8.liga - skupina M

1.kolo

AFK Druháci - Social Members 3:2 ( 1:2 )
B.: 5., 54. Kropelnický, 35. Šmíd

Komentář: První zápas ve skupině a tedy vstup do nové sezony je vždy hodně důležitý, a proto jsme museli vyhrát. A do prvních minut ta snaha byla vidět. Už jenom také kvůli tomu, že jsme chtěli konečně postoupit. V 5. minutě si na půlící čáře vzal balon Kropelnický udělal 2 kličky a krásnou střelou otevřel skore zápasu - 1:0. Pak ale za nedlouho soupeř srovnal. Pak se hrál fotbal na obě strany ale nikdo nechtěl udělat chybu hrálo se velmi opatrně. Poté přišel ale šok pro nás, když se soupeř ujal vedení a my najednou přestali hrát. Žádná kombinace, žádná střela. Do druhé poloviny jsme nastoupili s tím, že chceme za každou cenu vyhrát. Zhruba ve 35. minutě si míč vzal Jonáš, vyměnil si ho s Kropelnickým a prvně jmenovaný přihrával na volného Šmída, který levou nohou opět vyrovnal. A nechtěli jsme to vzdát. Okolo 40. minuty se zranil brankář Vosyka, ale nikdo nemyslel, že to bude něco vážného. Hrálo se ve velkém tempu, protože oba týmy chtěli vyhrát. Velká snaha o brankové zapsání byla vidět na Brucknerovi, který se stále hrnul do útoky a chtěl dát branku. Jonáš který byl velice aktivní se tlačil do střel ale neměl tolik potřebného štěstí. V 54. minutě přišel rozhodující okamžik zápasu, kdy Hrubý přihrál Kropelnickému, a který z velké dálky překonal hostujícího brankáře. 3:2. Pak už se zápas odehrál jenom na soupeřově půlce, protože rezignoval. Důležité první vítězství. Hvězda Druháků: Kropelnický ( 2 branky - i když začátek zápasu byl hroznej :) )

ostatní zápasy 1. kola: 4077 - Vixens 18:0, Al Ahlí - Uganda 0:10, Lobotomici - PES 9:0, Magic boys - ONBLACK 5:0, Manchlastr - Mašťáci 4:3

komentář rozhodčího: Druháci byli celý zápas lepším týmem, ale asi si mysleli, že se soupeř porazí sám. Social Members bojovali, ale v závěru měli trochu smůly, když rozhodující branku inkasovali v předposlední minutě.

2.kolo

Uganda - AFK Druháci 2:8 ( 1:3 )
B.: 4., 9., 40., 48. Kropelnický, 22., 37. Bruckner, 34. Šmíd, 45. Hrubý

Komentář: Na druhý zápas jsme se dobře připravili, hlavně na to, abychom vyhráli druhý zápas v lize. A do první minuty to bylo i vidět. Už ve 4. minutě jsme vedli zásluhou Kropelnického, ale hned za minutu bylo srovnáno - 1:1. Na třetí branku se čekalo do 9. minuty, kdy Jonáš krásně našel Kropelnického a ten znovu strhl vedení na svou stranu. Pak se kombinovalo velmi slušně na obou stranách. Další úder z naší strany přišel ve 22. minutě, když Kropelnický si vyměnil míč se Švecem a prvně jmenovaný přihrál Brucknerovi, který si ještě povodil brankaře a obránce a zvýšil na 1:3. Do druhé půle se nastoupilo s větším nasazením a na soupeři bylo vidět, že chce vyrovnat. Ale nervozita na kopačkách jim nepřinášelo mnoho úspěchů. Dneska hlavně dobře zahrála obranná dvojice Švec, Bruckner a tam se právě zastavovali útoky domácích. Ve 34. minutě Bruckner vyrazil do útoku nahrál na volného Šmída a ten zvýšil už na 1:4. Za necelé 3 minuty jsme šli do útoku znovu. Kropelnický povodil dva hráče a přihrál před prázdnou bránu Brucknerovi, který se podruhé nemýlil. Za 3 minuty na to prostrčil balon mezi dvěma hráči Hrubý na Kropelnického a druhý jmenovaný prostřelil brankáře a bylo to už 1:6. Soupeř se snažil a jediné co v druhé půli dokázali bylo vsítit branku po chybě našeho brankáře - 2:6. Poté jsme předvedli nádhernou kombinaci. Jonáš - Hrubý - Jonáš - Hrubý - Kropelnický - Hrubý a ten se už nemýlil - 2:7. Poslední tečku za tímto utkáním udělal Kropelnický, když mu Bruckner nahrál znovu před prázdnou branku a zápas tak skončil 2:8. Hvězda Druháků: celý tým

ostatní zápasy 2. kola: Vixens - Mašťáci 0:14, PES 3 - Magic boys 2:4, Social Members - Lobotomici 3:0, 4077 - Al Ahlí 3:1, ONBLACK - Manchlastr 2:5

komenář rozhodčího:  Na 8. ligu velice pohledné utkání se spoustou šancí. Tyto týmy rozhodně nepatří na dno.

3.kolo

AFK Druháci - 4077 Ducks 2:2 ( 2:1 )
B.: 7. Šmíd, 14. Kropelnický

Komentář: V tomto zápase jsme nastoupili proti týmu, který měl stejně bodů jako my a tak šlo o první místo ve skupině. Od prvních minut jsme měli na vrch my. A bylo to vidět i na výsledku. V 7. minutě se Kropelnický probojoval středem hřiště předložil balon Šmídovi a bylo to 1:0. Pak se hrál velmi kombinační a bojovný fotbal s fauly, ale v rámci možností. Zhruba v 10. minutě našel Jonáš Kropelnického, který z otočky pálil jen do břevna. Soupeř dělal v obraně chyby, když nechával naše útočníky za obrannou linií, ale i my jsme je tam zapomínali. Měli jsme totiž novou obranou dvojku. Kerda - Bruckner. Ale ve směs zahráli dobře. Ve 14. minutě jsme zahrávali rohový kop, který zahrával Bruckner, nahrál Kropelnickému a ten se levačkou nemýlil - 2:0. Pak ale jsme přestali hrát a bylo to vidět. Soupeř kombinoval, byl rychlejší a vyústil z toho i gol na 2:1. Do půle se ocitli v šancích Kerda, Jonáš i Bruckner ale ani jeden nedokázal umístit svou střelu mezi tyče. Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že přidáme branku abychom měli klid, ale naopak. Na našich hráčích byla vidět únava. A to vyvrcholilo ve vyrovnávací gol - 2:2. Pak se hrálo na obě strany velmi útočně. Na naší straně břevno Kropelnického a tyč Šmída. Na druhé straně nevyužité tutovky. Byl to zápas na který se pěkně koukalo. Řekl bych, že s tímto týmem sehrajeme závěrečný boj o postup.

ostatní zápasy 3.kola: Al Ahlí - Vixens 8:0, Lobotomici - Uganda 4:5, Magic boys - Social Members 1:0, Manchlastr - PES 3 10:0, Mašťáci - Onblack 3:5

komentář rozhodčího: Utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním byli lepším týmem Druháci. Ducks se ve druhém poločase zlepšili a po zásluze vyrovnali. Druháci nastoupili bez čísel.

4.kolo

Al Ahlí Praha - AFK Druháci 0:5 ( 0:0 )
B.: 42., 44., 56. Kropelnický, 52. Švec, 53. Jonáš

Komentář: Tento zápas měl předvést to, že jsme lepším týmem. Už jen podle postavení v tabulce. A od prvních minut to tak bylo vidět. Stříleli jsme kombinovali. Ale první poločas přinesl jen pár neškodných situací. Poločas tedy 0:0. V druhé půlce se začalo více kombinovat. A i soupeř se podílel na větší kvalitě hry. Ale byli jsme to my, kdo první udeřil. Po dlouhém balonu Vosyky tečoval balon před brankářem Kropelnický a bylo to 0:1. O 2 minuty později to bylo už 0:2, když Švec povodil balon na levé straně hřiště a přihrál volnému Kropelnickému před prázdnou bránu. Soupeř polevil, protože viděl, že proti nám nemá moc šancí. A tak jsme zápas ještě vyšperkovali. Nejdříve v 52. minutě po krásné kombinaci Šmída a Brucknera skoroval Švec a o minutu později, tedy v 53. po individuální akci skóroval Jonáš. Tečku za tímto úspěšným zápasem udělal Kropelnický, když mu nahrál patičkou Bruckner a Kropelnický tak zakončil skore na 0:5.

ostatní zápasy 4. kola: Manchlaster - Social Members 1:2, Vixens - Onblack 0:9, PES - Mašťáci 1:1, Uganda - Magic boys 9:2, 4077 - Lobotomici 7:2

komentář rozhodčího:V první půli držel domácí ve hře golman. Svými parádními zákroky překvapoval okolí. Ve druhé půli hosté hnáni dopředu svýmí fanoušky udeřili.

5.kolo

AFK Druháci - Vixens 16:1 ( 9:0 )
B.: 11., 26., 37., 58., 59. Bruckner, 3., 23., 27.,42. Kropelnický, 25., 49. Jonáš, 28., 52. Šmíd, 21. Vosyka, 39. Švec, 6. vlastní

Komentář: K tomuto hodně netradičnímu zápasu nebudu psát moc dlouhý komentář, protože si nepamatuju všechny branky. ( jenom ten jeden soupeřek :) ) V předminulé sezoně jsme proti dívkám z Vixens vyhráli 14:2. Nyní to bylo více. Ale to je snad jedno. Jen obdivuji holky, že dokážou hrát s takovou chutí a vervou. A hlavně, že je to baví. Abych mluvil také k nám.U nás bylo aspoň jedno vzrušení. Kromě 16-ti branek za nás nastoupila také dívka a stala se tak novou hráčkou druháků. My jsme měli za povinnost vyhrát. A to se stalo.

ostatní zápasy 5. kola: Onblack - PES 4:8, Mašťáci - Social Members 1:7, Uganda - Manchlastr 7:6, Magic boys - 4077 ducks 4:1, Lobotomici - Al Ahlí 0:2

komentář rozhodčího: Děvčata statečně bojovala, na Druháky to však stačit nemohlo.

6.kolo

AFK Druháci - Lobotomici 14:1 ( 5:0 )
B.: 7., 19., 20., 26., 35., 36., 40., 44. Kropelnický, 17., 37., 42., 52., 53. Hrubý, 57., Šmíd

Komentář: K tomuto zápasu jsme nastoupili v plné sestavě až na Jonáše, který se neomluvil. Trest ho nemine. Ale zpět k zápasu. Nastoupili jsme a prvních 5 minut bylo takový nakopávání atd. Prvně jsme udeřili až v 7. minutě, kdy Bruckner našel Kropelnického. Nebudu sem psát všechny branky, protože si je nepamatuju a také proto, protože by to bylo moc dlouhé. Budu zmiňovat jen takové nejhezčí goly. Předváděli jsme velmi pohledné kombinace a naše branky padali spíše do prázdné brány soupeře. Snad nejpohlednější akce byla, když Šmíd nakopl dlouhý balon na Hrubého, ten prodloužil na Kropelnického, pak proběhla narážečka mezi těmito hráči a Kropelnický skoroval do prázdné brány. Dnes jsme se představili s novým hráčem. Jardou Machačem a představil se ve velmi pěkném světle, kdy kombinoval, střílel, ale i bránil. Všichni dnes hodně hráli dobře. Švec také hodně dobře zahrál, tím že vzadu hodně vypomáhal a bylo to vidět. Dobře zahrál celý tým, zvláště Bruckner se Šmídem hodně makali a bylo to také vidět. Takže, když to shrnu. Soupeř hroznej, výsledek výbornej a výkon ještě lepší.

ostatní zápasy 6.kola: Manchlastr - 4077 3:2, Vixens - PES 3 4:1, Social Members - Onblack 5:0, Uganda - Mašťáci 25:1, Al Ahlí - Magic boys 0:2

komentář rozhodčího: Výsledek hovoří za vše, netřeba dalšího komentáře.

7.kolo

Magic Boys - AFK Druháci 1:9 ( 0:5 )
B.: 18., 27., 52., 57. Kropelnický, 14., 20. Hrubý, 26. Vosyka, 45. Šmíd

Komentář: K tomuto zápasu jsme nastoupili s tím, že s tímto týmem budeme bojovat o postup. První minuty napovídali tomu, že to bude velmi vyrovnaný boj, který rozhodne jeden, dva góly. Ale nakonec tomu tak nebylo. Ve 14. minutě se před závarem po rohu Šmída nejlépe zorientoval Hrubý a zavěsil na 0:1. V 18. minutě přihrál Šmíd na Kropelnického ten si povodil dva hráče soupeře a zavěsil na 0:2. Za 2 minuty to bylo už 0:3, když znovu před závarem před bránou po roku tentokráte Švece zorientoval znovu Hrubý. Ve 26. minutě bojoval ve vápně Kropelnický a vysloužil si penaltu. Kopnout ji šel brankář Vosyka a proměnil - 0:4. Do půle ještě zvýšil Kropelnický po dlouhém balonu Brucknera. Do druhé půle jsme šli jen bránit výsledek. A měli jsme co hned v první minutě druhého poločasu jsme dostali kontaktní branku. Ale nebyla. V tuhle chvíli se hrál velmi vyrovnaný fotbal. Ve 45. minutě po pěkné kombinaci Jonáše a Šmída zavěsil Šmíd na 1:6. V rozdílu 5-ti minut vstřelil ještě 2 branky Kropelnický. Střeleckou tečku za tímto zápasem udělal Bruckner, když upravil na konečných 1:9. Silná výhra, pro nás libová, pro soupeře velmi hořká. Potvrdili jsme první místo.

ostatní zápasy 7. kola: Manchlastr - Al Ahlí 8:3, Onblack - Uganda 4:8, PES 3 - Social Members 4:4, Lobotomici - Vixens 20:0, Mašťáci - 4077 4:5

komentář rozhodčího: Domácí vyhráli zcela zaslouženě. I hosté měli sice pár šancí, ale Druháci je školili z produktivity.

8.kolo

AFK Druháci - Manchlastr 0:2 ( 0:1 )
B.:

Komentář: K tomuto utkání jsme se dostavili s tím, že musíme vyhrát. Ale měli jsme špatnou docházku. Ne, že bych to na ní sváděl to ne, ale ono když hrajete s 5 hráči a soupeř jich má 11 tak je to přece jenom něco jiného. Ale k zápasu. Dostali jsme góla hned po 5-ti minutách po chybě obrany. Pak jsme si ale vytvářeli mnoho a mnoho šancí, dokonce nám pomáhal i soupeř k několika tutovkám, ale ani Kropelnický ani Šmíd neuspěli. Snažil se ale i Bruckner. Tlačili jsme se do útoku, ale pořád jsme nepromněňovali šance. Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že se pokusíme vyhrát, ale úmorné vedro nám to nedovolilo. Ke konci jsme se snažili dát branku na 1:1 a uhrát aspoň boda, ale bylo to marný. V závěru ještě přišla jedna gólová situace, když protihráč přehodil brankáře Vosyku a bylo rozhodnuto. Za svůj výkon se určitě stydět nemusíme, ale byl to kvalitní soupeř, který si výhru zasloužil.

ostatní zápasy 8. kola: Vixens - Social Members 2:12, 4077 - Onblack 1:1, Al Ahlí - Mašťáci 1:5, Lobotomici - Magic boys 1:6, Uganda - PES 3 14:6

komentář rozhodčího: Vyhrocené utkání, které po zásluze vyhrál tým Manchlastr.

9.kolo

Mašťáci 1.FC - AFK Druháci 0:13 ( 0:8 )
B.: 1., 2., 14., 16., 19., 28., 46. Kropelnický, 42., 49. Bruckner, 18., 52. Váchal,
24. Šmíd, 50. Hrubý

Komentář: Na tento zápas se opět dostavilo jen 5 hráčů, ale zápas jsme rozehrávali jen ve 4. Ale i tak jsme nastoupili s tím, že musíme vyhrát a udržet si tak postupové příčky. Hned v prvních 2 minutách dal Kropelnický 2 docela kuriózní branky. Kombinovali jsme znovu velmi dobře a přesně. A soupeř věděl, že se strhne taková velká kanonáda. Do konce půle si připsali branky na své konto Váchal a Šmíd po jedné a Kropelnický po 4 brankách. Takže poločas 0:8. Do druhé půle se šlo hrát jenom o skóre. Ale to jsme moc nenavyšovali, protože brankář domácích docela zachytal, i když na výsledku to není moc poznat. Ale domácí měli také šance, které výborně vychytal zase náš brankář Vosyka. Do konce zápasu jsme ještě přidali 5 branek. Bruckner se trefil 2x, Váchal, Kropelnický a Hrubý jednou. Takže konečný výsledek 0:13. Hráli jsme dobře. Rychlé kombinace a hlavně góly do prázdné brány. To se nám moc hodí. Ale hodně jsme i stříleli. Dobré bylo, že soupeř v šatně sršil optimismem, a dokonce i vtipkovali. Co jim také zbývalo... :D:D:D

ostatní zápasy 9. kola: Manchlaster - Lobotomici 11:1, Social Members - Uganda 4:7, Al Ahlí - Onblack 2:1, Magic boys - Vixens 11:0, PES 3 - 4077 6:11

komentář rozhodčího: Už od začátku bylo jasné, kdo v tomto utkání bude hrát prim. Bylo jen otázkou, kolik gólů domácí dostanou.

10.kolo

AFK Druháci - ONBLACK 9:0 ( 4:0 )
B.: 8., 19., 54. Kropelnický, 15., 48., 51. Bruckner, 36., 43. Hrubý, 11. Šmíd

Komentář: Postup. To nám mělo takřka zajistit postup do "sedmičky". A taky že jsme to věděli už od začátku zápasu. Ale první branka padla až po 8 minutách hry. Kdy dlouhý míč Šmída prodloužil za záda golmana Kropelnický. Hned za 3 minuty proběhla krásná kombinace mezi Kropelnickým a Šmídem a druhý jmenovaný zasunul míč do prázdné brány. Pak se vešli 2 branky do 5-ti minut, kdy skoroval Bruckner a Kropelnický. Do druhé půle jsme šli na hřiště s tím, abychom nasbírali branky do tabulky. Byl to zápas spíše jednoho týmu až na pár vyjímek, ale soupeř tolik nekousal. Ve druhé půli skorovali 2x Hrubý, 2x Bruckner a jednou Kropelnický. Soupeř byl smířený s prohrou a bylo to vidět i na webu soupeře.

ostatní zápasy 10. kola: 4077 - Social Members 3:1, Vixens - Uganda 0:12, Al Ahlí - PES 3 1:6, Lobotomici - Mašťáci 1:6, Magic boys - Manchlastr 2:3

komentář rozhodčího: Jednoznačně lepší mužstvo Druháků přehrálo ONBLACK o dvě třídy. Pohledný fotbal se spoustou šancí.

11.kolo

PES 3 - AFK Druháci 5:10 ( 0:5 )
B.: 1., 4., 10., 38., 55. Kropelnický, 19., 50. Šmíd, 16., 35. Bruckner, 45. Váchal

Komentář: K tomuto zápasu asi nic moc psát není. Jenom to, že výhra znamenala pro nás jasný a konečný postup do 7. hanspaulské ligy. Ale před tímto zápasem jsme odehráli velmi vyčerpávající turnaj, který velmi vyšťavil všechny hráče a tak se šlo jenom vyhrát třeba i o jednu branku. Jenže soupeř přijel ve velmi malém počtu hráčů a tak prvních 10 minut bylo jenom tak abysme nahnali skore a pak jenom bránili. A to se nám podařili, protože do 10. minuty to bylo už 0:3 když všechny 3 branky vstřelil Kropelnický. Postupně do poločasu jsme přidali ještě 2 branky. Jednu Bruckner a jednu Šmíd. Do druhé půle se nám moc nechtělo, ale museli jsme. Soupeř byl čerstvý a běhavý oproti nám a tak, když jich bylo stejně jako nás, začali dávat i branky. Ale také my jsme se činili. Ve 35. minutě se trefil po přihrávce Švece Bruckner, o 3 minuty později Kropelnický. Pak byl chvilinku náš útrum a soupeř snížil na 4:7 do 40. minuty. Ale poté jsme chtěli dát ještě goly a tak se ve 48. minutě trefil Váchal, v 50. minutě vstřelil svoji druhou branku v zápase Šmíd, a vše uzavřel Kropelnický v 55. minutě, který v tomto zápase vstřelil 5 branek. Zápas únavnej, ale hlavní je postup.

ostatní zápasy 11. kola: Manchlaster - Vixens 12:1, Mašťáci - Magic boys 6:4,
Onblack - Lobotomici 5:2, Social Members - Al Ahlí 3:1, Uganda - 4077 4:9

komentář rozhodčího: Pěkné utkání plné fotbalových akcí a útočného fotbalu pro sebe rozhodl přeci jen fotbalovější AFK Druháci.