A tým 17. kolo (15/16): Sokol Hroznová Lhota - Mogul Vacenovice 5:1 (3:0)

Sokol Hroznová Lhota - Mogul Vacenovice 5:1 (3:0)

Branky: 7. Chrenčík, 15. Jegla, 41. Jagoš, 70. + 81. Lipčík P.- 65. Knotek

Diváci: 150

ŽK: Lipčík L., Falešník, Podrazil - Bábíček, Knotek, Rehák

Hráči Hroznové Lhoty se podruhé za sebou představili vlastním fanouškům a do zápasu s posledními Vacenovicemi šli s touhou odčinit své zaváhání z minulého kola. A od prvních minut šli nekompromisně za tímto cílem. Do zápasu vtrhli jako velká voda, když ve druhé, třetí i páté minutě užuž zvedali domácí fanoušci ruce nad hlavu, ale pokaždé dokázal gólovou střelu zablokovat obětavý obránce Bábíček. A tak se gólově urodilo až v minutě sedmé, když mladý Chrenčík poslal svoji lahůdkovou střelu krásně do šibenice, 1-0.

Hosté nehledě na své postavení v tabulce produkovali rovněž kvalitní fotbal, ovšem v první půli scházela jejich akcím razance a přesnost. Vyjímkou byla Sladkého záludná střela, po níž míč rychle padal k zemi a Smetka měl co dělat, aby jej u levé tyče vytěsnil nohou alespoň na rohový kop. Byli to však domácí, kdo znovu udeřil. Rychlonožka Petr Lipčík unikl obráncům po levé straně, přízemní centr poslal přesně na kopačky číhajícího Jegly, který umístil míč k levé tyči, 2-0.

Další velkou šanci měli domácí ve 26. minutě, kdy se Falešníkova křížná střela zastavila o tyč, k odraženému míči se dostal Lukáš Lipčík, ale jeho střelu zase zablokoval hádejte kdo - René Bábíček. Hosté o sobě dali vědět pět minut před poločasem, kdy centr propadl ve vápně k volnému Milanu Příkazskému. Ten sice pálil tvrdě, ale zároveň také vedle. Ještě nebezpečnější byla kontra hostujícího dua Paszko - Rehák o minutu později. První jmenovaný vyslal svého kolegu pěknou uličkou do šance, ten sice překonal Smetku, ale míč zároveň poslal těsně vedle domácí brány. Odpověď domácích přišla bleskurychle, tedy hned z protiútoku. Míč dostal do pravé strany úplně volný Petr Lipčík a jeho cent na malé vápno dopravil do sítě trochu krkolomně Jagoš, 3-0.

Poločasový výsledek byl tedy pro domácí velmi nadějný. Hosté však do druhé půle vstoupili s obrovskou chutí ještě se poprat o lepší výsledek a jejich hra šla rapidně nahoru. Jako první to zkoušel Paszko, který se opřel do odraženého míče, ovšem bránu těsně minul. Domácí se snažili využít okýnek v otevřené hostující obraně. Prsty ve většině akcí měl neskutečně hrající Petr Lipčík, jehož rychlost byla nad síly hostujících zadáků. V 53. minutě pláchnul Miléřovi, servíroval míč na zlatém podnose Jagošovi, ten však z bezprostřední blízkosti napálil pouze Žiga v bráně hostí. Hosté odpověděli hned za minutu, ale Paszko v dobré pozici poslal míč pouze Smetkovi do náruče. Ten samý hráč to zkoušel znovu za deset minut, ale Smetka tentokráte jeho tvrdou střelu po zemi u levé tyče vytěsnil do zámezí. A tak se hosté zaslouženého snížení dočkali až v 66. minutě. Radek Příkazský oslovil pěknou přihrávkou ve vápně číhajícího Knotka, který prostřelil Smetku, 3-1.

Domácí definitivně zlomili odpor hostí za čtyři minuty, ale na začátku jejich gólové akce byl kontroverzní střet dvou hráčů s číslem 6 v jejich pokutovém území. Lubomír Vařecha se tvrdě srazil s Miroslavem Sladkým, který po tomto středu zůstal ležet v bolestech na zemi, domácí však pokračovali v akci na jejíž konci byla přihrávka na hrot, kde číhal expres jménem Petr Lipčík. Ten ukázal třem obráncům své číslo 15 na zádech, obešel i vyběhnuvšího Žiga a poslal míč do prázdné brány, 4-1.

Hostující kapitán se poté těžce sbíral ze země a po ošetření si chtěl vše s Lubomírem Vařechou vyřídit, ovšem naštěstí pro něj k tomu nedošlo.

V 76. se hosté mohli přiblížit znovu na dvě branky, Rehák dokonce dal krásný gól, ovšem předtím zahrál rukou, která se na rozdíl od zápasu Zlín - Plzeň pískala a gól tedy po právu neplatil. Domácí hrozili za dvě minuty. Míč šel rychle po ose Vařecha - Lukáš Lipčík - Petr Lipčík, ale poslední jmenovaný si jej příliš pokopl a Žigo byl u něj o zlomek sekundy dříve a celá situace tak skončila pouze rohovým kopem. Znovu za dvě minuty zase hrozili hosté, když Rehák centroval do ohně přízemní balon zleva z úrovně brankové čáry a Laga měl co dělat, aby jej o hlavu ležícího Smetky poslal do zámezí.

Tečku za pohledným zápasem pak napsal kdo jiný, než nejlepší hráč na hřišti - Petr Lipčík. Ten dostal míč za obranu, jeho první střelu Žigo sice vyrazil, ovšem pouze zpět na kopačky domácího forvarda, který mu jej poslal obloučkem alá Poborský do sítě, 5-1.

Závěrem bych rád pochválil hosty za předvedený výkon, který určitě neodpovídal jejich postavení v tabulce. Hráči Vacenovic se rvali o lepší výsledek až do posledních minut zápasu. Pochvalu však zaslouží také domácí hráči, kteří konečně dokázali přetavit svůj potenciál ve tři důležité body.