ISC Praha - Speed Skating Team

11. Spreewald Marathon (21.4.2013, Burg, Německo)

RYCHLE A STRUČNĚ  gb.gif (fm) Předposlední dubnový víkend se v německém Burgu uskutečnil již 11. ročník populárního Spreewald Marathonu, tedy závodu, který většina bruslařů má spojen především s originálními medailemi ve tvaru okurky. Víkendový program odstartoval již v pátek časovkou na 8 km, v pátek byl na programu hlavní maratonský závod a víkendový trojboj byl ukončen nedělním půlmaratonem.

V letošním roce se Winjay ISC Praha tým objevil pouze v sobotním hlavním závodě. V konkurenci 180 závodníků se nejlépe v závodě mužů umístil Marek Handl, který dojel na celkovém 16. místě (4. místo v kategorii M30) v čase (01:15:36.290). O místo hůře, tedy na 17. místě (8. místo v kategorii M40), dojel v čase (01:15:36.987) Jaroslav Zíka. Martin Jirsa obsadil celkové 23. místo (11. místo v kategorii M40) za čas (01:15:38.923). Poslední náš zástupce Petr Novák dojel do cíle v čase (01:17:40.430), což stačilo na celkové 30. místo (6. místo v kategorii M50).

Vítězem závodu mužů se stal polský reprezentant Wojciech Baran (Lubin) který zvítězil v rekordním čase (01:0950.700).

Závod žen nabídl napínavou podívanou až do samotného závěru. Daniela Veverová se dlouho držela vedoucí skupiny, ale v závěru jí již nestačili síly a závod dokončila na pěkném 11. místě (4. místo v kategorii W40) v čase (01:28:37.390).

Vítězem závodu žen se stala v čase (01:27:34.787) dánská závodnice Sara Aagaard hájící barvy týmu Sk8skool.

Výsledky:

gb.gif German town Burg was a host of 11th Spreewald Marathon on 3rd weekend in April. This popular race is more known as a "gherking race" among skaters due to original medals shaped as gherkin handed at the finish line. The weekend program started early on Friday with 8 km time pursuit, continued on Saturday with the main marathon race and weekend finished with halfmarathon on Sunday.

Winjay ISC Praha team participated in main marathon race only this year. With competition of other 180 skaters Marek Handl was the first man from the team who crossed the finish line in 16th place (4th place in category M30) in time (01:15:36.290). Just one place behind, in 17th place (8th place in category M40) Jaroslav Zika finished in time (01:15:36.987) . Martin Jirsa grabbed the overall 23rd place (11th place in category M40) in time (01:15:38.923). the last Winjay representative Petr Novak finished the race in time (01:17:40.430) that was only enough for 30th place (6th place in category M50).

Polish representative Wojciech Baran (Lubin) clinched a victory in the race in a new track record (01:0950.700).

Women race was full of action until the last meters of the race. Daniela Veverova was for a long time part of the first pack but due to shortage of power just before end she was shaked off  the pack and finished in 11th place (4th place in category W40) in time (01:28:37.390).

First woman at the finish line of women race was Sara Aagaard from Denmark representing purple colors of her mother team Sk8skool. Sara won in time (01:27:34.787).