5. kolo (14/15): Sokol Hroznová Lhota - Kordárna Velká nad Veličkou 1:3 (0:3)

Sokol Hroznová Lhota - Kordárna Velká nad Veličkou 1:3 (0:3)

Branky: 74. Durna - 5. + 31. Koželuha, 35. Bančák

ŽK: Lipčík L. - Koželuha

Hráči Hroznové Lhoty čekal v neděli derby zápas s Velkou, která ještě pár let zpátky hrála o dvě soutěže výš. Hroznovce se navíc na Kordárnu dlouhodobě nedaří, a tak nebyl na Zelničkách zrovna důvod k optimismu. Navíc výkon domácího mužstva v prvním poločase se dá shrnout do jednoho slova, a to trapný. Hosté si v jejich obraně dělali, co chtěli, přičemž domácím chybělo úplně vše - pohyb, důraz, přesnost a hlavně sebevědomí. Jejich útoky se tříštily o dobře organizovanou Velickou obranu, kterou navíc skvěle dirigoval hromotluk Spazier. Za ní pak stál mezi tyčemi jistý Filip Bančák. Zato domácí defenzíva si v neděli vybrala den otevřených dveří. První signál z přímého kopu, na který nikdo z domácích beků vůbec nereagoval, ještě naštěstí pro ně skončil nepřesným zakončením hostí. Zato v 5. minutě už bylo zle. Spazier rozehrál z vlastní poloviny míč, jeho dlouhý nákop přistál přesně na kopačce úplně volného Kuželuhy, který se u Juráskovy levé tyče musel snad i bát. Domácího gólmana obstřelil technickou ranou a rozjásal početnou skupinu hostujících fanoušků na tribuně, 0-1.

Domácí se trápili, míč jim utíkal od kopaček, namísto přihrávky dopředu jej raději vraceli zpět a nebyl nikdo, kdo by se blýskl překvapivou myšlenkou, která by dokázala zaskočit obranný val hostí. Až ve 20. minutě předvedli dvě slepené šance, ale první hlavičku Durny zastavil na malém vápně tělem obránce, za minutu pak pelášil Pravda sám za skákavým míčem, pokusil se přehodit vyběhnutého Bančáka, ale přehodil i bránu.  Hosté se pak znovu prezentovali pěknými signály ze standardních situací, ale chyběla jim větší přesnost ve finální fázi. Ve 28. pak rozpoutali obrovský závar v domácím pokutovém území, Patrik Bančák se i přes dva fauly probojoval dál a celou situaci hasila domácí obrana natřikrát, až míč skončil v rukavicích Juráska. Za další tři minuty už ale hosté vedli o dvě branky. Centr zprava přelét napříč vápnem, kde si jej zpracoval znovu trestuhodně volný Koželuha a krásnou, ostrou ranou propálil Juráska, 0-2.

A aby toho nebylo málo, tak za další čtyři minuty bylo de facto po zápase. Patrik Bančák se dostal k centrovanému míči a po odrazu o stehno zvýšil na hrozivých 0-3.

O poločase muselo být v domácí kabině pořádné dusno, neboť ve druhé půli se domácí do svého soupeře konečně zakousli. Pomohlo tomu také přeskupení řad a vyslání zkušených hráčů do útoku. V 57. minutě centroval po zemi Červenka a Petr Lipčík z malého vápna nastřelil břevno. Ten samý hráč mohl dát gól také v 71. minutě, kdy po Durnově podběhnutí centru mohl dávat hlavou do prázdné brány. Skóre se však nezměnilo. Do třetice všeho zlého se pro Petra Lipčíka naplnilo o minutu později, kdy po centru napálil míč skluzem pouze do tyče. Co se nepovedlo jemu, dokázal v 74. minutě přece jenom Durna, který poslal míč z malého vápna naskočeným volejem do sítě a čtvrt hodiny před koncem ještě vykřesal jiskru naděje, 1-3.

Hned za minutu se k přímému volnému kopu postavil Pravda, ale střelou po zemi těsně minul levou tyč. Hostům se nakonec bránění výsledku nemuselo vyplatit, ale to by domácí nesměli mít takovou smůlu z koncovce. Za výkon z první půle si však domácí hráči vyhrát nezasloužili.