2. kolo 2020/2021: TJ Vrbno - Baník Buškovice 2:3 (1:2)

article preview

K prvnímu vevnkovnímu zápasu v nově startující sezóně zavítali fotbalisté Baníku Buškovice na půdu TJ Vrbno. Soupeř v minulém kole remizoval s nováčkem z Pátku bez branku, buškovičtí před domácími fanoušky porazili 4:2 Cítoliby. S úvodním hvizdem rozhodčího se hráči Baníku přestali chovat jako slušní hosté a okamžitě je zatlačili na jejich půlku. Z velkého úvodního tlaku vyplynul rychlý gól hostujícího týmu. Václav Kotrc se dostal k míči, který propadl před brankáře po střele Lukáše Bely, udělal kličku strážci domácí branky a pohodlně vstřelil první branku utkání. Ještě hůře mohlo být domácím o další dvě minuty později. Kotrc sice po přihrávce Trocha dostal míč do vrbenské branky, radost jim však zkazil pomezní rozhodčí a odmávaný ofsajd. Ještě kyselejší výraz mělo celé buškovické mužstvo ve 20. minutě, když při rohovém kopu nedokázal nikdo z bránících hráčů zachytit výborně kopnutý míč a domácí hlavičkou srovnali. Hosté však dokázali odpovědět poměrně záhy. Ve 27. minutě také hlavičkou srovnal Milan Hrbík, který tak ve svém prvním zápase vstřelil svou první branku v dresu Baníku. I ve druhé půli bylo hostující mužstvo lepším týmem, jen s proměňováním šancí bylo na štíru. Při těchto pasážích hry se ukázala jako velký handikepem absence Josefa Kohouta, který by s nabízenými šancemi naložil po svém - tedy brankou. Trest za neproměňování přišel v 58. minutě při dalším špatně bráněném rohovém kopu. Domácí hlavička nejprve skončila na pravé tyči, od té se odrazila na levou tyč a ven. Jenže jako první se zorientovali vrbenští hráči a míč do sítě stejně dopravili. Taky hlavičkou. A začínalo se od znova. V 70. minutě se skóre utkání měnilo naposledy. Nejzkušenější hráč na hřišti Martin Myška se nebojácně vrhnul v pokutovém území do mlýnice domácích hráčů a dokázal propasírovat míč do branky. Skóre se mohlo navýšit i po dalších akcích exkrásnodvorské dvojice Hrbík-Kotrc, ale nestalo se tak. Místo toho začali hosté sčítat ztráty. Nejprve po druhé žluté kartě musel předčasně opustit v 81. minutě hřiště Milan Šiml, aby jej v 90. minutě po červené kartě následoval také brankář David Veselý.