Orelská florbalová liga - 1. turnaj

31. 10. 2014

Náš florbalový tým se v sezóně 2014/2015 zúčastní Orelské florbalové ligy. Je to po dlouhé době, kdy tým bojkovických florbalistů nastoupí v dlouhodobé soutěži. Orelská liga se hraje systémem 4+1, na 3x12 minut. V základní části je 7 turnajů, v nichž každý tým sehraje celkem 12 zápasů, následně 2 nejlepší týmy postoupí do finálového turnaje.

Bojkovický tým získlal do skupiny týmy z Uherského Brodu, Kunovic, Zlína, Vizovic, Bzence a Slavičína.

28. 10. 2014 – Uherský Brod

V první turnaji nastoupil náš tým proti týmům ze Zlína a Kunovic.

Bojkovice – Zlín          6:9

Branky:  Dominik Mikulášek 4, Tomáš Rapant 2

V prvním zápase nastoupil náš tým proti nejsilnějšímu soupeři. Tým ze Zlína v minulém roce tuto soutěž vyhrál a své kvality prokázal i v tomto zápase.

V první třetině se hrál opatrný florbal z obou stran, ani výsledek 0:2 ve prospěch Zlína nesliboval žádnou gólovou přestřelku.

Ve druhé třetině se našemu týmu začalo dařit střelecky, dokázali jsme snížit na 3:4, tudíž se schylovalo se k dramatu ve 3. třetině.

Ve 3. třetině však soupeř využil našich vyloučení a již v prvních 5 minutách rozhodl o svém vítězství. Náš tým poté stačil pouze zkorigovat stav na 9:6.

I přesto, že tento zápas byl prvním téměř po půl roce, musíme být spokojeni s předvedenou hrou i výsledkem. Důležité je, že náš tým dokázal ve hře 4 na 4 držet krok se soupeřem. A pokud se v dalším zápase dokážeme vyvarovat s vyloučením, můžeme i se zlínským týmem sehrát vyrovnanější zápas.

Bojkovice – Kunovice             8:2

Branky:  Domini Mikulášek 3, Patrik Varga 2, Filip Urbánek 2, Zdeněk Bída

Ve druhém zápase jsme sehráli výsledkově velmi podařené utkání. Naši hráči prokázali své kvality a soupeře přehráli.

V první třetině se podařilo našim hráčům vstřelit dva slepené góly. A se skvělým výkonem celého týmu v obranné fázi se nám podařilo udržet čisté konto.

V druhé třetině pokračoval výborný výkon v obraně, když se podařilo soupeři vystřelit maximálně 5x na branku během 24 minut. Naši hráči přidali další góly a výsledek po dvou třetinách byl 5:0.

Avšak v začátku třetí třetiny polevila koncentrace našeho týmu a soupeř se poprvé prosadil. Poté se však naše hra zlepšila a pak už jsme si dokázali pohlídat vítězství.

Sestava našeho týmu

Brankář:              Filip Páral
Obrána:               Robert Hanke - Zdeněk Bída, Dominik Michalec - Tomáš Rapant
Útok:                    Dominik Mikulášek - Patrik Varga, Josef Hanke - Filip Urbánek