A tým 19. kolo (18/19): Sokol Hroznová Lhota - FC Bučovice 4:1 (3:1)

Sokol Hroznová Lhota - FC Bučovice 4:1 (3:1)

Branky: 20. + 22. Janík, 25. Polách, 50. Lipčík P. - 2. Diviš

ŽK: Lipčík P. - Vágner, Kohoutek

Diváci: 210

Na velikonoční neděli přijel na Zelničky zkušený soupeř z Bučovic. Domácí měli svému soupeři co oplácet, neboť na podzim dostali v Bučovicích políček v podobě porážky 1:4. Navíc jim chyběl dirigent hry Ondřej Bíla, který má ze zápasu s Veselím zlomenou ruku a také Patrik Škopík, jehož trápí záda.

Úvod zápasu zastihl domácí hráče v trestuhodných nedbalkách. Po chybě obránce Maňka šli hosté už v první minutě do brejku, ale tato šance ještě skončila střelou vedle. Hned z další akce se už hosté prosadili. Po další chybě domácí obrany postupoval Florian zleva sám na Podolana, poslal míč na zadní tyč, kde ho zametl do sítě dobíhající Diviš, 0-1

Také po tomto gólu byli domácí hráči ještě pár minut jako opaření a jejich hra postrádala náboj, pohyb a rychlost. Postupně se však z šoku otřepali a začali nenápadně přebírat otěže zápasu do svých rukou. První vlaštovka přiletěla v 7. minutě, kdy dostal Petr Lipčík od Polácha do běhu za obránce, dával křížem před prázdnou bránu Gazárkovi, ten však míč zkoušel poslat do brány pravou (ačkoliv to měl proti levé), a tak to dopadlo jen polostřelou vedle a smutným vydechnutím stojících fandů na tribuně.

Přesto měla domácí mladá puška prsty ve vyrovnávacím gólu. Ve 20. dostal krásný míč do běhu, poslal ve vápně před prázdnou kolegovi Janíkovi a ten pohodlně srovnal zápasové misky vah do rovnováhy, 1-1

Ovšem v rovnováze byly v této chvíli pouze misky vah skóre, zatímco ty herní byly jednoznačně nakloněny na stranu domácích. Hned po rozehrávce se hráči v modrých dresech znovu zmocnili míče, Janík pláchl po levém křídle, od lajny servíroval na malé vápno Petru Lipčíkovi, který pohotovou střelou z první trefil pouze statického Buriánka a ten tak se štěstím vyrazil. Domácí to však mrzelo pouze minutu. Z další akce totiž našel Falešník centrem napříč hřiště na levém křídle zapomenutého Janíka, ten se vyhnul ofsajdové pasti hostí a svůj postup z úhlu na osamoceného Buriánka zakončil polovysokou ranou do odkryté části brány, 2-1

Domácí tak otočili skóre a navíc mleli svého soupeře dál! Za další tři minuty přišel dloubák za obránce, ke kterému se jako první dostal domácí kapitán Polácha a chytrým lobem přehodil vybíhajícího Buriánka, 3-1

Tato pasáž tak definitivně rozhodla o tom, že body zůstanou domácím. Ti však stále neměli dost a hráli i nadále útočně a s chutí. Do poločasu hrozili ještě třikrát, ovšem Falešníkova technická střela skončila mimo, Gazárek napálil boční síť a poté Falešníkovu krásnou technickou střelu z přímého kopu vyrazil Burianek u bližší tyče.

Ani poločasová přestávka nic nezměnila na obrazu hry a domácí byli stále lepší týmem. V 50. minutě hostům totálně selhal ofsajd systém, a tak zničeho nic postupovali tři domácí hráči zcela sami na nebohého Buriánka, Petr Lipčík s míčem na noze nic nevymýšlel a hostujícího gólmana jistě propálil, 4-1

Hosté to sice nezabalili, ale stále jejich hře něco chybělo. Nepomohly ani střídání, ani nasazení hromotluka Martínka do útoku. Byli to domácí, kdo nadále počítal šance. V 60. pálil Janík ostře z přímého kopu z nějakých 25ti metrů, ale těsně minul. Ten samý hráč dostal za pět minut dlouhý balon do běhu, řítil se zprava sám na Buriánka, ale minul bližší horní kout brány, přitom celá akce doslova volala po zakončení křížem. Za další dvě minuty obral dravý Gazárek o míč Handlíře, šel zleva sám na Buriánka, ten však vyběhl a celou akci přerušil, pomohlo mu totiž, že si domácí štírek příliš pokopnul míč. Poté se hra víceméně uklidnila a šance byly k vidění až v samotném závěru zápasu. V obou měl prsty Michal Janík. Nejdříve byla jeho gólová střela z rohu vápna tečovaná těsně mimo, v 86. postupoval o poloviny hřiště úplně sám na gólmana, ten však znovu včasným vyběhnutím zabránil gólu. Nikoho už to však nemrzelo, protože si domácí po třech zápasech připsali všechny body a okusili znovu slastný pocit výhry.