesné přihrávky začala první gólová akce a nejlepší útočník domácích vše vyšperkoval kličkou a střelou do prázdné brány. Naštěstí to byla zároveň i poslední branka domácích, což se během prvního poločasu zdálo takřka nemožné. Několikrát jsme se štěstím přežili čisté “gólovky” libušských hráčů, ale také jsme začali vystrkovat růžky vepředu. Díky aktivitě i důrazu Čermyho nám domácí v podstatě vrátili stejnou chybou gólovou radost a Dan Čepička měl svůj střelecký debut po Filipově přihrávce značně ulehčený - 1:1! O poločase jsme v trenérském tandemu klukům připomněli pár věcí pro lepší bránění a přistupování k hráčům a pak se to stalo! Lepší poločas jsme ještě od léta 2017, kdy jsme spolu, neodehráli. Semknutost, plná koncentrace, nasazení, obětavost, zastupování jednoho za druhého, vyhrané osobní souboje, dobrá orientace v celém prostoru hřiště, kvalitní rychlé protiútoky i postupný přechod, neskutečná produktivita, nadstandardní výkony každého hráče = všechno se nám sešlo v jednom poločase, kdy jsme lídra tabulky uzemnili třemi krásnými trefami. Dvakrát se nádherně a po zásluze trefil Čermy a po jeho nahrávkách dvakrát při svém teprve třetím zápase Dan. Adam už zase s kapitánskou páskou dřel uprostřed, pomáhal stoperům a přidal nádhernou přihrávku před vítězným gólem. Šimon tradičně vymýšlel fotbalové kousky a přidal netradiční fyzické nasazení i obětavost. Filip Vaňha odehrál na levé záloze suverénně nejlepší zápas, tahle pozice mu vyloeně sedla. Prochy vpravo opět velmi dobrým výkonem podtrhl fakt, že druhý poločas naše záloha převýšila soupeřovu a fungoval jak dopředu, tak dozadu. Míša se na pravém beku po úvodních 15 minutách srovnal a odehrál svůj part se ctí, vlevo Venca rovněž kvalitní, i když vím, že může ještě výkonnostně povyrůst, až přidá na sebevědomí a přehledu. Vali s Maxem ve druhé půli excelentní, zdravě agresivní, rychle přistupující k útočníkům, téměř nefaulující. Dobře se zastupovali, společně posouvali ze strany na stranu podle těžiště hry a několikrát konstruktivně a odvážně založili útočnou akci - tam je asi poslední rezerva do ideálního výkonu. Filip v bráně tentokrát téměř neprůstřelný, několikrát podržel zákrokem na čáře i včasným vyběhnutíma dobrým čtením hry. Hoši, děkujeme, konečně jsme si mohli zase po zápase vítězně “zařvat” :-)