Předkolo Krajského poháru dospělých JmKFS: Spartak Svatobořice - Sokol Hroznová Lhota 1:3 (1:0)

Spartak Svatobořice - Sokol Hroznová Lhota 1:3 (1:0)

Branky: 41. Lunga - 52. + 66. Falešník, 84. Radmil

ŽK: Matyáš P. (HL)

Diváci: 250

První srpnovou středu čekal na hráče Hroznové Lhoty test jejich formy. Po třech přípravných zápasech poprvé o něco šlo, a to konkrétně o postup do 1. kola Krajského poháru. Jejich soupeřem na cestě za postupem byl domácí Spartak Svatobořice, tedy 4. tým posledního ročníku 1.B třídy. Zajímavostí zápasu bylo, že mezi tři tyče na obou stranách se postavili gólmani s příjmením Dvořák a především ten domácí byl hlavní postavou svého týmu. Ale nepředbíhejme.

Hosté byli domácím publikem sice vnímáni jako vysocí favorité, ovšem letní příprava jim zatím vůbec nevychází, když všechny tři přípravné zápasy hráči Hroznovky prohráli. A tak bylo otázkou, zda splní kousek od Kyjova roli favoritů, anebo jejich výkon zapadne do letní výsledkové šedi. Výsledkové píšu schválně, protože výkonnostně to s výjimkou zápasu s Hlukem bylo v pořádku, jenže koncovka je zatím Achillova pata Traubenu!

Favorizovaní hosté ihned od prvních minut převzali iniciativu a jejich první tutovka přišla již ve 4. minutě, kdy ovšem šutér Březina poslal Gazárkovu pobídku z pravé strany na malé vápno vysoko nad. Během dalších zhruba třiceti minut nic podstatného k vidění nebylo, jen občasné nemístné pokřikování místního kotelníka s bubnem na adresu hostujících hráčů, kdykoliv poslali balon vysoko nad. Od 30. minuty se do útočných manévrů začal více zapojovat z pozice stopera Ondřej Bíla a hned to mělo přínos. Nejdřív vyslal průnikovou přihrávkou mezi beky do sóla mladého Martina Matyáše, ten však svoji střelu podél ležícího gólmana poslal pouze do pravé tyče a Březina pak dorážku do gólmana Dvořáka. Za další minutu pak Bíla narýsoval další kolmou přímku, tentokráte byl jejím adresátem Radmil, ovšem jeho nebezpečný pokus na bližší tyč Dvořák vyrazil na rohový kop. Z jeho rozehrávky si našel centrovaný míč nehlídaný Smetka, ale svoji hlavičku poslal zhruba metr vedle. Ve 39. minutě přišla situace, která hodně rozjitřila vášně v publiku. To domácí gólman Dvořák uchopil do rukou malou domů, která podle domácích fandů byla však nepovedenou přihrávkou na obránce, sudí Kučera však měl jasno a nechal hosty rozehrát nepřímý kop uvnitř velkého čtverce. Bíla přiklepl Radmilovi, ovšem jeho střelu hráči ve zdi vychýlili na rohový kop. Z něj si centr našel tentokráte hlavu volného Martina Matyáše, ovšem ani on nedokázal poslat svůj pokus mezi tři tyče a těsně minul. A jak už to ve fotbale bývá, udeřilo na opačné straně. Po akci po pravé straně přišel centr do vápna a po nešťastném odrazu míče od Pochylého se balon dostal před Lungu, na kterého zívala prázdná brána, 1-0

Domácí publikum oslavilo nečekaný úspěch velkým řevem a za čtyři minuty mohlo být na tribuně ještě veseleji, když chybu v rozehrávce Davida Škopíka využil Pazderka, jenž zachytil míč, předložil znovu Lungovi, kterého však vynikající Dvořák tentokrát vychytal. Do kabin tak šli domácí s jednogólovým vedením. O poločasové přestávce se hostující lodivod rozhodl hru oživit dvěma střídáními a především při volbě Miroslava Falešníka měl šťastnou ruku. Ten totiž hostující útok skvěle rozhýbal. Nejdřív však zahrozil ostrým centrem k bližší tyči Patrik Matyáš a dorážku poslal kanonýr Březina opět nad bránu. Za minutu však již udeřilo, když po zachycení rozehrávky na půli hřiště poslal Radmil českou uličkou do úniku čerstvého Falešníka a ten dostal míč o zadní tyč do domácí sítě a srovnal misky vah na 1-1

A Falešník byl při chuti! Za další minutu dravým napadáním vybojoval míč uvnitř vápna, ovšem Dvořák Radmilovu bombu reflexivně vyrazil. Hostující tlak sílil a domácí obrana nevěděla, kde jí hlava stojí. V 61. zakončila obléhání domácí brány Chrenčíkova bomba, kterou Dvořák vyrazil do strany a následně lapil Gazárkovu dorážku. Ovšem domácí obranná hráz udržela tlak hostí jen na chvíli. V 66. minutě totiž při dalším házenkářském zámku chvíli Smetka přemýšlel, co s míčem na kopačce provede, nakonec se rozhodl pro dravý průnik do hloubi vápna alá TV utkání proti Vnorovům, jeho ostrou, křížnou ránu však tentokrát Dvořák vyrazil, ovšem pouze před číhajícího Falešníka, který balon zametl pod břevno, 1-2

Domácí tak přišli i o vidinu penaltového rozstřelu a na odpověď očividně neměli síly. Dle slov fanoušků jim chyběli čtyři hráči základní sestavy a to, že je obrat skóre na míle daleko cítilo i domácí obecenstvo. Pobavila však hláška: "Kluci, dejme ještě góla, ať je prča" (SMÍCH). Šance však do konce počítali už jen hosté. Jejich hru oživili především další střídání, kdy se na hřiště dostal ještě loni člen B-týmu Patrik Smetka. Ten se po čtyřech minutách hry blýskl bombou pod břevno, kterou však svkělý Dvořák báječně vyrazil. Z následného rohového kopu se pak míč odrazil k Aleši Radmilovi, který napálil břevno. Za tři minuty pak Falešník technickým obstřelem z hranice vápna těsně minul, aby skóre uzavřel hostující kapitán Aleš Radmil, který si po dalším rohovém kopu znovu našel odražený míč a tentokrát jej poslal technickou střelou do vzdálenější šibenice, 1-3

V závěru zápasu měl ještě další gól na noze Patrik Smetka, ovšem jeho další jedovka znovu nenašla cíl. Hosté tak i přes moře spálených šancí dokráčeli k postupu do 1. kola a v neděli je na domácí půdě čeká účastník Krajského přeboru - SK Krumvíř.