V neděli jdou Češi na Kanadu, Slováci na Rusko

12. 5. 2013

| Komentářů: 0

| Rubrika: 2013

Nedělní zápasový program mistrovství světa 2013 nabídne zajímavé konfrontace. České fanoušky zajisté bude zajímat konfrontace našich reprezentantů s Kanadou. Východní sousedé ze Slovenska vyzvou tak trošku k odvetě Rusko.

Program MS 2013

11. 5. 2013

Výsledky: Američané se s Rakouskem zapotili, Norové zdolali Slovince

4. 5. 2013

Odpolední střetnutí mezi Spojenými státy americkými a Rakouskem bylo vyrovnanější než se vůbec čekalo.Naši jižní sousedé vdokonce vedli po první třetině nad zámořskou velmocí 2:1. Osudnou se jim však stala druhá třetina, ve které čtyřikrát inkasovali. Norové proti Slovinsku potvrdili pozici favorita, když vyhráli 3:1.

Židlický prý jedná o nové smlouvě, přiletí posílit tým do Švédska?

4. 5. 2013

marek_zidlicky_studiob_me.jpgPři dobré konstelaci hvězd by se trenér českého národního týmu Alois Hadamczik mohl dočkat vytoužené posily. Dle médií by do Švédska mohl dorazit Marek Židlický. Český bek údajně vyjednává s New Jersey nový kontrakt a pokud by jednání byla úspěšná, tak je velká šance jeho připojení se k českému výběru.

Češi změří síly se Švédskem, do boje jdou Rusové i Kanada

3. 5. 2013

V sobotu je na programu šest zápasů. V boji o body se poprvé představí elitní celky Ruska, Kanady a Spojených států amerických. Svou bitvu za záchranou startují Rakušané. Večer čeká Čechy druhý zápas šampionátu, utkají se s celkem Švédska. Slováci vyzvou Finy.

Švýcaři si vyšlápli na Švédsko, Němci ztratili výhru nad Finskem

3. 5. 2013

V pořadí 77. ročník světového šampionátu má za sebou první hrací den. O výrazné překvapení se postarali Švýcaři, kteří si vyšlápli na pořadatele ze Švédska. Blízko vítězství byli také Němci, ti však trestuhodně nezvládli závěrem zápasu a nakonec Finsku v prodloužení podlehli. Roli favorita potvrdili Slováci, jenž deklasovali Francii.

Čechům vstup do šampionátu vyšel, porazili Bělorusko 2:0

3. 5. 2013

Česká hokejová reprezentace má za sebou úvodní zápas mistrovství světa. Družina trenéra Hadamczika si v bojovném utkání poradila s týmem Běloruska 2:0. O góly se postarali Jakub Voráček s Radimem Vrbatou. Úspěšnou premiéru na šampionátu si odbyl gólman Alexander Salák, který za svá záda nepustil žádný puk.

Národní tým pod lupou

2. 5. 2013

Po vyřčení nominace se zákonitě objevují různé dohady o správnosti vyvolených a o hráčích, jenž se v konečné nominaci neobjevili. Hlavní slovo má však hlavní trenér, který musí být o svých rozhodnutích přesvědčený. Udělal jsem malou analýzu naší soupisky a prognózu jak by se nám mohlo dařit.

Nominace ČR na MS 2013

2. 4. 2013

Přesně jak zmínil, tak splnil. Trenér národního týmu Alois Hadamczik krátce po skončení Českých hokejových her zveřejnil nominaci hráčů pro nadcházející mistrovství světa. V elitním výběru je deset krajánků z NHL, nechybí opory stabilní opory ani mladíček Hertl.