KSČM***Nymbursko jako na dlani

Ke stažení

  • Likvidace cukrovaru Hrochův Týnec v obrazech ke stažení ZDE
  • "Ať žije vláda! . . . . . Ale za svoje."

    ...

    Rychlé info

    2. 3. 2023 od 16 hodin beseda v Malém sále s Kateřinou Konečnou a dalšími
    8. 3. 2023 od 14 hodin okresní oslava Mezinárodního dne žen
    1. 5. 2023 okresní oslava 1. Máje Nymburk od 10 hodin

    Koutek poezie

    Mějme je rádi

    Každý roku začátek, ohlédnem se nazpátek. Abychom si byli jistí, že nejsme jen pesimisti.
    Máme vládu, prezidenta, každému z nich roste renta. Správně jsme se snažili, tak nám všechno zdražili.
    Byli přitom spravedliví. Jenom hlupák se jim diví. Proč chudákům přidávat? Stejně budou nadávat.
    Podle vlastní logiky volí prvky taktiky. Snadněji se přece postí, ten kdo nemá všeho dosti.
    Proto dají sami sobě v této lidsky těžké době. Nač jsou lidu hmotné statky? Zbytečně by dělal zmatky.
    Rádi nesou tíhu moci a činí tak ve dne v noci. Jen když mohou svému lidu přinést v žití trochu klidu.
    Vzali by i větší věno. Bohužel. Je dokradeno. Heslo však zní: „Nepřestat. Chudé lidi potrestat.
    Když nebudou mít žádnou sílu, těžko vyhrabou se z jílu“. A tak mocní svojí pílí míří směle k svému cíli.
    Řekněte. No není hezká, cesta do prdele Česká?

    Sociálně právní poradna KSČM

    poradna@kscm.cz

    Naši odborníci se budou snažit zareagovat na vaše dotazy nejpozději do 7 pracovních dnů.
    Nabízíme vám poradenství v těchto oborech:
    •lidská práva a sociálně právní ochrana dětí
    •občanské právo
    •pracovní a správní právo
    •sociální problematika
    •zdravotní problematika
    •bytová problematika
    •školská problematika,
    sociálně patologické jevy
    dětí a mládeže
    •genderová problematika
    •ekologická problematika
    •finanční poradenství
    •bezpečnostní problematika
    •zemědělská problematika
    S důvěrou se obracejte na odborníky KSČM.
    Upozornění: Tato občanská poradna nemůže v žádném případě nahrazovat kompetence orgánů státu nebo plnit úlohu arbitra.


    Priority volebního programu KSČM

    * Práce pro všechny za spravedlivou mzdu

    * Žádná tolerance k omezování sociálních jistot, důstojný život i pro seniory

    * Investice do lidí, vědy a nových technologií jako základ boje proti krizi

    * Zdravé životní prostředí a trvale udržitelný rozvoj, regulace trhu

    * Bezpečí pro občany, spravedlivý trest za každé bezpráví

    * Demokracie a lidská práva – KSČM pojistkou demokracie

    * Společnost vzdělání a kultury

    * Šance pro mladé na kvalitní život

    * Rovný přístup k informacím a rozvoj informačních technologií

    * Život v míru, bez vojenských paktů, cizích základen a válek


    Karel KRYL

    Karel Kryl

    Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou: ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou, ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce. Ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes na dělali zrádce.

    Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky, brbláme spolu u píva, jak brblali jsme vždycky, farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky. farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky.

    Demokracie zavládla, zpívá nám Gott i Walda, zbaštíme sóju bez sádla u strejdy McDonalda, král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem. král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem.

    Demokracie panuje od Aše po Humenné, samet i něha v pánu je a zuby vylomené, Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli. Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli.

    Demokracie dozrává do žaludečních vředů, bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů, a je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu. A je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu.

    Jdi na obsah Jdi na menu
     

    Langerův sporný pronájem lázní: stát prodělá sto milionů

    21. 8. 2009
    Ministerstvo vnitra pod vedením Ivana Langera z ODS nevýhodně pronajalo své čtyři lázeňské domy. Stát tak přijde až o sto milionů korun, říká audit hospodaření, který si ministerstvo nechalo zpracovat po příchodu nového šéfa Martina Peciny.
    Přímo v centru města, po rekonstrukci, s kompletním sociálním zařízením, televizí, lednicí a telefonem. Tak láká společnost Temparano k návštěvě lázeňského domu Mercur v Mariánských Lázních.

    Je to jeden ze čtveřice lázeňských komplexů, které si loni firma Temparano pronajala od státu – tedy od ministerstva vnitra. Smlouva je sepsaná na dvacet let a bývalý ministr vnitra Ivan Langer z ODS celou akci zdůvodňoval úsporou peněz.

    Už po několika měsících to vypadá, že stát na pronájmu budov, kam vnitro posílalo každoročně stovky svých zaměstnanců, prodělá.

    Ukázal to interní audit, který úředníci vnitra vypracovali po příchodu nového ministra Martina Peciny. MF DNES má dokument k dispozici. Vyplývá z něj, že stát přijde na nájemném nejméně o 100 milionů korun.

    "Upozorňoval jsem už loni, že ten pronájem nebude výhodný. Vnitro totiž lázně vždy provozovalo a vlastně tak za ubytování policistů a hasičů platilo samo sobě. Teď to jde soukromým firmám," řekl bývalý ministr vnitra a Langerův předchůdce z ČSSD František Bublan.

    "Pamatuji si, že mi Ivan Langer říkal, že to má dobře spočítané. Že stát na tom jedině ušetří," vzpomíná přitom Bublan.

    Ale po pořádku. Vnitro vlastnilo lázeňské budovy v lukrativních částech Karlových Varů nebo Luhačovic především kvůli rekreaci svých zaměstnanců. Podle zákona totiž mají všichni hasiči a policisté po odsloužení patnácti let nárok na rehabilitaci – na dva týdny každý rok.

    Langer se po příchodu do funkce rozhodl, že se s lázněmi musí něco udělat, protože prý nefungují efektivně. Nechal si zpracovat i projekt od poradenské firmy Deloitte Advisors. Ta mu navrhla tři varianty, co by bylo možné s lázeňskými komplexy dělat – v úvaze byl i prodej lukrativních nemovitostí.

    Vedení vnitra se nakonec rozhodlo lázně pronajmout. Z dalšího zpracovaného auditu vyšlo, že částka za roční pronájem by měla být v rozmezí od 37 do 45 milionů korun. Tři měsíce po této analýze uzavřelo vedení vnitra nájemní smlouvu se společností Temparano. A částka ročního pronájmu? 23,7 milionu korun.

    "Nájemní smlouva byla uzavřena, přestože byla podána pouze jedna, navíc s ničím neporovnatelná nabídka. Nebylo nijak doloženo zjišťování cen pronájmů v místě a čase obvyklých, nebyla stanovena minimální výše nájemného soudním znalcem a nebylo přihlédnuto k tržní hodnotě nemovitostí," píše se v nově vypracovaném auditu.

     

    Trojnásobně nižší nájem, než je ve Varech běžný

     

    Na nevýhodnost pronájmu už před časem upozorňovalo občanské sdružení Oživení. Jeho představitelé tvrdí, že třeba u lázeňského areálu v Karlových Varech se ministerstvo spokojilo v přepočtu na lůžko s nájmem trojnásobně nižším, než který se tam běžně platí.

     

    "Někdo tady evidentně podepsal nevýhodnou smlouvu pro stát," soudí Martin Kameník z Oživení.

     

    Pecinův audit dává jeho lidem za pravdu i v další věci. Langerovi podřízení totiž souhlas s nižším nájmem vysvětlovali nutnými investicemi, které lázeňské domy potřebují. Prý je do nich v následujících pěti letech nutné "nalít" 128 milionů korun.

     

    "V nájemní smlouvě ale není tento závazek provést opravy (...) ve lhůtě pěti let zajištěn," upozorňuje audit. Firma Temparano se pouze zavázala, že bude do fondu oprav každý rok ukládat 10 milionů korun.

     

    "Platíme dost peněz"

     

    Společnost, kterou vlastní lidé podnikající v lázeňství na Slovensku, navíc vznikla krátce před pronájmem. Některá povolení – třeba na lázeňskou činnost v Česku – získala až letos v červenci. Tedy několik měsíců po podepsání smlouvy s vnitrem.

     

    "Já tu analýzu neznám, ale pokud obsahuje taková tvrzení, tak je to nesmysl. Do lázní se určitě chystáme investovat a nájem, který platíme, je vysoký dostatečně," uvedl včera pracovník Temparana, který nechtěl být jmenován.

     

    Redakce se snažila získat i reakci exministra a místopředsedy ODS Langera. Ten však nebral telefon a nereagoval ani na zaslané textové zprávy. Až vpodvečer napsal, že obsah analýzy nezná, a proto ho nechce komentovat.

    Stanovisko místopředsedy Komise pro bezpečnost a IZS RSČK

    Obrazek"Jedná se o další tunel v podání ODS, ve Středočeském kraji se s podobnými následky potýkáme po celý rok. Neplatí, že stát není dobrý hospodář, stát jim umí být, ale to v jeho čele nesmí sedět přátelé mafiánských metod jako tomu bylo za vlády ODS, ale někdy i za Sociální demokracie. Osobně důrazně protestuji proti podobným praktikám, které v důsledku poškozují všechny daňové poplatníky. Také by mě zajímalo kolik z rozdílných peněz šlo do pokladny ODS či přímo na účet pana Langera," uvedl Zdeněk Milata, krajský zastupitel Středočeského kraje (KSČM)
     

    Náhledy fotografií ze složky Premiér ČR v diskusi s občany

    Komentáře

    Přidat komentář

    Přehled komentářů

    Zatím nebyl vložen žádný komentář