PODZIM 05

4. 7. 2007

Suchdol Stars C – Beruška Prosek 3:2 (2:2) Sestava: Lukino – Doktor, Mišák, Kubišta, Jendys, Kotel, Jiřina
Střelci: Kotel, Mišák, Kubišta

neděle 4. 9. , 1115 - S1
Premiérové p
ředstavení suchdolské C-filharmonie v sedmé sezoně si nenechali ujít nejen představitelé vrcholového managementu klubu (J. Los a M. Móza Marsch), ale účast přijali i členové nově vzniknuvšího fanklubu vyhlášeného kanonýra Hvězd - Kotlova mamka, Kotlova Lucka a Kotlův věrný pes. Ti všichni s napětím očekávali, jaké libůstky si renomovaný šutér připraví do nové sezony. A Kotel své bližní skutečně nezklame – po necelých deseti minutách zvedá ruce nad hlavu, když přízemní střelou z křídla překonává gólmana Berušek. Než z hráčů Hvězd vyprchá radost, je ovšem vyrovnáno – a to v momentě Lukinova nesmělého, napůl pravidla porušujícího boxování míče. O pár minut později přichází velká chvíle Mišákova, když volí podobný způsob zakončení jako Kotel při svém gólu, navíc přidává dokonalé jesle – 2:1. Bohužel ani napodruhé si Hvězdy vedení příliš neužijí – stačí trocha nedůrazu v obranné činnosti a je tu opět plichtový stav. S ním také odcházejí hráči do kabin. Zde si hlavní řeč bere Kubišta – jeho proslov lze shrnout jedním souvětím: vlítneme na ně, začneme běhat, hodně střílíme a vzadu se s ničím nemažem. Hvězdy si slova nepsaného vůdce berou k srdci a s úvodním hvizdem sudího Honsy zaznamenávají odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu na polovině Berušky místní – suchdolskou odnož hurikánu Katrina. Zaskočené Berušky zmateně poletují po hřišti a jen s vypětím všech sil odolávají drtivému náporu Hvězd: Kotlova šance končí bravurním zásahem gólmana, který brzy poté stejně úspěšně zasahuje z očí do očí Jendysovi a Doktorovi. Když to nejde nohama, pojďme na to jinak, řeknou si Hvězdy a po standardních situacích se zkouší Mišák a Doktor prosadit i jinými částmi těla. V případě prvně jmenovaného se údajně (dle kuloárních informací) jednalo o část těla, kterou údajně (dle zcela mylných či lživých informací) mužská část populace myslí (vysvětlení pro muže - Mišák nehlavičkoval). Touto dobou se suchdolským stadionem nese otázka, kdo vystaví Berušce definitivní k.o. Tím VyVoleným se stane Kubišta: do konce utkání nechybí ani deset minut, když si Kubišta ve skrumáži před soupeřovou svatyní najde tu správnou parketu, vyčká na přízemní Mišákovu střelu a s graciézností brazilského míčového kouzelníka usměrňuje míč mezi nohy konsternovaného brankáře Berušku. Závěr utkání si Hvězdy pohlídají bez větších problémů, Beruška je i díky zlepšené obranné fázi Hvězd po celý druhý poločas téměř neškodná, Lukino si dle svědectví očitých svědků dokonce vykládal v brance pasiáns.

Suchdol Stars C – FC Lucián B 0:1 (0:1) Sestava: Lukino – Doktor, Mišák, Kubišta, Jendys, Kotel, Jiřina, Motýl, Hotovson
Střelci: disponovali tentokráte zvlhlým prachem (po 21-ti zápasech)

neděle 11. 9. , 1230 - ZL
Ve 2. kole sout
ěže byly nuceny Hvězdy uskutečnit výjezd na Pankrác, kde jejich soupeř - tým FC Lucián B (sestoupivší z 5.ligy) hraje své domácí zápasy. Těžko, přetěžko vstřebávaly Hvězdy fakt, že si někdo může za místo svého azylu vybrat hřiště Zelená liška, kde si holé zadnice převlékajících se hráčů s gustem prohlížejí obyvatelé přilehlých paneláků a kde si sprchu účastníci utkání dopřejí jen prostřednictvím vody z donesené pet láhve. Asi největší problém v tomto ohledu pociťoval Motýl, který do poslední chvíle odmítal opustit stanoviště suchdolské jedničky a až konzultace s Lukinem a domluva téhož hráče přesvědčily forvarda Hvězd, aby na Pankrác přicestoval. Proti Hvězdám nastoupil soupeř, který to měl v hlavách po fotbalové stránce poměrně srovnané, ovládal míčovou techniku, byl s to si řádně přihrát a byl i přiměřeně důrazný v obraně. Přesto se hrála po celých šedesát minut rovnocenná partie, v níž ovšem Hvězdy doplatily na chaotickou prostřední desetiminutovku první půle, kdy se jejich herní systém poněkud nečekaně proměnil v chaos s podtitulem Škatulata (ne)hejbejte se. Po několika hrozbách, kdy Lucián dvakrát orazil Lukinovy tyče, přišlo klíčové přečíslení dva na jednoho, které již skončilo v síti. Snaha Hvězd o vyrovnání byla (slovy žijící legendy fotbalové reportáže pana Pavla Čapka) "naprosto zjevná a evidentní", takže se po zbytek zápasu hrál totální fotbal s možnostmi rozhodnout na obou stranách. Na kopačkách Hvězd však absentoval potřebný klid v koncovce i pověstný kousek štěstíčka, o čemž by hodně tlustý román mohl napsat především Kotel, nejlepší hráč Hvězd v tomto utkání. Tři jeho jedovky pořádně zaměstnaly gólmana soupeře, dvě další jeho střely (jedna z nich důmyslně tečovaná Doktorovou tváří) skončily na tyčích. Za zmínku vedle kupř. povedené Motýlovy hlavičky v první půli stojí výkon hlavního rozhodčího, kterému píšťalka v ústech zjevně překážela. Jeho výkon lze bez nadsázky označit jako tristní, hráči mnohdy vzhledem k absenci gestikulace žili v nevědomosti, co vlastně píská, jindy se odpískání nedovoleného zákroku dočkali zhruba po minutě, v přípustné hře tělem nacházel fauly, zatímco šlapáky a okopávání přehlížel. Korunu všemu nasadil neodpískáním faulu ve vápně soupeře, když Kubišta dostal přes achillovky tak evidentně, že to museli slyšet i návštěvníci nedalekého Bauhausu. A to ještě předtím stihl neuznat Hvězdám gól Hotovsona jen kvůli vehementní nápovědě ze strany hráčů Luciána. To, co si vyslechl při odchodu ze hřiště od hráčů Hvězd, si zřejmě za rámeček nedá.

Suchdol Stars C – FC Palbo 03 3:3 (2:0) Sestava: Lukino – Doktor, Mišák, Kubišta, Klofi, Kotel, Jiřina, Motýl, Hotovson
Střelci: Kotel 2, Mišák

neděle 18. 9. , 1115 – S1
Nevesela, truchliva je atmosféra v šatn
ě Hvězd krátce po odpískání konce utkání 3.kola soutěže s týmem Palbo 03. Svěšené hlavy, sklopené zraky, ticho, že by špendlík (natož žejdlík) bylo slyšet spadnout. Tým před pár okamžiky prohospodařil tříbrankový náskok a doklopýtal k remíze, která dost mrzí. Ještě ve 40.minutě utkání, když Kotel zvyšuje na 3:0, se zdá, že Hvězdy v lážo-plážovém tempu dovedou match k závěrečnému vítěznému ryku. Poslední fáze utkání se však jeví jako hóóódně špatný sen – tři přesné zásahy soupeře, které navíc nepřicházejí z nějakého souvislého, potažmo drtícího tlaku, a je vymalováno (načerno). Pojďme si tedy alespoň coby slabou náplast připomenout 3 dílčí okamžiky radosti během utkání :
�� 10.minuta – Doktor po ideálním Mišákově přistrčení pálí na bránu a gólmanem pouze vyražený míč uklízí do odkryté branky Kotel.
�� 20. minuta – agilní Mišák (aneb suchdolský Piták) hledá další přihrávkou Motýla a nachází pouze síť za brankovou čarou a konsternovaným brankářem
�� 40.minuta – nejhezčí akce Hvězd – po Hotovsonově famózním obranném zásahu trojice Mišák – Kubišta – Kotel dokonale matuje soupeře.

Suchdol Stars C – FC Protektor 1320 3:5 (0:4) Sestava: Lukino –Mišák, Kubišta, Kotel, Jiřina, Jendys
Střelci: Kotel 2, Jiřina

Neděle 25. 9. , 1115 – S1
30 minut hr
ůzy! Poločas rozpadu! Suchdolský masakr motorovou pilou! Matná, či spíše naprosto bezkrevná obranná hra Hvězd během první půle předurčila konečný výsledek zápasu. Hvězdy jakoby se snažily prezentovat hřebíkovskou fotbalovou modernou a velmi precizně vykrývaly nejrůznější obdélníky a kosočtverce prostoru. Bohužel přitom pozapomněly na fakt, že se v oněch prostorech pohybuje soupeř, a to soupeř hbitý a technicky vyspělý. Tomu pak zbývá mnoho času a moře volnosti k zakončování. Čtyřbrankový příděl je vše vypovídající: 1. Jiřina se toulá na hony daleko útočníkovi Protektoru, který vzápětí zahraje ne zcela připravenému Lukinovi na housle, 2. tři hráči soupeře si po rohu pohrají s jediným obráncem Kubištou, 3. opět roh - tentokráte Kotel si zapomene nařídit budík a zaspí, 4. Jiřina si nepříliš správně vybere jako adresáta autového vhozu Lukina a napadající útočník slaví úspěch. Do druhé půle se přepadlé Hvězdy všourají s cílem „neinkasovat další čtyři“. Soupeř ukolébaný vidinou jasného náskoku poněkud polevuje ve svých snahách a diváci jsou brzy svědky zcela otevřené partie, v níž Hvězdy pomalu, ale jistě začínají ukrajovat z náskoku protivníka. Na kopačky Protektoru se vkrádá nervozita, do útoku se příliš nehrne a přestože se soustředí na bránění, Hvězdy si připravují jednu šanci za druhou. Rozhodnutí přinese jeden zužitkovaný brejk Protektoru (2:5), a i když Hvězdy vzápětí gólově odpoví, na více již nemají.

Suchdol Stars C – FC Rohožník 0:3 (0:2) Sestava: Lukino – Mišák, Kubišta, Jendys, Hotovson, Motýl, Jiřina

Druhou říjnovou neděli zavítaly na Suchdol dva nezvaní hosté: Bída s Nouzí. Přišly a bez většího ptaní sedly na Hvězdy. Utkání se starým známým Rohožníkem je rozhodnuto ještě dříve než pořádně začne. V 8. minutě ukazuje světelná tabule stav 0:2 po momentech, kdy je obrana Hvězd průchodná jako Chotkáče v neděli poránu. Další morová rána přichází vzápětí: z utkání odstupuje Mišák s oteklým nártem. Pouze v civilu navíc sleduje match další hvězda týmu Hvězd - Kotel laborující s kolenem. Absence klíčových opor je na hře (či spíše chaosu a zmatku)ězd patrná více než je únosné. Suchdolští si za celé utkání dají asi pět pořádných nahrávek a vypracují si dvě slibné příležitosti. O naložení s nimi není nutné se příliš rozepisovat – za vše více než výmluvně vypovídá nula v konečném výsledku na kontě vstřelených branek. Jediným hráčem, který v utkání snesl přísnější měřítka kvality, je Lukino, který se v bráně oháněl jak mohl a čím mohl a řadu šancí soupeře zneškodnil.

Suchdol Stars C – Rumové pralinky 3:1 (1:1) Sestava: Mišák – Lukino, Kubišta, Jendys, Doktor, Motýl, Jiřina, Klofi Střelci: Klofi 2x, Jendys

neděle 16. 10. , 1000 S 2
První ze seriálu existen
čních utkání sehrály Hvězdy s „nejbližším jižním sousedem“ v tabulce, jedenáctými Rumovými pralinkami. A kdo utkání neviděl, těžko uvěří. Kotlovo zranění při odborném vyšetření na stole jedné z pražských restaurací, kam si suchdolský šutér vyšel se svým ošetřujícím lékařem na večeři, se ukázalo býti vážnějším, než se původně zdálo. Doufejme jen, že doba léčby bude kratší než v případě Kotlova dortmundského kanonýrského kolegy. Rovněž Mišákův nárt měl do stoprocentního stavu hodně daleko, ovšem jeho majitel srdnatě prohlásil, že si alespoň stoupne do branky, takže se odehrála věc dosud nevídaná: Lukino po 71(!) utkáních opustil svou věrnou kamarádku svatyni a postavil se do pole coby štítový záložník. Samotné utkání přineslo nervydrásající bitvu o kýžené body, v níž nedostatek techniky a umu byl nahrazován odhodláním, bojovností a vůlí. Pralinky se velmi šťastným způsobem ujaly vedení, ovšem Hvězdy vědomé si svého o něco nižšího věkového průměru se nenechaly deprimovat a ještě do poločasu po jedné z (mála) povedených kombinačních akcí Klofim vyrovnaly. Ve druhé půli byla převaha Hvězd ještě patrnější, ovšem jejich kombinace jakoby byly psány rukou nešťastníka postiženého Parkinsonovou chorobou - natolik byly upracované a kostrbaté. Vysvobození z čistého nebe přišlo opravdu nevídaným způsobem a byl za ním podepsán starý lišák Klofi: postavil se k rozehrání rohu, do míče se nepříliš tvrdě opřel šajtlí, a ten k nesmírnému údivu všech skončil v síti, když mu ještě obránce opírající se o tyč úkrokem uvolnil dráhu o šířce Dé jedničky. Nevěříte? Věřte! Pojišťovák přidal v závěru Jendys, a to levičkou opět z úhlu. Rohožník se vrhl zbytkem sil do útoku, takže Hvězdy mohly do otevřené obrany přidat další branky, ale urputná snaha „jít až do kuchyně“ namísto střelby ze střední vzdálenosti jiné gólové ovoce nepřinesla. I tak zavládla na suchdolské hůrce radost, tentokráte spíše z bodového zisku než z předvedeného výkonu.

Suchdol Stars C – Stará dáma 0:4 (0:2)
Sestava: Lukino – Mišák, Kubišta, Jendys, Doktor, Motýl, Jiř
ina

neděle 23. 10. , 1115 S 2
Pro hodnocení utkání s druhým týmem sout
ěže využijme stručný komentář rozhodčích, zveřejněný v oficiálním Čtení pro 6. I ligu: Slušně hrané a poměrně vyrovnané utkání rozhodlo lepší proměňování šancí. Ano, herně opravdu Hvězdy příliš nezaostávaly za svým soupeřem, galaktický rozdíl byl však v produktivitě: zatímco Hvězdy by míč do branky nedopravily snad ani v soudný den, Dáma zužitkovala téměř vše.

Suchdol Stars C – Věčná žízeň 1:2 (0:1) Sestava: Lukino –Kubišta, Jendys, Doktor, Motýl, Jiřina, Malec Střelec: Jendys

Jedno z klíčových, ne-li vůbec nejvyklíčenější utkání podzimu! A sestava bez Mišáka, Hotovsona a Kotla! Absence srovnatelná s absencí Rosického, Ujfalušiho a Kollera v národním týmu. Zoufalý management se se žádostí o výpomoc obrací na všechny světové strany a volání SOS nakonec vyslyší Malec, který tak po dvou letech vybíhá po boku svých někdejších spoluhráčů. Bohužel ani jeho charizmatická osobnost porážce nezabrání. Na přímou otázku přítomných novinářů, týkající se účasti na MS v případě postupu Hvězd, sám Malec odpověděl vyhýbavě: „Do šampionátu je ještě velmi dlouhá doba, dnes nemohu zodpovědně říci, zda budu reprezentovat.“ Jedinou branku Hvězd vstřelil Jendys, když po čítankovém a obětavém Kubištově presinku na brankáře zakončoval do odkryté klece. Tato porážka se soupeřem k poražení mrzí dvojnásob. neděle 20. 11. , 1230 S 1

Suchdol Stars C – United Clans 1:3 (1:1) Sestava: Lukino –Kubišta, Jendys, Doktor, Jiřina, Kotel, Hotovson Střelec: Kotel

V souboji s lídrem ligy, který dosud neztratil ani bod (!), neměly Hvězdy co ztratit. Móza na předposlední listopadovou neděli objednal první příval sněhové pokrývky, takže bratranci KubištoLukinové mohli vyběhnout ve slušivých bílých kuliších (= přiléhavých zimních čepicích-Slovník spis.češtiny, str. 155) a mohlo se hrát. Clanům v 1.půli činilo ohromné problémy plnění defenzivních úkolů, a tak se Hvězdy dostávaly do gólovek jako na běžícím pásu, ovšem ta koncovka: jedním slovem – tragédie. Jediná zužitkovaná šance (Kotlem) a vedení 1:0 nakonec nestačilo. Ve druhé půli se už střelecky prosadil favorit, a to pod dohledem jedné z největších legend suchdolské házené, M. Kačaby, který coby představitel nejtvrdšího jádra fanoušků Clans navštívil utkání i se svou rodinou.

Suchdol Stars C – 1.FC-KFC 3:1 (2:0)
Sestava: Lukino –Kubišta, Jendys, Klofi, Jiřina, Kotel, Hotovson, Mišák
St
řelci: Jiřina 2x, Kubišta

neděle 27. 11. , 1115 S 1
Rozhodujícím faktorem utkání, v n
ěmž již mohl být stvrzen hvězdný pád do sedmičky, byla skleróza. Jindy pečlivý a k utkání se zodpovědně připravující Kubišta si doma opomněl svou kopací obuv, v důsledku čehož byl nucen nafasovat erár od Mózi. V tu dobu ještě nikdo nemohl tušit, že právě „nové“ Kubištovy kopačky rozhodnou o zisku dvou veledůležitých bodů: psala se 47. minuta zápasu, kdy Mišák potáhl po levém křídle a razantní, téměř až střílenou přihrávkou vyzval Kubištu. Ten toho času strategicky zaujmul místo těsně před brankou soupeře a pravičkou nekompromisně zavěsil pod víko, čímž poslal Hvězdy do dvougólového vedení. Významnou měrou ovšem do vývoje utkání zasáhli i další borci, jmenujme především Jendyse, který již před výkopem avizoval, že „má KFC rád, ale jinak než na hřišti!“ Jeho obranný zákrok se stal klíčem k první brance Hvězd, hráči KFC po něm totiž přestali hrát a začali se dožadovat odpískání faulu, na což ovšem rozhodčí nereagoval. Lukino v samotném závěru skvělým házenkářským reflexem vytáhl šanci soupeře na tyč. Mišák se blýskal vynikajícími přihrávkami, některé sice zůstaly spoluhráči nepochopené, ovšem dvě zúročené byly, takže titul „Nahrávač dne“ si Mišák rozhodně zaslouží. Kotel se svěřil, že byl před zápasem značně nervózní, protože usnul až v šest hodin ráno(!). Po utkání lomil rukama a bědoval nad svým výkonem, ale zlé to vůbec nebylo. Jenom jeho rychlost a pohyblivost je přínosem. Dirigent obrany Jiří „Kubelík“ Hotovson doslova „jezdil po zadku“ Vítězství nad fotbalově vyspělým soupeřem, který se ale místy spíše než na hru orientoval na diskuzi se sudími (vzpomeňme hráče s č. 7 posílajícího co chvíli všechno a všechny do pí.e), rozhodně potěšilo.