24. 9. 2014

MISTROVSTVÍ ČR V KULOVÝCH DISCIPLINÁCH

Ve dnech 19.-21. září 2014 proběhlo v Plzni MČR ve střelbě z kulových zbraní. Tento závod byl vyvrcholením letošní letní sezóny i pro sportovce z SSK Manušice. V pátek začaly soutěže disciplínou sportovní malorážka 60 ran vleže dorostenců do 18 let. Na letošním šampionátu se jednalo o nejobsazenější kategorii, nominovalo se 104 mladých střelců. Z manušických se nejlépe dařilo nejzkušenějšímu Martinovi Tučkovi, ale je třeba pochválit i Martina Pírka a Ondru Bílka, kterým je teprve 12 let a na těchto závodech sbírají teprve zkušenosti. Soutěž pokračovala ve stejné disciplině v kategorii dorostenek. Zde startovala trojce již zkušených dívek Kailová, Brabcová a Bartončková, zde se dala očekávat medaile, ale bohužel tentokráte se děvčatům tolik nedařilo a obsadila čtvrtou příčku v soutěži družstev.

Druhý den pokračovalo MČR v třípolohových závodech. Ráno začaly ženy, nejlépe se dařilo Romaně Klečkové, která obsadila čtvrté místo. V soutěži družstev získaly ženy první medaili pro Manušice a to bronzovou. Následně proběhl závod juniorek a přišla další medaile, tentokráte stříbrná, kterou vybojovala Michaela Širlová. Ve stejné disciplině v kategorii dorostenců vybojoval Jaroslav Špitálský bronz a společně se čtvrtým Alešem Poláčkem a dvacátým Martinem Tučkem přidali bronz v soutěži družstev.  Pátý cenný kov v sobotních kláních přidalo družstvo dorosten ve složení Vlasta Bartoníčková, Karolína Brabcová a Michaela Kailová.

V neděli probíhaly soutěže v juniorských kategoriích do 20 let a soutěže dospělých v závodě na 60 ran vleže. Manušické ženy měly trochu smůlu, Veronika Kučerová i družstvo žen obsadily čtvrté příčky. V juniorkách opět zabojovala Michaela Širlová a přidala další stříbrnou medaili. Stala se tak nejúspěšnější manušickou střelkyní se ziskem dvou individuelních medailí. V poslední puškařské soutěži tohoto mistrovství junioři vybojovali pro Manušice dvě medaile, bronzovou Petr Cejpa a společně s Alešem Poláčkem a Jaroslavem Špitálským vybojovali v novém českém rekordu zlato v soutěži družstev. Jarda byl tak nejlepší manušický střelec, získal jednu individuelní medaili a dvě ze soutěží družstev.

Závěr malorážkové sezóny vyšel sportovcům z SSK Manušice výborně. V puškových disciplinách letos kralovali bezkonkurenčně sportovci z klubu SSK Dukla Plzeň, kteří získali 26 medailí. Hned za nimi v zisku medailí se zařadili střelci SSK Manušice s osmi a na třetím místě se sedmi medailemi se umístnil opět profesionální tým z Plzně, SSK Policie Rapid Plzeň.

Za tyto výkony je třeba poděkovat všem sportovcům, kteří se na MČR připravili a byli schopni podat velice solidní výsledky. To se samozřejmě týče i těch, kteří začínají a zatím na medailové pozice nedosáhli. Určitě je to motivuje do dalších tréninků a budou v této tradici pokračovat.

PŘEHLED VÝSLEDKŮ A UMÍSTĚNÍ MANUŠICKÝCH SPORTOVCŮ V JEDNOTLIVÝCH DISCIPLINÁCH A KATEGORIÍCH: