A-tým 23. kolo (23/24): Sokol Hroznová Lhota - Baník Dubňany 3:2 (3:0)

Sokol Hroznová Lhota - Baník Dubňany 3:2 (3:0)

Branky: 13. Radmil (PK), 19. Smetka, 38. Matyáš M. - 53. Juřica, 89. Silný

ŽK: Noga, Šťastný, Juřica (všichni D)

Diváci: 477

Na den matek se dohrávalo poslední utkání 23. kola 1.A třídy, a to souboj dvou nejproduktivnějších týmů celé soutěže - domácího Sokola Hroznová Lhota a hostujícího Baníku Dubňany. Utkání mělo předehru již v týdnu, kdy se objevila informace o chystaném velkém výjezdu hostujících rowdies a zlé jazyky tvrdily, že jedou do Hroznovky dělat "pořádný bordel". Domácí klub na to konto angažoval tři členy security. V neděli dopoledne se pak šeptalo, že se hostujících rowdies na Zelničky chystají dokonce dva autobusy. Nakonec jich dorazilo něco okolo dvaceti a obavy domácích pořadatelů se naštěstí nenaplnily, když ostří hoši v černých tričkách strávili utkání za pravou brankou a hlasitě podporovali hostující tým. V průběhu druhé půle na sebe upozornili odpálením zelených dýmovnic a hanlivým pokřikem na adresu domácího klubu, jinak se ale jejich chování nijak zvlášť nevymykalo standardu nižších soutěží. Již před zápasem udělal navíc hezké gesto jejich vůdce, který přišel na tribunu vrátit šálu odebranou při podzimním zápasu v Dubňanech (tleskáme).

Domácí tým vstupoval do těžkého souboje zdecimovaný absencemi. K dlouhodobě zraněnému Patriku Škopíkovi totiž přibyl vykartovaný nejlepší střelec Ondřej Březina, citelně pak chyběl především dirigent obrany Ondřej Bíla a také zraněný Filip Gazárek. Rovněž nad startem Zbyňka Smetky visel před zápasem velký otazník, ten se však nakonec na hřišti objevil a byl jednou z hlavních postav domácího vítězství. Ale popořadě.

Hosté nastoupili v bílých dresech ke stému výročí založení klubu a zlatá, špatně čitelná čísla na zádech dělaly vrásky především domácímu hlasateli. Trenér Tomáš Příkazský před utkáním hlásil do zpravodaje jedinou absenci, a to vykartovaného Tomáše Šalšu. Úvodních deset minut přineslo oťukávání a prvním vzruchem byl diskutabilní zákrok domácího obránce Davida Škopíka, který na pravém kraji vápna atakoval Křižku, sudí Putna však jeho volání po penaltě nevyslyšel. V 11. minutě již však pokutový kop nařídil, ale na opačné straně, když Michal Soldán ostrým skluzem zkosil Petra Lipčíka, který musel být po tomto zákroku dokonce ošetřován. Exekuce penalty se ujal domácí kapitán Aleš Radmil a přesto, že gólman Nedvědík trefil stranu, tak na ostrou ránu nedosáhl, 1-0

Video pokutového kopu je k přehrání ZDE

Domácí se tak rychle ujali vedení, o které však mohli přijít záhy, když si v 16. minutě na rohový kop naskočil právě hříšník Michal Soldán a hlavičkou orazítkoval břevno domácí svatyně. A neproměněná šance mohla hosty mrzet. Ti totiž nezachytili rychlý protiútok hráčů v zeleno-rudých dresech, Petr Lipčík z první poslal do úniku Zbyňka Smetku, ten si udržel těsný náskok před dvojicí dotírajících stoperů a svůj nájezd na gólmana zakončil ostrou ranou po zemi, na niž Nedvědík nedosáhl, 2-0

Tribuna explodovala nadšením a domácí fanoušci se vezli na vlně euforie. Hráči Dubňan toho v prvním půli moc nepředvedli a domácí byli lepším týmem. K vidění poté byla však pouze dvojšance Miroslava Falešníka, který poprvé kroutil rohový kop přímo do brány, ovšem obránce u bližší tyče byl pozorný, podruhé si pak připravil uvnitř vápna střelu kličkou a lá Arjen Robben, ale Nedvědík byl na zemi včas. Co se nepovedlo jemu, to napravil ve 38. minutě Martin Matyáš. Ten převzal míč před vápnem, potáhl do středu a poté vyslal střelu k pravé tyči a Nedvědík se natahoval marně, 3-0

Euforie na tribuně neznala mezí a střelec gólu si užíval oslavy s rozjařenými fanoušky. Ještě do poločasu mohli domácí skóre navýšit, když přímý kop Aleše Radmila z rohu velkého čtverce Nedvědík vyrazil před sebe a pohotově zlikvidoval i Falešníkovu hlavičku. Přesto to nikomu nevadilo, protože diváci již spřádali plány na oslavy bůra.

Jenže hostující trenér do druhé půle poslal na hřiště Daniela Juřicu a tento rtuťovitý hráč vnesl do hry Dubňany potřebný impuls a vítr. Hostů bylo najednou plné hřiště a začaly se rodit i jejich šance. Ta první přišla hned po minutě hry, kdy po rohovém kopu hlavičkoval nebezpečně kapitán Sviták, leč pouze do boční sítě. V 51. se Sviták změnil v nahrávače, když jeho centr zprava poslal přímo ze vzduchu na Dvořáka právě střídající Juřica, ale domácí gólman tento souboj ještě vyhrál. Za pouhou minutu pak uháněl na druhé straně znovu sám na Nedvědíka domácí štírek Zbyněk Smetka, tentokrát si dal míč do strany a poté křížnou střelou po zemi trefil zadní tyč prázdné brány Dubňan. A než to diváci stihli na tribuně probrat, už jim zatrnulo, neboť Noga vyslal kolmicí mezi obránce do úniku právě Juřicu a ten střelou podél Dvořáka vykřesal pro Baník jiskru naděje, 3-1

Struhující pětiminutovku pak zakončila akce Martina Matyáše, který se na druhé straně dostal s míčem na noze do pokutového území a dva obránci Dubňan ho svými skluzy poslali k zemi, ovšem sudí Putna se nenechal vykolejit křikem několika stovek domácích fandů dožadujících se jasné penalty a jeho píšťalka zůstala němá. Jestli se mezi 50. a 55. minutou s šancemi roztrhl pytel, tak na další si museli diváci počkat až do závěru zápasu. Obraz hry se ovšem změnil a hosté byli ve druhé půli lepším týmem. Domácím borcům jakoby docházely síly a často jen odkopávali dlouhé míče pryč ze své obrany. V 78. na sebe upozornil hostující Křižka, jehož táhlý pokus napříč vápnem ovšem minul zařízení. Na druhé straně se blýskl krásným sólem z levé strany Zbyněk Smetka, při němž si udělal z hostujících obránců tréninkové kužely, ovšem nakonec se do kliček trošku zamotal a obrana s gólmanem toto nebezpečí uhasila. V předposlední minutě pak přišlo hostující snížení na rozdíl jediného gólu, když si na vysoký nákop z přímého kopu naskočil Silný a hlavou přehodil Dvořáka, 3-2

Toto snížení však přišlo pro hosty příliš pozdě. Domácí odehráli zbylé minuty chytrým držením míče daleko od své brány a nakonec těsné vítězství ubránili. Po první půli se sice zdálo, že se bude zápas jen dohrávat, nicméně Dubňany zlepšeným výkonem v druhé pětačtyřicetiminutovce nakonec zadělaly na pořádné drama. Po zápase si oba týmy užily děkovačku se svými tábory fanoušků, které vytvořily hezkou kulisu. Také odchod hostujících rowdies ze stadionu se obešel bez jakýchkoliv konfliktů a obavy domácích pořadatelů se tak nakonec nenaplnily. Zápas sledovala parádní návštěva a diváci si jistě přišli na své! Utkání navštívil také fotograf pan Milan Dohnálek, jenž pořídil řadu hezkých fotek, viz ODKAZ

Jediným překvapivým výsledkem 23. kola, v němž se nezrodila ani jedná remíza, tak zůstala nečekaná výhra Velkých Pavlovic v Troubsku, tahákem kola pak bylo měření sil druhého se třetím týmem tabulky, v němž Rohatec v neděli dopoledne těsně padl v Kozojídkách. V příštím kole čeká hráče Traubenu výjezd pro povinné body na hřiště beznadějně posledních Valtic.