A tým 11. kolo (16/17): Sokol Hroznová Lhota - Slavoj Podivín 2:1 (1:0)

Sokol Hroznová Lhota - Slavoj Podivín 2:1 (1:0)

Branky: 12. Schwarzbier, 60. Lipčík P. - 65. Dohnal

ŽK: Bíla, Chrenčík - Dohnal

Diváci: 160

Urostlý soubor z Podivína se představil na hodovou neděli na hroznolhotském stadionu na Zelničkách. Na obou stranách byl sedmigólový střelec, ale zatímco domácí Petr Lipčík dokázal rozšířit svoji sbírku gólových zásahů už na osm, jeho protějšek Martin Martečík tentokráte vyšel gólově naprázdno.

Díky přesunu Ondřeje Bíly na pozici stopera ztratila domácí záloha potřebný hnací motor a tak byl v úvodu zápasu k vidění především boj. Domácí hráči se zbrkle zbavovali míčů pod presingem urostlých soupeřů, přesto šli brzy do vedení. Jan Jagoš byl faulován na levé straně a následný Bílův centr trefil hlavou Schwarzbier pěkně k bližší tyči a Zavadil neměl nárok reagovat, 1-0

Domácí mohli jít do dvougólového vedení už za pět minut. Nepovedený odkop hostí se odrazil od obránce přímo na kopačky Jana Jagoše, stojícího na malém vápně, Zavadil mu však skočil pod nohy a domácí forvard napálil míč pouze do něho. Jagoš byl v hlavní roli také ve 30. minutě, kdy ho do sóla vyslal typickou českou uličkou Petr Lipčík, Kroupa však svoji střelu točil tak vehementně k zadní tyči, až balon kolem ní projel mimo bránu.

Hosté o sobě dali vědět až v poslední čtvrthodině první půle. Nejdřív nic nedbal Fric toho, že na hřišti ležel jeho spoluhráč Dvořák, pokračoval v akci po pravém křídle, přihrávkou pod sebe našel pěkně Šemoru, ten však svoji gólovou střelu poslal pouze do ležících obránců. Z celé situace byl nakonec rohový kop, který hosté rozehráli nakrátko, Šemorův centr našel nekrytého Frice, ten však z malého vápna nezamířil přesně. Domácí hrozili přímým kopem Bíly, který Zavadil vyrazil pouze na kopačky Vaverky, ale jeho pobídku na Chrenčíka před bránu už na zemi zlikvidoval. Ve 44. si vzala balon rychlá gazela Martečík, rozeběhl se k bráně a vynutil si faul těsně před vápnem. Z následného přímého kopu poslal Kadrnka nádhernou ostrou ránu přímo pod břevno, kterou však Smetka ještě hezčí robinzonádou vytěsnil nad bránu. K rychlosti Martečíka se hodila trefná poznámka jednoho domácího fanouška, který prohodil, že ho nejen že nejde dohnat, ale ani skoro faulovat...

Také druhá půle se nesla ve stejném duchu, jako ta první. Znovu to byl boj o každý metr hřiště a znovu dokázali domácí nečekaně udeřit. Jagoš dal balon do vápna Petru Lipčíkovi, ten si ho zády k bráně zpracoval rovnou za beka, kolem něhož se obtočil, a tváří v tvář Zavadilovi poslal míč k pravé tyči, 2-0

A v 64. minutě mohlo být na tribuně ještě víc veselo. Jagoš byl faulovaný ve vápně, ale nařízenou penaltu kopl Bíla slabě a jeho polovysokou střelu Zavadil vyrazil. Jak ošemetné je vedení 2:0 tak pocítili domácí hráči hned za dvě minuty. Sudí Polonec odpískal faul na levé straně, Martečíkův centr Josef Lipčík odvrátil hlavou pouze před Dohnala, který se s míčem vůbec nepáral a z jedné ho napálil do sítě, 2-1

Hosté ožili a začali se víc tlačit před bránu domácích, větší šanci si však nevypracovali. Naopak mohli ještě inkasovat. V 79. minutě se probil do vápna Jagoš, přihrál volnému Petru Lipčíkovi, ten mířil po zemi chytře do protipohybu Zavadila, balon ale minul tyč o nějakých 20 centimetrů. Zbývající minuty už žádné vzrušení nepřinesly, a tak Hroznová Lhota zapsala čtvrté vítězství z pěti domácích zápasů a na Zelničkách je stále neporažena.