Zvolen stále neporažen

11. 9. 2007
ObrazekUž třetí kolo slovenské nejvyšší soutěže nabídlo další porci zajímavých zápasů. Fanouškům dlouho brnkal na domácí Zvolen, který utkání otočil zejména díky využitým přesilovkám. Skalica dostala pětibrankový výprask od Trenčína. Žilina vyhrála v Popradě a šlape v tabulce vedoucímu Zvolenu na paty.

Nejvíce branek, a to osm, bylo k vidění v Košicích, kde nebodoval Kežmarok a následně i v Martine, kde rovněž hosté z Nitry odjeli bez bodu. V produktivitě se nejvíce dařilo právě hráčům z vítězných celků. Košický Gabriel Špilár si připsal tři body, za branku a dvě asistence a trenčínský Ján Pardavý zaznamenal do svých statistik pro změnu dva gólové zápisy a jednu přihrávku.

Aktuální lídr soutěže tým Zvolena se dlouho proti Liptovskému Mikuláši dlouho herně trápil. Poměrně ležérní výkon domácích dostal hned v deváté minutě první trest. Babka špatně odhadl situaci a Pupák rozzářil úsměvy svých spoluhráčů - 0:1. Stejný hráč mohl v závěru třetiny náskok zvýšit, ale tentokrát to nevyšlo podle jeho představ. Vyrovnání přišlo díky přesilovce, kterou využil nechytatelnou střelou Frühauf - 1:1. Pomalu se zdálo, že se zvýšenou aktivitou Zvolen utkání otočí, jenže přišel další trn. I hosté ukázali, že v početní výhodě rovněž umí udeřit. V osmadvacáté minutě Pohanka strhl vedení na druhou stranu. Definitivní zlom přišel v čtyřiatřicáté respektive v pětatřicáté minutě, obě branky padly během stejné přesilové hry. Hvíla s Turkem zajistili obrat v zápase a potažmo také zajistili tři cenné body do tabulky pravdy. "Liptákům" nepomohla k vyrovnání ani závěrečná výhoda dvou hráčů v poli, a tak stále čekají na svůj první bodový zápis sezony.

HKM Zvolen - MHK 32 L. Mikuláš 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)

Góly: 22. Frühauf, 34. Hvíla, 35. Turek - 9. Pupák, 28. Pohanka. Vyloučení 6:6, přesilovky 3:1, oslabení 0:1, 1502 diváků.

HC Košice - SkiPark MHK Kežmarok 5:3 (2:0, 0:1, 3:2)

Góly: 2. M. Šterbák (Špilár, Juraj Faith), 6. Špilár (P. Bartoš), 48. M. Bartánus, 55. S. Gron (Špilár), 57. Javín (Juraj Faith) - 32. Palovčík (Škovira, Sadiki), 56. S. Pavličko (Škovira), 60. Petrina (Zlocha)
Vyloučení: 5:5, navíc: 40. Špilár na 10 min za nesportovní chování - 37. Šechný na 5+do konce zápasu za napadení soupeře, přesilovky: 1:1, oslabení: 0:0, 4676 diváků

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 5:1 (0:0, 1:1, 4:0)

Góly: 38. Pardavý (Křetínský, Húževka), 52. Trochta (Malinský), 52. Pardavý (Húževka), 54. Húževka (Pardavý, Homer), 56. V. Nemec (Poljaček, A. Kollár) - 24. J. Mikúš (T. Višňovský, Vlk)
vyloučení 9:10, navíc: A. Kollár (Trenčín) za nesportovní chování, přesilovky 3:0, oslabení 0:0, 4950 diváků

MHC Martin - HK Ardo Nitra 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)

Góly: 3. L. Říha (Török, M. Beran), 5. Markovič, 34. Podstavek (Vantroba), 47. Koložváry (Važan, Thémar), 54. Klepáč (M. Beran, Török) - 17. T. Chrenko (G. Saliji, M. Chrenko), 46. M. Kováčik (Sedlák, Ľ. Kolník), 47. Lipiansky (R. Lukas)
Vyloučení: 11:13, navíc: Kolba 10 min za nesportovní chování - M. Chrenko 10 min za nesportovní chování, přesilovky: 1:0, oslabení: 0:0, 3300 diváků

HK Aquacity ŠKP Poprad - MsHK Žilina 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 4. Kontšek (Jánoš), 36. Havel (Kontšek, P. Sivák) Vyloučení: 6:12, navíc: Juraj Liška (Žilina) 10 min za hrubost, přesilovky a oslabení: 0:0,1621 diváků

Zdroj: SITA, TASR, edit: hokej.estranky.cz