21. kolo (14/15): Sokol Hroznová Lhota - Slavoj Podivín 3:1 (1:1)

Sokol Hroznová Lhota - Slavoj Podivín 3:1 (1:1)

Branky: 22. Jagoš, 53. Falešník, 76. Červenka - 32. Dohnal

ŽK: Jagoš, Lipčík P., Matyáš - Fric, Stojkovič, Derbl, Švestka

Zápasy Hroznové Lhoty s Podivínem pokaždé slibovaly skvělou podívanou pro diváky a ne jinak tomu bylo i v zápase 21. kola. V sestavě Slavoje se sice objevili už pouze tři mušketýři, rozumějte hráči, kteří táhli Slavoj za postupem do krajského přeboru, a to útočník Dohnal, záložník Martečík a Martin Švestka, který atypicky nastoupil na postu stopera. Jeho bratr Karel na hřišti chyběl, stejně jako tvůrce hry Alexandr Čapka a vynikající gólman Létal. Tolik k sestavě hostí. Domácím naopak chyběl mozek záložní řady a kapitán v jedné osobě - Ondřej Bíla, který stále nedoléčil svalové zranění. Na jeho post se posunul Miroslav Falešník a role dispečera přihrávek mu náramně seděla. Byl často "na balonu" a konečně mohl naplno ukázat svoji vytříbenou techniku.

Utkání začalo megašancí domácího týmu. Hned v první minutě podnikli hráči Traubenu první akci, střelu Falešníka Lucký vyrazil pouze před sebe na malé vápno, a to přímo na kopačky dobíhajícího (a nikým netísněného) Jirky Pravdy, na toho zívala prázdná brána, ale domácí hráč ji trestuhodně přestřelil a přinutil fanoušky na tribuně pouze nevěřícně kroutit hlavou. Hosté ukazovali, že si z vyšších soutěží přinesli cenné zkušenosti a zle domácí obraně zatápěli. Jejich akce ovšem končily na jejich vlastní nepřesnosti. A tak se jako první prosadili přece jenom domácí. Červenka zatáhl míč po levém křídle a dal "pod sebe" na Jagoše, ten míč patičkou ztečoval na bránu, ovšem Lucký jej vyrazil obloukem před sebe, ovšem pouze znovu k Jagošovi. Ten se položil do vzduchu a neskutečnými nůžkami jej zády k bráně poslal do sítě. Tento lahůdkový moment skvěle hrajícího domácího kanonýra tedy poslal Trauben do vedení 1-0.

Hosté byli čím dál víc nebezpečnější, až jejich snaha vyústila ve 32. minutě ve vyrovnání. Rychlík Dohnal se zmocnil míče a namířil si to středem hřiště přímo k domácí bráně, cestou k ní jej nedokázal nikdo zastavit a hostující forvard zakončil svůj postup na bránu i pokořením bezmocného Juráska, 1-1.

Domácí tato branka psychicky srazila a do konce poločasu už žádnou kloudnou akci nevymysleli. A jelikož hosté odpověděli podobně, šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

Přestávka hráčům Hroznovky pomohla a ti vstoupili do druhé půle s chutí. Jako první volala po gólu střela z jedné Lukáše Lipčíka, míč se však pouze otřel o tyč. Hned za minutu se však vydal kupředu obránce Matyáš, narazil míč Falešníkovi do vápna a domácí šikula dokázal technicky přehodit Luckého, 2-1.

Tento gól domácí definitivně uklidnil a ti začali produkovat velice líbivý fotbal. Nutno podotknout, že se na něm velmi podílela dvojice Matyáš - Janík, která opanovala levou stranu hřiště. Tito dva rychlonozí štírci dokázali konečně rozhýbat hru. V 62. minutě musel být Lucký pozorný při ostré přízemní střele Jagoše, kterou nohou vytěsnil mimo tyče. Hostující gólman byl v hlavní roli i za pět minut. To Janík krásnou dlouhou kolmicí vyslal na zteč hostující brány Pravdu, ten ač tísněn obráncem dokázal prudce vystřelit, ovšem Lucký míč znovu vychýlil nohou ze správného směru. Ještě předtím mohli inkasovat také domácí, když se dlouhý centr nečekaně stočil na bránu, Jurásek jej však s problémy nakonec vyrazil.

Definitivní klid do domácích řad přinesla 76. minuta. Do otevřené obrany hostí podnikli domácí rychlou kontru, při přečíslení tří na dva šel míč po ose Matyáš - Jagoš - Červenka na pravé křídlo a poslední jmenovaný dokázal udělat kličku Luckému a poslat míč do prázdné brány, 3-1.

Poslední vzrušení pak přinesla Dohnalova ostrá střela, která však prolétla těsně vedle tyče, a tak se již skóre do konce zápasu nezměnilo.

Utkání pískala sudí Suchá a nutno podotknout, že předvedla rozpačitý a nepřesný výkon, se kterým nebyli spokojeni ani domácí, ani hostující fanoušci. V první půli například přehlédla faul ve vápně na Lukáše Lipčíka a následnou malou domů, kterou Lucký chytil do rukavic, domácím pak prominula jasný faul na Dohnala ve vápně, který musel jít vidět až z Břeclavi.

Domácí tým tedy ukázal, že na Zelničkách bude těžko k poražení, což ostře kontrastuje s jeho výkony "venku". Tedy stejná písnička, jako minulé jaro. Hosté jsou už pouze stínem té obávané útočné mašiny, ovšem když byli u míče Dohnal s Martečíkem, tak to pokaždé hořelo. To jsou stále páni fotbalisti! Dle mého názoru byl za krásného počasí k vidění zápas, který se musel líbit, tedy trend měření sil mezi Hroznovou Lhotou a Podivínem o kterém jsem mluvil na začátku, byl dodržen.

ZDE je odkaz na reportáž na webu Podivína.