A tým 3. kolo (17/18): Sokol Hroznová Lhota - Baník Dubňany 1:2 (1:0)

Sokol Hroznová Lhota - Baník Dubňany 1:2 (1:0)

Branky: 31. Janík - 53. Pochylý, 56. Soldán

ŽK: Noga, Janík, Krejčiřík (všichni Dubňany)

Diváci: 286

Zaplněná tribuna..

Před skvělou návštěvou a za ideálního fotbalového počasí se fotbalisté Hroznové Lhoty ve sváteční atmosféře představili poprvé v historii klubu svým fanouškům v zápase 1.A třídy. Oproti utkání v Krumvíři už domácí nastoupili "v plné palbě", tedy se všemi posilami, přesto se prvních bodů ve vyšší soutěži nedočkali. Proti nim stál totiž výborně připravený soupeř, s dobře organizovanou hrou. Domácí vstoupili do zápasu s chutí a ve velké euforii se tlačili před branku Dubňan. Jejich akce zprvu chodily přes levou stranu. Odtud také přilétl přízemní centr do vápna, který sice obránci v bílých dresech zablokovali, k míči se však dostal Petr Lipčík a z nějakých osmi metrů jej z otočky napálil přesně do nohou gólmana Zemana. Poté se hra dlouhou dobu odehrávala především ve středu hřiště a akce obou týmů končily pouze náznaky šancí. Z letargie vyvedla diváky až situace z 27. minuty. Špatnou přihrávku dozadu vystihl hráčům Dubňan rychlonohý Petr Lipčík a svůj postup na Zemana z pravé strany zakončil střelou do levé tyče. Zaslouženého vedení se tak domácí dočkali až ve 31. minutě, kdy z podobné parkety vypálil Michal Janík a jeho přízemní, křížná střela tentokráte už zaplula do sítě, 1-0

Po vedoucí brance jakoby domácí hráči však ztratili hlad po vítězství a postupně se ze hřiště začali vytrácet. Toho využil hostující soubor k obrovskému tlaku na začátku druhého poločasu. V 53. rozehráli hráči Baníku krátký rohový kop, nebezpečný centr na zadní tyč dokázal Kusalík ještě vyrazit, ovšem do vápna ihned přiletěl centr z druhé strany, který přistál přesně na hlavě nehlídaného Pochylého, který mířil přesně do protipohybu Kusalíka, 1-1

Za další dvě minuty se do domácího pokutového území vřítil Silný, jemuž v poslední chvíli ukopnul míč zákrokem zavánějícím penaltou Červenka. Desítka se sice nepískala, hosté však kopali rohový kop. První centrovaný míč ještě po závaru domácí beci odkopli, na další centr už ovšem nereagoval žádný z nich a Soldán opět hlavou rozvlnil síť za Kusalíkem podruhé, 1-2

Domácí byli jako opaření a nezmohli se v těchto chvílích na nic. Hosté se zatáhli do dobře organizované obrany a k ničemu hráče v modrých dresech nepouštěli. Domácí trenéři se snažili hru oživit několika střídáními a přesunem Ondřeje Bíly z postu stopera do zálohy, ale ani tak to ze strany domácích hráčů byla spíše křeč. Uvadající domácí prapor se nejvíce snažil pozvednout Radek Polách. Poprvé obešel dva hráče a servíroval doleva na čerstvého Matyáše, jeho přízemní centr před prázdnou bránu však obrana hostí odklidila do bezpečí. To se psala 69. minuta. Za dalších 5 minut už domácí měli k vyrovnání opravdu blizoučko. Polách tentokráte natáhl ke střele z hranice šestnáctky, míč se od levé tyče odrazil před prázdnou bránu, kde byl v tu chvíli osamocený Petr Lipčík, na něhož zívala prázdná klec. Ten však skákající merunu napálil z první vysoko nad. Škoda, že mu nikdo ze spoluhráčů nezakřičel, že je úplně sám a má tedy čas si míč zpracovat...

Hosté, kteří hru rozkouskovali častným střídáním, se v těchto chvílích spoléhali na rychlé brejky. Několik z nich skončilo nepřesnou přihrávkou, ovšem v 84. už to hořelo, když kupředu vyrazil po levé straně Sviták, když stínující Schwarzbier podklouzl, mohl hostující hráč dávat do středu vápna na Pochylého, ten místo střely posunul ještě doprava na volného Horného, kterému gólovou střelu do prázdné brány v poslední chvíli vychýlil ze správného směru obětavý Josef Lipčík. Poslední šance zápasu se pak zrodila před hostující bránou, jejíž ostřelování začalo po Poláchově centru zprava a vyvrcholilo ostrou ranou Matyáše, kterou na brankové čáře stojící obránce vykopával z prázdné brány.

Domácí tak složili nováčkovskou daň a pochopili, že budou muset v příštích zápasech vytěžit z minima maximum, neboť soupeři jsou v této soutěži opravdu už na vyšší úrovni a nedá se čekat, že bychom se v každém zápase dostávali do tolika brankových příležitostí, jako v 1.B třídě. Příští zápas na čeká v sobotu na trávníku rohateckého Slavoje. Poděkování míří také do Dubňan místním fanouškům, kteří fandili velmi hlasitě, přesto slušně a férově.