16. den 13. července 2007
13. 7. 2007
Pátek 13.7.2007
Trasa: Parmentille- Zonza- řeka Rizanesse- Propriano- Filitosa
- Ajaccio- Capigliollo- Calvese
Ráno po snídani jsme se šli vykoupat do bazénu, kde nebyla
ani noha. Po koupeli jsme sbalili, zaplatili a vyjeli směrem Propriano přes hory a Zonzu. Zastavili jsme u řeky
Rizanesse, kde stál starý Janovský most. Dalším cílem byla vesnice Filitosa se
starými kamennými menhiry. Vzhledem k tomu, že byl vstupní poplatek 5
euro, jsme výlet vzdali a nafotili je z dálky.
Sjeli jsme do
Propriana a do Ajaccia, kde jsme prolezli obchůdky a hodinářství. Večer jsme se
upíchli kousek od Ajaccia, k večeři jsme si objednali pizzu. Pozorovali
jsme nádherný západ slunce nad mořem a k přespání jsme objevili místečko u
požární nádrže, prostor, kde nejezdily okolo auta a nebylo na nás vidět ze
silnice. Popili jsme vínko, snědli nějakou chuťovku k tomu a pozorovali nádhernou
hvězdnou oblohu.
cyklohobík
(danca, 13. 11. 2007 16:53)