Sokol Hroznová Lhota - SK Žarošice 3:0 (2:0)

Branky: 2. + 37. Schwarzbier, 55. Durna

ŽK: Durna, Smištík - Vrána, Zmrzlík

Diváci: 160

Ten kdo přišel na fotbal o chvíli později, neviděl první gól zápasu. Dlouhý nákop do ohně sklepl Durna na malé vápno, odkud jej Schwarzbier poslal nekompromisní ranou do sítě, 1-0.

Právě tradiční stoper Kamil Schwarzbier zaujal místo ve středu zálohy (kde bude až do konce sezony chybět Ondřej Bíla) a tato role mu skvěle sedla. Tvořil hru a tlačil se do zakončení. Jeho herní vyzrálost, přehled, krytí míče a schopnost přejít soupeře v souboji jeden na jednoho na Žarošice platily. Ty hrály dobrý fotbal, ale doplatily na velmi úzký kádr. To způosibilo, že hostující trenér Zmrzlík musel velmi divoce střídat (první střídání už ve 4. minutě), neboť nasadil do zápasu několik dorostenců, kteří měli v nohách předchozí zápas.

Domácí rovněž přispěli svojí hrou k dobré úrovni zápasu. V 9. minutě rozjeli brejk tři na jednoho, ale Falešník se utopil v kličkách (namísto přihrávky volnému spoluhráči) a byli to naopak hosté, kdo hrozil z protiútoku Zmrzlíkem, ale tomu v poslední chvíli ukopl balon agilní Josef Lipčík. Ve 21. zachytil rozehrávku Žarošic Lukáš Lipčík, oslovil Durnu a jeho technická střela z 18ti metrů šla těsně nad. Za minutu hrozili hosté prudkou střelou Marošiho zprava, ale Jurásek byl pozorný a vyrazil ji. Za další čtyři minuty opět hořelo před domácí bránou, když ostrý centr Strmisky odvrátil na malém vápně znovu výborným obranným zákrokem Josef Lipčík. Ve 33. minutě byla k vidění zajímavá situace. Rychlonohý expres Pravda utekl obráncům hostí s míčem na noze, namísto střely volil přihrávku pod sebe na Falešníka, ale před ním míč odvrátil malou domů Poláček, gólman Hovězák balon chytil do rukavic, ale píšťalka sudího zůstala němá. Domácí fanoušci se však zlobili jsenom chvíli. Za čtyři minuty potáhl míč výborně hrající Lukáš Lipčík středem hřiště, technickou přihrávkou jej poslal za obránce přesně na kopačku Schwarzbiera a ten se ve vápně zachoval jako rozený kanonýr a zkušeně zavěsil, 2-0.

Do konce poločasu už byla k vidění jenom pološance Falešníka, který trefil z voleje Durnův centr, ale míč šel mimo.

Ve druhé půli se zprvu nic nedělo, což se změnilo v 55. minutě. Domácí hráči nejdříve reklamovali po obrovském závaru ve vápně hostí faul, aby vše ukončil Durna, po jehož střele z otočky míč přelétl gólmana a zapadl k zadní tyči, 3-0.

Domácí hráči se uklidnili, zatímco hosté začali očividně odpadat fyzicky. I přesto, že se na hřišti objevili čtyři jejich náhradníci, tak hráči v modrobílých dresech ztráceli na rychlosti a topili se v křečích. To byla voda na mlýn rychlonohých domácích fotbalistů. V 64. pálil po rychlé akci z malého vápna Falešník pouze do Hovězákovy náruče. V 75. měli hosté poslední možnost na korekci skóre. Po centru za obranu, který Smištík nedokázal odvrátit, šel Zmrzlík sám na Juráska, ale míč měl na dlouhou nohu, dvakrát se jej pokusil napálit na bránu, dvakrát minul a potřetí nakopnul domácího branaře, za což ještě nakonec uviděl žlutou kartu. Za minutu hrozili zase domácí. Lukáš Lipčík to zkusil Poborského lobem, ale jeho pokus zapadl těsně za břevno. V 79. se připomněl Pravda, který vyslal po přiťuknutí Janíčka bombu z rohu velkého vápna, ale Hovězák ji dokázal vyrazit. Právě Jirka Pravda byl neúnavným tahounem domácích akcí ve druhé půli, když jeho dravé průniky z pravého křídla nadělaly hostujícím obráncům nejednou těžkou hlavu. Po jednom z nich servíroval v 83. minutě míč na malé vápno přímo na kopačku Podrazila, jeho bomba se však odrazila angličanem od břevna na brankovou čáru a ven. Za pět minut předvedl Pravda další akci zprava, jeho centr posunul Bačík patičkou na Falešníka, ale ten poslal míč v těžké pozici těsně vedle. I tak byli domácí hráči a fanoušci spokojení, neboť zisk tří bodů by měl již znamenat jistotu záchrany.